کد خبر 28128
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۷

برخي از شواهد و قرائن اين ترديد را پيش مي آورد که گويي شبکه اطلاعاتي- فرهنگي سازمان جاسوسي CIA که شاخه اي از آن توسط «سيامک پورزند» در ايران اداره مي شد و با بازداشت و محکوميت وي در سال 1380 منهدم گشت، مجددا به فعاليت در عرصه هنر و سينما روي آورده است.

به گزارش مشرق، کيهان نوشت:  پس از جشن سالانه «انجمن نويسندگان و منتقدان سينمايي ايران» که در آن با حمايت مالي «شهرداري تهران» از کارگزاران فرهنگي «حزب رستاخيز» و اعضاء اين شبکه تجليل شد، اين بار در «نخستين جشن رسانه هاي سينمايي» که با حضور مديرکل «نظارت و ارزشيابي معاونت سينمايي وزارت ارشاد اسلامي» و مشارکت «حوزه هنري» برگزار شد، مجددا همين اتفاق رخ داد.
«اميد روحاني» دبير سرويس هنري روزنامه «رستاخيز» در رژيم ستم شاهي که پس از بازداشت پورزند يکي از متهمان اصلي اين پرونده امنيتي بود، در اين جشن جايزه گرفت و از وي به عنوان «پيشکسوت روزنامه نگاري و نقد سينمايي» تجليل شد! روحاني در ساليان گذشته از اصلي ترين مبلغان «سينماي سياه جشنواره اي» بوده و با نشريات زنجيره اي وابسته به فتنه گران همکاري گسترده داشت. همچنين در «نخستين جشن رسانه هاي سينمايي» از «پرويز نوري» که در رژيم ستم شاهي از عوامل اصلي ساخت فيلم هاي مستهجن و سکسي (مانند فيلم هاي «رشيد» و «يک خوشگل و هزار مشکل») بود و از دهه 1340 با مشارکت «سيامک پورزند» به انتشار مجله مبتذل «ستاره سينما» پرداخت، به عنوان «روزنامه نگار پيشکسوت» تقدير شد.
جالب است که جايزه وي توسط «مسعود کيميايي» (فيلم فارسي ساز مبتذل و همسر سابق گوگوش که سال 1380 همراه وي از ايران به کانادا گريخت و وي را علنا در کنسرت هاي خارجي اش همراهي مي کرد) اهداء شد! شب گذشته (جمعه) نيز در افتتاحيه بيست و نهمين «جشنواره فيلم فجر» مراسم «بزرگداشت» کيميايي توسط معاونت سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد!
اين سلسله اتفاقات تکان دهنده و تجليل از عناصر تابلودار «حزب رستاخيز»، شبکه اطلاعاتي پورزند و هنرمندان مبتذل که اکنون در جشن هاي به اصطلاح فرهنگي و هنري- آن هم در ايام الله دهه فجر- در حال تکرار است، روند نگران کننده اي را تداعي مي کند.
اما پس از اتفاقات ياد شده، جمعه شب در مراسم افتتاحيه بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر نيز از مسعود کيميايي تجليل شد.
کيميايي پس از حضور به روي صحنه، ناگهان رو به حضار و در همراهي و هماهنگي با دشمنان خارجي نظام به تعريف و تمجيد از جعفر پناهي- فيلمساز مجرم- پرداخت. اين فيلمساز همان کسي است که سال گذشته به عنوان مدافع ضدانقلاب و عوامل فتنه پاي در ميدان گذاشت و تصاويري از پياده نظام کودتاي مخملين را در پايان بندي فيلم خود گنجانيد.
يادآور مي شود جعفر پناهي، هنگامي به دست عناصر امنيتي دستگير شد که به سفارش مديران بيروني فتنه در زيرزمين خانه اش مشغول مستندنمايي ادعاهاي پوچ مهدي کروبي درباره شکنجه عوامل ميداني فتنه 88 بود.
پناهي در خارج از کشور به همراه چند سينماگر صهيونيست و در مصاحبه با رسانه هاي بيگانه عليه مردم ايران به عقده گشايي نشست.
هنوز معلوم نيست گردانندگان جشنواره بين المللي فيلم فجر، چه تناسبي ميان کيميايي و انقلاب و سينماي ناب ايران ديده اند که در بزرگترين رويداد سينمايي کشور، به تجليل از وي روي آورده اند؟!

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس