به گزارش مشرق، کانال تلگرامی «کمیته ضد جنگ و ضدتحریم» نوشت:

ریچارد هس، کاهن معبد سلیمان


سد مأرب، از شگفتی های مهندسی جهان باستان بود، سدی که در طول سده ها سرزمین سبا را پررزق، زیبا، دارا، بی نیاز و چون زمردی درخشان در سرتاسر شبه جزیره عربستان، از سوریه و شام تا سواحل دریای سرخ کرده بود. سازه ای پهن پیکر که آب را با کانال های فراوان و تو در تو به پهنه سترگ جلگه ها و باغ ها و مزارع سبز و شاداب پادشاهی سبا می رساند.

بعد از چهارصد سال از ساخت سد، اما پادشاه شمر خواب های آشفته ای می دید و نشانه هایی عجیبی در بیداری، خواب می دید سد شکسته و سرزمین باشکوه تحت فرمانروایی اش ویران گشته و در بیداری می دید که برگ درختان می لرزد در حالی که بادی نمی وزد. شمر کاهنه اعظم را خواست، طریفه، زنی روشن بین. طریفه به پادشاه گفت می داند که این نشانه ها خبر از حادثه ای تکان دهنده و ناگوار می دهند، او رو در روی شاه به او گفت که موش ها را می بیند که پایه های سد سنگی را می خورد و سد را ویران می کند. طریفه، معتمد شاه بود و دوست دار سرزمین سبا اما شاه حرفش را باور نکرد.

طریفه اما قبیله خودش، قبیله غسّان، را متعاقد کرد که پیش از شکستن سد از سبا کوچ کنند، حتی جلوی دشمنان کوچک و بزرگ قبیله ایستاد و مردان قبیله را برای کوچ متقاعد کرد.

پیشگویی به وقوع پیوست و سازه عظیم مأرب را سیلی سرخ و بنیان کن در هم شکست و نگین درخشان سبا را مبدل به شوره زاری بی حاصل کرد. آنان که باور نکرده بودند موش ها پایه سد را می خورند، به مصیبتی عظیم گرفتار آمدند.

ریچارد هس را حتی بعد از بازنشستگی و ترک شورای روابط خارجه آمریکا (Council of Foreign Relations )، می توان یکی از سخنگوی های تکنوکرات سیاست خارجه آمریکا برشمرد. بیست سال ریاست او بر شورای روابط خارجه، قدیمی ترین و مهم ترین اتاق فکر سیاست خارجه آمریکا، و سابقه طولانی او در مشاوره روسای جمهور امریکا، از جمهوری خواه تا دموکرات، ریچارد هس را که خود یک یهودی پر و پا قرص و از مدافعان و حامیان کلیدی منافع اسرائیل در منطقه غرب اسیاست، مبدل به نیرویی وفادار به ارزش های امپریال و اتحاد ناگسستنی امریکا- اسرائیل کرده است.

حالا، ریچارد سالهاست که ردای کاهن معبد سلیمان را در برکرده است، و به عنوان یک «یهودی صهیونیست» و یک «امریکایی» در گوش هر مخاطبی که گوش شنوایی داشته، زمزمه می کند که «اوضاع خراب است و موش ها دارند پایه های معبد را می جوند».

توئیت های ریچارد و نگرانی های پی در پی او از وضعیت نابسامان سرزمین های اشغالی و افق های نامعلوم پیش رو، اما انگار تاثیری چندانی هم در دومینوی حوادث نخواهد داشت، انگار خود ریچارد با این عقبه قابل توجه در سیاست خارجه، که سال ها برای جنگ های پرهزینه امریکا نقش مشاور اعظم را داشته، با صدای کوتاهی که می داند شنیده نمی شود می گوید این راه که اسرائیل می رود ویران گر و بنیان کن است، این صدای ریچارد است که از اینده ای نامعلوم خبر می دهد:

«خیلی بد است که توئیتر جایی برای بحث های جدی نیست، اما اگر بود بحثی مفید می تواند بر سر این باشد که حامی اسرائیل بودن به چه معناست وقتی دولت این کشور سیاست هایی را پیش می برد که کاملا بر خلاف منافع بلند مدت این کشور است».

موش ها پایه های سنگی معبد سلیمان را بی صدا می خورند، همان گونه که پایه های سازه پهن پیکر سد مأرب را خوردند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
    1 0
    این موش ها برای منحرف کردن حواس چنین چیزهایی می گویند، در حالی که در جای دیگر چیز دیگری می جوند.....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس