‌

رئیس جمهور گفت: سعادت بشر در پرتو عمل به آیات قرآن است و معتقدیم که پناه بشر در تمام عالم قرآن است.

به گزارش مشرق، آیت الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز شنبه در «بیست و نهمین آیین تکریم از خادمان قرآن کریم» با اشاره به تلاش‌ها، ابتکارات و خلاقیت‌هایی که در برگزاری نمایشگاه امسال قرآن کریم در راستای ارائه جلوه‌ای از کارهای نو در ترویج معارف قرآنی به کار گرفته شده، از همه خادمان قرآن کریم که عمر خود را صرف ترویج قرائت، فهم و معارف قرآن کرده‌اند، قدردانی کرد.

رئیس جمهور در ادامه جمهوریت و اسلامیت را دو رکن اساسی جمهوری اسلامی برشمرد و با بیان اینکه مردم به رهبری امام خمینی (ره) به دنبال آن بودند که قرآن در متن زندگی آنها جاری شده و حکومتی بر اساس آموزه‌های قرآن تشکیل دهند، افزود: مردم به دنبال حاکمیت اسلام و آیات حیات بخش قرآن بر زندگی فردی و اجتماعی خود و عمل به این آیات بودند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه ما سعادت بشر را در پرتو توجه و عمل به قرآن می‌دانیم و باور داریم آنچه در عالم پناه بشر بوده و سعادت او را در هر دو جهان تضمین می‌کند، آموزه‌های قرآن کریم است، اظهار داشت: کتاب کامل در کنار انسان کامل مدار هدایت بشر هستند و اساسا وجه اشتراک این دو هدایت بشر است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه شئون زندگی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، بین‌المللی و شخصی انسان در پرتو قرآن به بهترین شکل قابل اداره است، گفت: قرآن کریم برای همه سوال‌ها و مسائل زندگی انسان معاصر پاسخ مناسب دارد. با حرکت اجتهادی تمدن‌ساز می‌توان به همه مسائل و سوالات پیش‌روی انسان معاصر با ابتنای بر قرآن پاسخ مناسب داد.

وی خاطرنشان کرد: در این عرصه علما و بزرگان ما در عرصه فقه و اصول کارهای بسیار ارزشمندی کرده‌اند، اما کارهای بسیاری نیز باید انجام شود. در پرتو تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای توجه به قرآن، امروز تعداد زیادی قاری، حافظ و افرادی تربیت شده‌اند که ظرف وجود و فهم آنها با آیات قرآن پرورش یافته است.

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: امروز ظرفیت‌های زیادی برای فعالیت حوزه و دانشگاه در عرصه مفاهیم و آموزه‌های قرآنی وجود دارد و دولت و همه دستگاه‌ها نیز مسئولیت و وظیفه جدی دارند که زمینه را برای بهره‌مندی جامعه از ظرفیت‌های هدایتی قرآن به خصوص در چنین ایامی که ایام ضیافت‌الله است، فراهم کنند.

منتخبان بیست و نهمین دوره تجلیل از خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی همزمان با یازدهمین روز از برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مصلای امام خمینی (ره) تجلیل می شوند. اسامی این منتخبان به شرح زیر است:

حوزه حافظان، قاریان و مدرسان قرآن

محمدصادق زارعان، حافظ ممتاز و حائز رتبه های ملی و بین المللی در رشته حفظ قران کریم

مائده ادیب زاده، حافظ کل قرآن کریم، داور، مدرس و پیشکسوت قرآنی

وحید مجتهدزاده، قاری ممتاز و دارای رتبه های متعدد ملی و بین المللی قرآن کریم

حسینعلی شریف، استاد پیشکسوت قرآنی و مولف کتب مختلف آموزش قرآن

محمود لطفی نیا، استاد، داور، قاری و مدرس پیشکسوت قرآن کریم

حوزه پژوهشگران قرآنی

مرتضی کریمی نیا، محقق، نسخه شناس و احیاکننده مصاحف کهن قرآنی

حجت الاسلام علیرضا قائمی نیا، پژوهشگر و محقق قرآن کریم و عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

حوزه نشر و رسانه

اسحاق ابراهیمی از فعالان برجسته حوزه چاپ و صحافی قرآن کریم

حوزه مدیران قرآنی

جواد صدیق از مدیران پیشکسوت فعالیت های قرآنی مردمی

رحیم قربانی از مدیران و فعالان با سابقه قرآنی

حوزه هنرمندان قرآنی

هادی کوه خضری، طراح و کاشیکار کتیبه های قرآنی مساجد و اعتاب مقدسه

علی اکبر اسماعیلی تبار، خوشنویس و کاتب برجسته قرآن کریم

خسرو روشن، خوشنویس و استاد نقاشیخط در حوزه قرآن و عترت.

داریوش یاری، فیلمنامه نویس و کارگردان سینما با فیلم های کوتاه و داستانی متعدد در حوزه قرآن و اهل بیت

جعفر دهقان، استاد و بازیگر پیشکسوت در نقش های اثرگذار فیلم های متعدد قرآنی و ارزشی.

تاکنون طی ۲۸ دوره ۳۱۲ خادم قرآنی در رشته های خوشنویسی، پژوهش، قرائت، حفظ، آموزش، ترجمه، مدیریت، صحافی، جلدآرایی، نگارگری، هنر هفتم و دیگر رشته های مربوط تجلیل شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  15 3
  پس چرا ‌شما به دستوراتش عمل نمی کنید کو عدل کو مبارزه با ظلم کو مبارزه با رانت وهزاران مثال دیگر فقط شعار
  • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
   4 0
   ثبت نام ایران خودرو کی!؟؟؟؟؟🤮🤮🤮🤮🤮🤮
 • DE ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  16 9
  خب شما چرا به آیات قرآن توجه نمی کنید که ایرانی ها سعادتمند بشوند ؟؟؟ اگر نسخه خوشبختی یک کشور به همین سادگیست چرا 44 سال است وامانده و سرگردان هستید و سعادت از کشور پرکشیده ؟؟
 • IR ۰۲:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  7 0
  قرآن گفته حق کارگر بخورید
 • رضاوند IR ۰۳:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  46 0
  اگر عمل به دستورات قرآن نادیده گرفتن احکام الهی است یا قرآن ما با شما فرق داره یا حرف های شما بوی نفاق میده که بعید می دونم در هر دو صورت شما بویی از داشتن دغدغه دینی داشته باشید.خصوصا دو وزیر منتخب مجلس انقلابی در فرهنگ و گردشگری
 • US ۰۴:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  34 0
  پس تو چیکاره‌هستی؟
 • DE ۰۷:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  19 0
  قرآن و عدالت و روزی حلال و یارانه و پیاده روی اربعین و هر چیز خوب مال مردم پول و اختلاس و زمین خواری و جاه طلبی و سفر اروپا و آمریکا و .... همه مال آقازاده ها چقدر مسئولین مارو دوست دارند چیزای خوب رو ميدند به ما خدایا شکرتتتتتتتتت
 • کارشناس IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  18 0
  تا حالا قران خوندی؟ یک سوره از قران را از حفظ بخوان
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  2 8
  جناب آقای رئیسی از قدیم گفتن شکم گرسنه دین و ایمان ندارد وقتی حاکم با تمام توان در حال پایمال کردن حقوق کارگران و بازنشستگان است دیگر جایی برای اعتقاد به گفتار شما نیست اول عدالت و قانون را اجرا کنید در بی عدالتی وبی قانونی روی حسن را سفید کردید
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  4 24
  کجای قرآن گفته آمر به معروف بیاد چشم در چشم زن و بچه مردم کنه و فیلمبرداری کنه
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  12 1
  قرآن میگوید ویلل للمکذبین
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  20 0
  به دریافتی خودت و کارگران نگاه کن به تسهیلات مسئولین و مردم نکاه کن به حداکثر حقوق شماها که ۷۰ میلیون نگاه کن که تورم زا نیست و حقوق ۹ میلیونی زیرزیر خط فقر کارگر که تورم زاست نگاه کن به زندگی خانواده مسئولین نگاه کن به زندگی فرزندان عوام نگاه کن تو این مملکت عدل وحود داره؟ به نحوه برخورد و اکثر چشم پوشی و لاپشونی و انکهر و بستن دهن افشاگر اینهمه فساد تخلف و رانت و ویژه خواری مسئولین و فرزنداتش و نحوه برخورد با تخلفات و جرم عوام نگاه کن اسم این مملکت رو گذاشتین اسلامی اگر مولا علی بود و فقط ۱۰٪ هز عدلش بود الان اینقدر مردم در فلاکت نبودن شکاف که نه کسل طبقاتی وجود نداشت
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
  18 0
  اولین حرکت کردن نان حرام‌در شکم‌هر ایرانی با شرعی کردن ربا خواری بانکی توسط علما و مجتهدین بود که جنگ با خدا رو استارت زدن و با هیچ ماله ای صاف و هیچ تمیز نمیشود و شیره و پایه مملکت کج گذاشته شد و نان حرام با چرخیدن پول اکثریت مردم در بانکه به این نون حرام کثیف شد و پایه کج گذاشته شد بماندظلم وفساد و ویژه خواری و اختلاسهای مسئولین و خاندانشون که حلال شمروه میشود
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
  1 0
  مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَارًا ۚ بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِ اللَّهِ ۚ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ داستان کسانى که مکلّف به تورات شدند ولى حق آن را ادا نکردند، مانند داستان درازگوشى است که کتابهایى حمل مى کند، (امّا چیزى از آن نمى فهمد). چه بد است مثل گروهى که آیات خدا را انکار کردند، و خداوند قوم ستمگر را هدایت نمى کند.
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  0 0
  قران گفته اخراج بشم بعد 14سال وبا حقوق 4میلیون 700هزار واداره کار وبازرسان هم در خواب اون با این گرونی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس