تحویل سال با مجریان چگونه گذشت؟/ از حاشیه عینک تا خوانندگی ایرج

شبکه یک با امیرحسین مدرس، شبکه دو با المیرا شریفی و وحید رونقی، شبکه سه با حامد سلطانی و شبکه نسیم با فرزاد حسنی تحویل سال را با برنامه های مختلفی اجرا کردند.

به گزارش مشرق، مارتن رقابت شبکه های تلویزیونی در زمان تحویل سال از شب گذشته آغاز و تا صبح امروز اول فروردین ادامه داشت. اگرچه که برخی از شبکه های تلویزیونی از شب های قبل تر برنامه های خود را شروع کرده بودند با این حال مهمترین مهمانان و برنامه هایشان را برای شب ۲۹ اسفند قرار دادند. شبی که به دلیل شروع زودتر ماه رمضان مردم بیشتری را در حال و هوای این ماه مبارک پای قاب تلویزیون نشاند.

در این گزارش به مرور برخی از حواشی و اخبار برنامه های تحویل سال شبکه های سیما می پردازیم.

شبکه یک؛ دوری از حاشیه و کمی معمولی

شبکه یک سیما برنامه خود را با چهار مجری از جمله پدرام کریمی، فلورا سام، محمد معتمدی و امیرحسین مدرس پیش برد که آخرین ساعات نزدیک به تحویل سال حضور مدرس و معتمدی در برنامه پررنگ تر شد.

مدرس اگرچه اخیراً در تلویزیون با اجرای یک مسابقه هم حضور دارد با این حال او کمتر در مقام مجری چنین برنامه هایی را در این سال ها اجرا کرده است و انتخاب مناسبی برای شبکه یک سیما که شبکه ای ملی محسوب می شود، بود. این شبکه مهمان خود را هم بیشتر از سلبریتی ها به سمت هنرمندان عمومی تر یا مهمانانی از قبیل مسؤولان برد و شاید بیشتر دکور بزرگ و طراحی های بصری آن می توانست فضای جشن را تداعی کند.

حضور رادیویی ها در برنامه با توجه به یادی از زنده یاد مرتضی تبریزی و دیگر رادیویی ها اتفاق خوبی بود. رویکرد برنامه در دعوت از مهمانان و طراحی گفت‌وگو با آنها شاید باعث شد کمتر در میان انتخاب های مخاطب برای تماشا قرار بگیرد و دنبال شب ویژه یا طراحی ویژه تری حتی با حضور همین مهمانان باشد.

شبکه دو؛ شوخی هایی که ناخوشایند شد

المیرا شریفی مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی مجریان اصلی ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو بودند. این دومین اجرای تحویل سال این تیم بود و می توان گفت اجرا و سوالات بهتری را نسبت به مناسب های قبل در همین شبکه برای مخاطب ارایه دادند.

این برنامه سعی کرد مهمانان متنوعی را هم در شب سال تحویل به شبکه دعوت کند که البته برخی هم مهمانان تکراری شبکه دیگری بودند. شوخی های برخی از مهمانان این برنامه با واکنش های تند و تیزی هم از طرف کارشناسان و مخاطبان فضای مجازی مواجه شد که ۲ نمونه پررنگ آن شوخی میثم درویشان‌پور با اهالی یکی از شهرها و همچنین چالش مهدی یغمایی نسبت به دستگاه های موسیقی و در پی آن شوخی مجری و خواندن اتل متل توتوله براساس ملودی قطعه معروف «مرغ سحر» بود.

هادی حجازی فر از مهمانانی بود که شب گذشته در برنامه حضور یافت و تیترهای مختلفی هم از صحبت های او در فضای مجازی منتشر شد. او هم درباره خوی حرف زد و هم غزه و رژیم صهیونیستی و دغدغه های مختلفی را بیان کرد.

این بازیگر درباره همکاری با حاتمی کیا در فیلم «به وقت شام» نیز با لحن شوخی و کنایی خود گفت: ما با آقای حاتمی کیا خیلی چالش داشتیم، وقتی با حاتمی کیا کار کردم (گویی) ۲ تا ترک کم اعصاب با هم مواجه شده بودیم. ولی این را همیشه اعلام کرده ام که حاتمی کیا هر چیزی را که باور دارد بر زبان می آورد و هیچ نشانه ای از نفاق در او نمی توانید پیدا کنید آن هم در دوره ای که وقتی با شخصی حرف می زنید نمی دانید با ورژن چندم او سخن می گویید.

حجازی فر که از سر صحنه سریالی که این روزها در شبکه نمایش خانگی دارد به برنامه آمده بود درباره آن توضیح داد: سریالی ۱۳ قسمتی در شبکه نمایش خانگی دارم که تا چند ماه ادامه دارد.

شبکه دو در ساعات پایانی تحویل سال هم علی نصیریان و محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی را دعوت کرد که این بار هم صحبت های خزاعی درباره بازگشت هنرمندان خارج از کشور به ایران در فضای مجازی و رسمی خبرساز شد. او در ادامه سخنان قبلی اش درباره معین این بار بیان کرد که بهروز وثوقی هم هیچ ممنوعیتی برای بازگشت به کشور ندارد.

شبکه سه؛ ماجرای هدیه جنجالی

اجرای برنامه تحویل سال شبکه سه بر عهده حامد سلطانی بود. سلطانی در این چند سال توانسته حضور خود را با برنامه «اعجوبه ها» به تثبیت برساند اما شاید هنوز درباره اجرای او در مناسبت های ویژه مثل تحویل سال کنش و واکنش ها متفاوت باشد.

برنامه تحویل سال شبکه سه زودتر از دیگر برنامه ها در چند شب گذشته آغاز شد و سعی کرد فضای مفرحی را با آیتم های بازی با مهمانان و یا چالش گریم بازیگران فراهم کند.

بیشترین وایرالی های این برنامه در این چند شب مربوط به ویدیوی هدیه میثاقی به ادگار داویدز چهره فوتبالی هلند بود. میثاقی به دلیل شهرت این اسطوره هلندی با عینک در زمان بازی یک عینک ریبن به او هدیه کرد که با واکنش انتقادی این چهره ورزشی مواجه شد که گفته بود این عینک قبلاً چند بار استفاده شده است.

حاشیه دیگر این برنامه هم خوانندگان مورد علاقه علی پروین و حسن روشن در برنامه بود که مورد توجه حضار داخل استودیوی برنامه و بعداً فضای مجازی قرار گرفت.

شبکه سه دقایق نزدیک به تحویل سال را بیشتر از دیگر شبکه ها متناسب با همان حال و هوا پیش برد و از مداحانی چون رضا هلالی و همچنین کارشناسان برنامه «محفل» دعوت کرد.

شبکه نسیم؛ بازگشت فرزاد حسنی

شبکه نسیم با توجه به رویکردی که در پخش برنامه های تولیدی دارد برنامه تحویل سال را به صورت ضبطی روی آنتن برد. اگرچه مخاطب این روزها برنامه های زنده را بیشتر می پسندد و ترجیح می دهد گفت‌وگوها و اتفاقات را در لحظه و بدون روتوش روی آنتن ببیند اما این برنامه توانست در پی تولیدی شدن ریتم برخی گفت‌وگوها را تندتر کند.

از جمله آیتم های طراحی شده این برنامه هم یادبود درگذشتگان بود که از مهرجویی تا پروانه معصومی و ناصر طهماسب و … را در این یادبودها در نظر گرفته بودند.

فرزاد حسنی با اجرای این برنامه پس از چندین سال دوباره به تلویزیون بازگشته بود و همین باعث شد تحت رصد مخاطبان بیشتری قرار بگیرد.

او اینجا بیشتر از گفت‌وگوهای چالشی سعی کرد فضایی مفرح با مهمانان جوان از جنس امیر کاظمی و همسرش و فضایی محترمانه و مبادی آداب با مهمانان پیشکسوت همچون خسرو خسروشاهی و ایرج خواجه امیری رقم بزند و تفاوت این گفت‌وگوها را هم به خوبی توانست به رخ بکشد. حضور او در تلویزیون در چشم مهمانانش نیز مورد توجه قرار گرفته بود و هر یک ابتدا این حضور را تبریک می گفتند.

هادی حجازی فر در این برنامه هم حضور داشت که با توجه به ضبطی بودن آن معلوم می شود پیش تر مهمان این شبکه بوده است تا شبکه دو و با توجه به اینکه هر سال برخی از مهمانان شبکه ها تکراری هستند حداقل کاری که می توان کرد همین است که هنگام دعوت از چهره ها درباره اینکه پیش از این مهمان برنامه دیگری بوده اند یا خیر هم سوال شود.

حضور حامد بهداد بازیگر سینمای ایران که چندان اهل مصاحبه حتی از جنس غیرتلویزیونی نیست و صحبت های او درباره مردم ایران و آرزوهایش از جمله بخش های این برنامه بود که در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت. مهمان دیگر این برنامه که خوانندگی اش مورد توجه قرار گرفت ایرج بود که دقایقی در برنامه به اجرا پرداخت.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۱
    44 0
    کاش یه مقدار شفافیت وجود داشت و معلوم می شد به هر سلبریتی چندتا سکه می دادن یا به یقیه مهمونها چقدر پاکت می دن . جای خالی قهرمانهای واقعی که امید بخش مردم و الگوی مردم در خوبیها و زندگی موفق با توجه به سختیها بودن خالیه که این اشخاص می تونند الگوی نوجوان و جوانهای ما باشند . کاش تصمیم گیرندگان مردم بودن .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس