تأکید بن زاید و گوترش بر مهار تنش‌ها در منطقه

رئیس کشور امارات متحده عربی امروز (یکشنبه) در تماس تلفنی با دبیر کل سازمان ملل متحد، تحولات منطقه و تلاش برای مهار تنش‌ها را بررسی کرد.

به گزارش مشرق، «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس امارات متحده عربی با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد تلفنی درباره تحولات منطقه به ویژه اوضاع غزه گفت‌وگو کرد.

دو طرف مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات منطقه، ضرورت تلاش برای مهار تنش‌ها و جلوگیری از گسترش آن را بررسی کردند و هر گونه تشدید تنش‌ها را تهدیدی خطرناک برای امنیت منطقه و صلح و ثبات جهانی برشمردند.

بن زاید و گوترش همچنین بر خویشتنداری و اتکا به عقل و درایت جهت جلوگیری از کشیده شدن منطقه به مرحله خطرناک درگیری که به ضرر همه و مانع همکاری و توسعه ملت‌هاست، تأکید کردند.

آنها همچنین اوضاع نوار غزه و ضرورت تلاش برای توقف فوری جنگ به منظور جلوگیری از وقوع فجایع انسانی بیشتر در این منطقه و نیز تضمین ارسال کمک‌های کافی و بدون مانع به ساکنان آن را مورد تأکید قرار دادند.

بن زاید و گوترش همچنین تلاش برای رسیدن به صلح فراگیر و عادلانه بر اساس اصل راه‌حل دو دولتی به عنوان تنها راه تحقق امنیت و ثبات دائمی در منطقه را ضروری خواندند.

بن زاید در این تماس تلفنی بر علاقه‌مندی کشورش برای همکاری با سازمان ملل و دیگر طرف‌های منطقه‌ای و جهانی جهت حفظ صلح منطقه‌ای تأکید کرد.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس