۴۴ درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو رخ داده است

رییس پلیس راهور فراجا گفت: ۴۴ درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو رخ داده است.

به گزارش مشرق، سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهور فراجا گفت: از ۲۴ اسفندماه تا امروز، در تصادفات متأسفانه ۸۱۳ نفر جان خود را از دست دادند که به صورت میانگین روزانه چهل و نیم نفر را از دست داده‌ایم. همچنین در این تصادفات، ۲۱ هزار و ۴۴۱ نفر زخمی شده‌اند؛ بنابراین به صورت میانگین روزانه هزار و ۱۱۵ نفر در تصادفات مجروح شده‌اند.

رئیس پلیس راهور با اشاره به علل تصادفات نوروزی نیز گفت: تحلیل تصادفات امسال نشان می‌دهد که ۴۴ درصد تصادفات به خاطر عدم توجه به جلو است که ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده که ادامه دادن رانندگی با این شرایط منجر به وقوع تصادفات شده است.

وی ادامه داد: ۲۰ درصد از تصادفات ناشی از عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه است که این مساله نیز ناشی از سرعت غیرمجاز است؛ هشت درصد از تصادفات به علت سبقت غیرمجاز و انحراف و تجاوز به چپ در راه‌های دوطرفه است که باعث تصادفات بسیار شدید و پر تلفات می‌شود که این تخلف نیز سومین علل تصادف‌های جاده‌ای را به خود اختصاص داده است.

سردار حسینی با اعلام این خبر که از ۲۴ اسفند تا بامداد امروز ۵۲۷ میلیون تردد بین شهری و استانی ثبت شده است گفت: ‏هزار خودروی شهروندان تهرانی و البرزی هنوز به شهرهای خود بازنگشته‌اند و بیشترین انباشت مسافر در استان‌های مازندران، گیلان و خراسان رضوی است.

رئیس پلیس راهور به مسافران توصیه کرد بازگشت خود را به روزهای پنجشنبه و جمعه موکول نکنند و هم اکنون به فکر بازگشت به شهر خود باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس