تمجید چهره های سیاسی ترکیه از عملیات ایران علیه اسرائیل؛ سپاه ابرهه توسط ابابیل آهنین ایران مورد هدف قرار گرفتند ...

مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان، افسران مستشاران نظامی، دیپلمات‌ها و شخصیت‌های سیاسی ترکیه در آنکارا برگزار شد.

به گزارش مشرق، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه گفت: ما با نقشه‌های شوم آمریکا و اسرائیل روبرو هستیم، آنها به روی مردم منطقه سلاح کشیدند و جوابش را از ایران دریافت کردند، ما از عزم راسخ ایران از صمیم قلب حمایت و قدردانی می‌کنیم.

تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت ترکیه گفت: ایران پاسخ خوبی به گستاخی رژیم صهیونسیتی داد و این پاسخ، حساب شده و در چهارچوب قوانین بین المللی بود، اقدام ایران قابل ستایش است و می‌تواند گام موثری در راستای شکست رژیم صهیونسیتی و آزادی مردم فلسطین باشد.

محمت سعید باز نماینده مجلس از حزب حاکم ترکیه با تشبیه رژیم صهیونسیتی به سپاه ابرهه و موشک‌های ایران به ابابیل آهنین طبق سوره فیل قرآن کریم گفت: رژیم صهیونسیتی بسان اصحاب فیل توسط ابابیل آهنین ایران به شکلی بی سابقه و در مسافتی ۱۱۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار داده شد. می‌بینم که این عملیات قابل تحسین و ستایش، ترس بر دل صهیونیست‌ها انداخته و راه فراری ندارند.

محمدحسن حبیب الله زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در این مراسم با اشاره به خویشتنداری و پاسخ متناسب ایران در برابر حمله تروریستی رژیم صهیونسیتی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران بر عزم تزلزل ناپذیر خود برای جلوگیری از تعدی نسبت به حاکمیت، تمامیت ارضی، امنیت و دفاع از مردم و مقابله با اقدامات تجاوزکارانه و پاسخگویی قاطعانه منطبق بر قوانین بین المللی تصریح می‌کند.

ارتشبد ضیا جمال کادی اوغلو، فرمانده نیروی هوایی ارتش ترکیه ضمن تشکر از یاری رسانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بحران‌های طبیعی ترکیه گفت: ایران و ترکیه دو کشور دوست و برادر با روابط دیرینه و نیروهای مسلح دو کشور نیز در برابر تهدیدها همواره در کنار هم بوده و همکاری و روابط خوبی دارند.

سرهنگ خلبان تورج زین الدین رایزن نظامی ایران در ترکیه با اشاره به رویکرد و نقطه نظرات مستشاران نظامی مامور در کشور میزبان درباره عملیات تنبیهی جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونسیتی گفت: عملیاتی که به نام وعده صادق انجام شد امروزه باعث افتخار ایران و کشورهای مستقل دنیا است.

وی افزود: از گفته‌های نمایندگان نظامی می‌توان دریافت که عملیات وعده صادق چقدر موجب حیرت و خوشحالی کشورهای مستقل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • آرش چویل IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  0 0
  در عملیات‌های انتقام گیری آینده حتما باید به تلفات گیری حداقل برابر با اصل ضربه خورده شده به صورت علنی اقدام بشه . چشم در برابر چشم حمله در برابر حمله ژنرال دربرابر ژنرال .
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  4 4
  ترترترترتر ترکیه هیچوقت دوست ایران نبوده و نیست.همیشه یک حس حقارت و کینه به ایران داشته و دارند.
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
   1 2
   بسوز
  • مجتبی IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
   2 1
   واقعا همینه اگر نگاهی به رفتار و گفتار سیاستمداران ترکیه بیندازید از قدرت و نفوذ ایران فشاری شدند انها خود را فقط در تبلیغات ارباب منطقه و حامی فلسطین میداند اما هرچه رشتند پنبه شد
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  2 4
  شماهایی که چنین برداشت‌هایی دارید...بخدا شماها بیمارید
 • علی IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  2 1
  به اميد آزادی فلسطین عزیز
 • ناشناس IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
  4 0
  در پرو و منافق بودن ترکیه شکی نیست اما از تعریف و چاپلوسی سیاستمداران و احزاب ترکی باید ترسید هیچگاه خوبی قدرت و پیشرفت ایران را نخواستند و در خفا و آشکارا همراه و هم دم دشمنان ایران بودند
 • محمد.... IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  0 1
  دنیای اسلام متحد بود نه اسرائیل جرات داشت بیاد جلو نه آمریکا ولی اتحاد دنیای اسلام شده آرزوی خیالی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس