کد خبر 201981
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۷

جهش قیمت مسکن در طی این 9 ماه باعث شد تا ارزش وام مسکن خبرنگاران، یعنی قدرت خرید این وام در عمل به نصف تقلیل یابد.

به گزارش مشرق، از مرداد ماه امسال بحث اعطای وام مسکن خبرنگاران از سوی ریاست جمهوری مطرح شد، روزنه ای از امید در دل خبرنگاران برای داشتن یک سر پناه برای خود و خانواده شان بوجود آمد.

در آن جلسه رییس محترم جمهور در پاسخ به سئوالی درباره اعطای وام مسکن به خبرنگاران مجرد نیز گفت مجردها هم بجنبند تا آنان نیز از این وام برخوردار شوند.

در این میان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با تلاش مضاعف پرونده خبرنگاران را آماده و در اختیار بانک مرکزی قرار داد. اما سال 1391 به پایان رسید و هنوز هیچ خبری از عملی شدن وعده دکتر احمدی نژاد، رییس محترم جمهوری به دست خبرنگاران نرسیده است.

در این میان اما جهش قیمت مسکن در طی این 9 ماه باعث شد تا ارزش وام مسکن خبرنگاران، یعنی قدرت خرید این وام در عمل به نصف تقلیل یابد. بعبارتی با وام 35 میلیون تومانی که در ابتدای و نیمه سال می شد مسکن تهیه نمود در حال حاضر ارزشی معادل 15 میلیون تومان پیدا نموده است.

شاهد این واقعه در پیشنهاد بسته وامی 50 میلیون تومانی برای خرید مسکن به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است. چرا که دیگر با وام 20 میلیون تومانی نمی شود مسکن های 35 متری نیز خرید!
اینجا سئوال مهم اینست که چرا وعده ای می دهید که در مسیر انجام آن اینقدر تعلل صورت می پذیرد؟

در روز خبرنگار، سیل تعریف و تمجیدهایی که از خبرنگار و جایگاه وی صورت می پذیرد و وعده های حمایت که گفته می شود فراوان است اما در عمل بسیاری از آنان یا تحقق نمی یابد، یا در زمانی اتفاق می افتد که ارزش آن کم شده و یا از بین رفته یا اصلا تحقق نمی یابد. مسئولان گویا عادت فرموده اند که وعده دهند و خلف وعده نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس