کد خبر 1607806
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۵
.

سیستم آموزشی انگلیس پس از سال‌ها آزمون و خطا روی کودکان و نوجوانان، به این نتیجه رسید که در تصمیم خود برای آموزش محتوای جنسی در مدارس خطا رفته و حتما باید محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کند.

به گزارش مشرق، حدودا ۱۰ سال از آغاز آموزش مسائل جنسی در مدارس انگلیس می‌گذرد. سال‌هایی که با تصمیم به ظاهر روشنگرانه مدیران آموزشی، آسیب‌های بسیاری را به دانش آموزان تحمیل کرد و به موجب همین آسیب‌ها و البته نارضایتی والدین، بالاخره سیستم آموزشی انگلیس را پس از سال‌ها آزمون و خطا روی کودکان و نوجوانان، به این نتیجه رساند که در تصمیم خود برای آموزش محتوای جنسی در مدارس خطا رفته و حتما باید محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کند! چه بسا که جیلیان کیگان وزیر آموزش انگلستان، درتصمیمی جدید می‌خواهد مدارس را از آموزش هر نوع مسائل جنسی قبل از کلاس پنجم منع کند و همچنین والدین را در جریان همه مواد درسی کلاس قرار دهد.

از خودارضایی تا انواع روابط جنسی؛ آنچه دانش آموزان انگلیس می‌آموزند!

عقب نشینی انگلیس از آموزش محتوای جنسی در مدارس


اما مگر چه محتوایی در مدارس انگلستان آموزش داده می‌شود که حالا چنین تصمیمی گرفته شده است؟ از زمانی که جاستین گرینینگ، وزیر وقت آموزش گفته بود بچه‌ها از سن ۴ سالگی (سن ورود به مدرسه در انگلیس) درباره رابطه امن و سالم آموزش خواهند دید و در سنین بالاتر، رابطه جنسی متناسب با سنشان را دریافت خواهند کرد، عملا آموزش محتوای جنسی در مدارس رسمیت پیدا کرد و برخلاف ادعای اولیه مبنی بر اختیاری بودن دریافت این آموزش‌ها در صورت رضایت والدین، رفته رفته شکلی اجباری با آثاری مخرب به خود گرفت. در واقع، گسترش محتوای آموزشی صریح جنسی در انگلیس به سال ۲۰۱۹ بر می‌گردد، یعنی زمانی که وزارت آموزش دستورالعمل قانونی جدیدی را در مورد RSE (آموزش روابط جنسی) منتشر کرد. اما این آموزش‌ها چه بود؟ به گفته میل آنلاین، آموزش‌هایی همچون اینکه نوزادان از بدو تولد تا یک سالگی می‌توانند با لمس اندام خود، احساسات لذت بخشی را تجربه کنند، آموزش راه‌های خود ارضایی و رسیدن به لذت جنسی برای دختران، آموزش انواع روابط جنسی عرف و خارج عرف با تمام جزییات برای نوجوانان، آموزش‌های غیرعلمی فراجنسیتی و انحراف ذهن دانش آموزان نسبت به جنسیت بیولوژیک آن‌ها و یا همجنس گرایی، فقط نمونه‌هایی از انواع محتوای جنسی برای دانش آموزان است. آموزش‌هایی که نه تنها عادی‌سازی روابط و انحرافات جنسی را به همراه دارد، بلکه منجر به آسیب‌های روانی و جسمی دانش آموزان به عنوان قربانیان اصلی این جریان می‌شود.

نمونه‌های از انواع آموزش‌های جنسی در مدارس انگلیس

براساس گزارشات موجود، مسائل جنسی در مدارس انگلیس کاملا بی‌پرده آموزش داده می‌شود؛ مثلایکی از برنامه آموزشی که توسط شورای شهر «سویندون» برای مدارس تهیه شده، شامل معرفی جزیی انواع کاندو. م برای جلوگیری از گسترش بیماری‌های مقاربتی است؛ یا مثلا نوعی از آموزش که برای دانش آموزان سال یازدهم (کودکان بین ۱۵ تا ۱۶ سال) مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل ویدیویی از یک رابطه است! و اما عجیب‌تر اینکه طبق تحقیقات واحد میثاق اجتماعی جدید اندیشکده کیتس، مدارس مختلف برای آموزش جنسی به دانش آموزان خود از مؤسساتی همچون «مدرسه آموزش جنسی» کمک می‌گیرند که عملا مبلغان انحراف جنسی هستند. مثلا یکی از فعال‌ترین چهره‌ها در این زمینه، دکتر «اما چان» است که ویدئویی از خود در حال خواندن آهنگی به نام «بیایید همه خود ارضایی کنیم» منتشر کرده است. همچنین این موسسه، کتابی برای آموزش در مدارس دارد که به معلمان تاکید می‌کند تا انواع رابطه جنسی خوب، سریع، خشن و ناشناس برای دانش آموزان شرح دهند!

اعتراض فراگیر والدین نسبت به محتوای آموزشی

وضعیت آموزش بی‌پرده و افراطی مسائل جنسی در مدارس انگلستان به قدری به قهقرا رفته که والدین خواستار توقف هرچه سریعتر این روند در مدارس هستند. البته اعتراض والدین انگلیسی، موضوع امروز و دیروز نیست و از همان زمانی که آموزش محتوای جنسی در مدارس آغاز شد تا همین امروز ادامه دارد. با استناد به مقاله‌ای در روزنامه تلگراف که برگرفته از پژوهش‌های «میریام کیتس» نماینده حزب محافظه‌کار پارلمان انگلیس است، چند مورد از انواع اعتراض والدین را با هم مرور می‌کنیم. یکی از والدین که فرزندش در مدرسه ایالتی لندن درس می‌خواند، می‌گوید: «معلمانی که والدین شناختی از آن‌ها ندارند، به فرزندانمان در مورد خود ارضایی در سال آخر دبستان (زیر ۱۰ سال) آموزش داده‌اند. آن‌ها کارت‌هایی روی میز داشتند و در مورد هر چیزی که روی کارت بود، بحث می‌کردند مثلا خودارضایی!» مادر یک کودک انگلیسی که در مدرسه ایست میدلندز درس می‌خواند نیز می‌گوید: «به فرزند ۱۳ساله من آموختند که نه دو جنسیت که ۱۰۰ جنسیت وجود دارد. به آن‌ها اصطلاحاتی مانند جنسیت مشترک، غیر دودویی و سیال جنسیتی آموزش‌داده‌شده است.»

عقب نشینی انگلیس از آموزش محتوای جنسی در مدارس


تلگراف همچنین می‌نویسد که در برخی از مدارس، از کودکان ۱۲ساله پرسیده شده که در مورد انواع رابطه جنسی خارج از عرف چه احساسی دارند! جیمز اسی، یکی از بنیان‌گذاران The Thoughtful Therapists، گروهی از مشاوران، روان‌شناسان بالینی و روان‌درمانگران که به‌خاطر نگرانی خود در مورد محتوای آموزشی کودکان متحد شده‌اند، ضمن اشاره به نگرانی والدین در این باره گفته: «در یک مدرسه دخترانه غیردولتی در لندن، کلوپ‌های «اتحاد جنسیتی» بعد از ساعت مدرسه توسط دانش‌آموزان تراجنسیتی کلاس ششمی برای دانش‌آموزان کلاس اولی یا دومی اداره می‌شوند. من فکر می‌کنم باید به تلقین در مدارس پایان دهیم، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که در حال وقوع است.

رشد آسیب‌هایی چون تعرض جنسی در میان دانش آموزان

عقب نشینی انگلیس از آموزش محتوای جنسی در مدارس


طبعا آموزش بی‌پرده مسائل جنسی، آگاهی بخشی خارج از موعد و افراطی به دانش آموزان، تبعات مختلفی به همراه دارد که یکی از آن‌ها افزایش آمار تعرضات جنسی در مدارس است. بر اساس گزارشی هشدارآمیز از سوی افستد(نهاد ناظر بر مدارس انگلستان)، حدود ۶۴ درصد دخترانی که با آن‌ها حرف زده شده، گفتند «زیاد» یا «گاهی» لمس ناخواسته را تجربه کرده‌اند. از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر هم تحت فشار قرار گرفته‌اند تا تصاویر جنسی خود را به اشتراک بگذارند. این دانش آموزان گفتند خشونت جنسی معمولا در فضاهای بدون نظارت، مانند مهمانی‌ها یا پارک‌ها، و در خارج از فضای مدرسه رخ می‌دهند. جالب است بدانید که به رغم آموزش‌های گسترده جنسی در مدارس انگلیس، دانش آموزان از آموزش‌های مفید و کاربردی بی‌بهره هستند؛ بطوریکه براساس گزارش افستد، بیشتر دانش آموزان احساس می‌کنند آموزشی که در مدرسه دیده‌اند، اطلاعات و مشاوره لازم برای برخورد با مسایلی از این دست را به آن‌ها نمی‌دهد و به همین سبب هم کودکان و جوانان، به ویژه دختران، احساس می‌کنند باید پذیرای آزار و اذیت جنسی باشند. موضوعی که از نظر آماندا اسپیلمن، بازرس ارشد افستد شوکه کننده است.

تغییر دستورالعمل آموزش جنسی، تصمیم جدید وزارت آموزش انگلیس

عقب نشینی انگلیس از آموزش محتوای جنسی در مدارس


با توجه به این رسوایی ها در سیستم آموزشی انگلیس و پیامدهای موجود، ظاهرا وزارت آموزش انگلستان می‌خواهد اصلاحاتی در محتوای آموزش جنسی ایجاد کند که به صورت جزیی، نحوه آموزش در سنین مختلف را توضیح می‌دهد. چند مورد از این دستورالعمل‌ها را به نقل از گاردین می‌خوانیم. مدارس از آموزش هر نوع مسائل جنسی قبل از کلاس پنجم (۹سالگی) منع می‌شوند و بحث‌های صریح در مورد موضوعاتی مانند پیشگیری از بارداری تا سن ۱۳ سالگی به تعویق خواهد افتاد؛ دانش‌آموزان کلاس هفتم در مورد خطرات ارسال یا دریافت تصاویر برهنه یا فیلم های مستهجن و همچنین آزار جنسی، تعقیب و فریب، آموزش می‌بینند؛ بحث در مورد اعمال جنسی تا کلاس نهم (سال سوم دبیرستان) به تعویق خواهد افتاد که ممکن است موضوعاتی مانند پیشگیری از بارداری، سقط جنین، بیماری‌های مقاربتی، خشونت جنسی و خشونت خانگی یا خشونت در روابط را نیز پوشش دهد؛ همچنین والدین باید از محتوای آموزشی مطلع شوند

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  41 3
  قابل توجه بزرگوارنی که تو این کشور اصرار داشتند سند 30: 20را اجرا کنند
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   24 0
   لعنت خدا بهشون باد ،از دولت می‌خوام که نذاره امثال اینها در کمال وقاحت دوباره پاشون به انتخابات و مجلس باز بشه
  • IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   22 0
   اونا بزرگوار نبودن خائن و نفوذی بودن
  • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   8 0
   دقیقا
  • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   2 0
   غرب سرزمین شیطانه. خاک برسر ایرانیایی که میگن برای پیشرفت و آینده بچه هامون میخوایم بریم غرب زندگی کنیم ! اگه به غربیها بگیم حیوان به حیوان توهین کردیم. همون بهتر بهشون بگیم شیطان...
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  17 2
  قابل توجه بزرگوارنی که تو این کشور اصرار داشتند سند 30: 20را اجرا کنند
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  21 0
  جاهلان بی شرف فاسد .این قوم الظالمین عمری زندگی نوجوانان و بچه های جهان را با برنامه های خارج از عرف سنی و محتوای غیر آموزشی و افکار پلید ، پر تلاتم و بدون آسایش روانی کردند . خداوند ریشه ظلم و فسادشان را از جهان هستی برکند. ان شاء الله. قابل توجه برخی استاد نماهای دانشگاهی زشت تفکر و غربگداهای پای بی بی سی و غیره که هر چی انگلیسیها و آمریکائیها بالا می آورند اینها سریعا به آن تمسک میجویند!!!! اوج بلاهت و بی تعقلی !!!
 • سید IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  18 0
  این جبر تاریخ است که حکومت ها و ملت هایی که فساد را اصالت می دهند و ترویج و تشویق می کنند، نسل خود را با همین ابزار نابود کنند !!!
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  29 0
  دین تمدن غرب سکس است. دین فواحش "خیزش فواحش 1401" هم سکس و شهوترانی بود و هست (زن _عیاشی_شهوت). خاکبرسر جفتشون.
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  24 0
  لعنت ابدی بر رژیم آپارتاید کودک کش و زن کش اسرائیل
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  13 1
  حیف شد، کلی ازین غربگداها نقشه کشیده بودن فرار کنن پناهنده بشن انگلیس تا بچه هاشون بتونن از نعمت آموزش همجنس بازی و دگرباشی استفاده کنن که خوب متأسفانه نشد. ولی ناراحت نباشید، هنوز میتونین برین آمریکا، اکثر ایالت‌هاش این خدمات رو بهتون میدن!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 • لنگی سوز IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  16 0
  خاک بر سرشان اونجا کعبه ی آمالِ جنبش ززا و براندازانه ، همون چیزی که به دنبالش هستن
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  6 3
  آموزش و پرورش اینها از ایران هم آشغال تره
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   7 1
   آموزش و پرورش ایران آشغال نیست. الان تو که تو این سیستم آموزش دیدی آشغال شدی؟
  • فاطمه IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   0 0
   اهداف دو کشور فرق میکنه.اموزششون هم همینطور.اشغال زیاده بی سر و ته یکم بهتره
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   2 0
   آموزش پرورش ایران ازسال۱۳۹۰ دردوره احمدی‌نژاد،خیلی اشغال شده
  • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   0 0
   خیلی بی انصافی ،کاش تو آینه نگاه به خودت می کردی .
 • FR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  7 0
  فرانسه که بدتر از این .......
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  7 0
  فاجعه ست
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  5 0
  اولئک کالاهای بل هم اضل سبیلا
  • IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
   6 0
   ولقد ذرانا لجهنم کثیرا من الجن و الانس لهم قلوب لا یفقهون بها و لهم اعین لا یبصرون بها ولهم آذان لا یسمعون بها اولئک کالانعام بل هم اضل اولئک هم الغافلون .(آیه 179 سوره اعراف )..و محققا بسیاری از جن و انس را برای جهنم آفریدیم، چه آنکه آنها را دلهایی است بی‌ادراک و معرفت، و دیده‌هایی بی‌نور و بصیرت، و گوشهایی ناشنوای حقیقت، آنها مانند چهارپایانند بلکه بسی گمراه‌ترند، آنها همان مردمی هستند که غافل‌اند.
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  10 0
  بیچاره کودکان انگلیسی که در اون دوره تحت چنین القائاتی قرار گرفتند، همشون سوخت شدن ، لعنت خدا بر دست اندرکاران چنین سیستم آموزشی افتضاحی
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  4 0
  واحد عنلی هم داشت یا فقط تئوری بود
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  7 1
  در حقیقت میخوان دین زدایی کنن
 • ارش IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  2 0
  تو مداررس اونا فقط همین تدریس میشه اخه چیز دیگه ندارن .و دانشگاهاشون همینطور و کلا محتوای علمی ندارن
 • رضا IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  2 2
  آشنا کردن و آماده کردن بچه ها برای مسایل جنسی خوبه ولی نه با ترویج بی حیایی و قبح زدایی یا سوق دادنش به سمت همجنسگرایی
 • امید IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  3 0
  جزیره منحوس و خبیت انگل لیس یعنی شیطان پرستی و فساد
 • محسن آزاد RU ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  0 4
  مخالفتی با آموزش ندارم
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰
  3 0
  یعنی اگر انگلیس وجود نداشت خباثت و ظلم و ... هیچ چیز بدی وجو نداشت. لعنت به نسل و نژاد پلیدشون بیاد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس