‌

یکی از مقامات ارشد جنبش حماس در سخنانی تصمیم سه کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را نتیجه و دستاورد عملیات «طوفان الاقصی» ارزیابی کرد.

به گزارش مشرق، «عزت الرشق» از رهبران ارشد جنبش حماس در این باره اظهار کرد: به رسمیت شناختن پی در پی کشور فلسطین از جمله دستاوردهای طوفان الاقصی است و به این معناست که مشروعیت حق فلسطینی به طور مداوم در محافل رسمی بین‌المللی در حال گسترش است.

طبق گزارش خبرگزاری سما، وی گفت: در مقابل، انزوای رژیم اشغالگر و کابینه نازی آن نیز در حال گسترش است و تصمیمات قضایی و پیگرد رهبران دشمن در دادگاه‌های بین‌المللی نمونه‌ای از وضعیت دشمن است که به یک طرف طرد شده تبدیل شده است.

الرشق ادامه داد: ما همچنان در سطح بین‌المللی دوستانی را به دست می‌آوریم و دشمن ما در حال از دست دادن متحدان خود است و دشمنان بیشتری برای خود ایجاد می‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سه کشور نروژ، ایرلند و اسپانیا امروز به‌رغم هشدارهای رژیم صهیونیستی، به صورت رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناختند.

پیش از این هشت کشور عضو اتحادیه اروپا شامل بلغارستان، لهستان، جمهوری چک، رومانی، اسلواکی، مجارستان، قبرس و سوئد کشور فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس