زندگی در رفح جریان دارد

ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که حزب الله پهپادی اسرائیلی را با شلیک موشک در آسمان مناطق مرزی بین لبنان و فلسطین اشغالی سرنگون کرده است.

سرویس جهان مشرق - اسکات ریتر، بازرس سابق تسلیحات سازمان ملل که افسر اطلاعاتی سابق آمریکا هم بوده، در یک گفت‌وگوی ویدیویی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

وی در اظهارات خود حمله حماس به سرزمین‌های اشغالی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ موسوم به «طوفان الاقصی» را یک شکست نظامی برای تل‌آویو توصیف کرد و گفت: در هفتم اکنبر حماس توانست از مرزها عبور و اسرائیل را غافلگیر کند. آنها توانستند ۴۰۰ نیروی نظامی اسرائیل را از پای دربیاورند.

این بازرس سابق سازمان ملل ادامه داد: اما بقیه کشته‌ها که حدود ۸۰۰ نفر هستند، تعداد بسیار زیادی از آنها توسط ارتش اسرائیل کشته شدند، چراکه آنها دستورالعمل «هانیبال» را دنبال می‌کنند. بله، شمار زیادی از شهروندان اسرائیلی جان باخته در هفتم اکتبر توسط نیروی نظامی اسرائیل، توسط هلیکوپترهای آپاچی، تانک‌ها و سربازهای اسرائیلی کشته شدند.

وی که پیشتر یک افسر اطلاعاتی نیروی دریایی آمریکا هم بوده است، افزود: ما می‌دانیم که اسرائیل در هفتم اکتبر شهروندان خود را قتل‌عام کرد. ما هر چقدر هم که بد باشیم، مردم خود را نمی‌کشیم. بنابراین، آمریکا را سرزنش نکنید، ما دستورالعمل هانیبال را نداریم.

دستورالعمل هانیبال یا پروتکل هانیبال نام یک رویه بحث‌برانگیز است که توسط نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی تا سال ۲۰۱۶ برای جلوگیری از دستگیری سربازان صهیونیست توسط نیروهای «دشمن» استفاده می‌شد و رویکرد آن استفاده از قدرت و توان نظامی حداکثری در صورت اسیر شدن نیروهای اسرائیلی است.


تحولات سرزمین های اشغالی - صد و چهل و دومین روز جنگ

خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی: تونل‌های غزه به شیوه‌ای کاملا مهندسی ساخته شده و ارتش قبلا با این نوع تونل‌ها آشنایی نداشته است

نیر دفوری خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تونل‌های غزه به شیوه‌ای کاملا مهندسی ساخته شده و ارتش قبلا با این نوع تونل‌ها آشنایی نداشته است. دفوری تصریح کرد که این تونل‌ها به گونه‌ای طراحی شده که نظامیان اسرائیلی به داخل آن کشانده می‌شوند سپس با گلوله و بمب هدف قرار می‌گیرند.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که نتانیاهو می‌خواهد جامعه صهیونیستی را متقاعد کند که این مقاومت است که مانع از پیشرفت مذاکرات می‌شود. محمد حاج موسی در گفتگو با فلسطین الیوم گفت: آنچه نتانیاهو از تحقق آن در شمال و مرکز نوار غزه عاجز و ناتوان بود، در شهر رفح نیز به آن نخواهد رسید.

حزب الله لبنان یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را با شلیک موشک در آسمان منهدم کرد/ گوترش: هرگونه حمله گسترده به رفح میخ آخر بر تابوت برنامه کمک‌رسانی به نوار غزه خواهد بود/ خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی: تونل‌های غزه به شیوه‌ای کاملا مهندسی ساخته شده و ارتش قبلا با این نوع تونل‌ها آشنایی نداشته است + عکس و فیلم
ویرانی غزه بر اثر حملات رژیم صهیونیستی

حاج موسی بیان کرد که ما نسبت به کشتار و جنایاتی هولناک علیه فلسطینیان در رفح در صورت حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به این شهر هشدار می‌دهیم. وی گفت دستاوردهای مستند مقاومت به جامعه صهیونیستی ثابت می‌کند که نتانیاهو دروغ می‌گوید.

سخنگوی جهاد اسلامی تصریح کرد که نباید دنباله‌رو روایت آمریکا در مورد حاکمیت غزه بعد از جنگ بود. محمد الحاج موسی اظهار داشت که دشمن صهیونیستی قصد دارد از وقایع هفتم اکتبر برای نابودی قضیه فلسطین بهره ببرد. او واشنگتن را مسئول ادامه تنش و درگیری‌ها در منطقه دانست.

گوترش: هرگونه حمله گسترده به رفح میخ آخر بر تابوت برنامه کمک‌رسانی به نوار غزه خواهد بود

دبیرکل سازمان ملل بار دیگر خواستار آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا شد. آنتونیو گوترش تصریح کرد که هرگونه حمله گسترده به رفح میخ آخر بر تابوت برنامه کمک‌رسانی به نوار غزه خواهد بود.

روزنامه نیویورک تایمز تاکید کرد که اعتراضات علیه رژیم صهیونیستی در آمریکا از آغاز جنگ و حملات این رژیم علیه غزه به امری روزمره تبدیل شده است.

حزب الله لبنان یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را با شلیک موشک در آسمان منهدم کرد/ گوترش: هرگونه حمله گسترده به رفح میخ آخر بر تابوت برنامه کمک‌رسانی به نوار غزه خواهد بود/ خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی: تونل‌های غزه به شیوه‌ای کاملا مهندسی ساخته شده و ارتش قبلا با این نوع تونل‌ها آشنایی نداشته است + عکس و فیلم
افزایش آمار تلفات و زخمی های ارتش رژیم صهیونیستی ادامه دارد

محمد آشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از سمت خود استعفا داد. آشتیه تصریح کرد که به سبب اوضاع ناگوار اقتصادی و اجتماعی و پیامدهای جنگ در غزه و محاصره این باریکه از سمت خود استعفا داده است. او پس از تقدیم استعفای خود تاکید کرد: به مقابله با رژیم اشغالگر ادامه می‌دهیم و تشکیلات خودگردان نیز به مبارزه برای تشکیل کشور فلسطین در این سرزمین ادامه خواهد داد. محمد آشتیه گفت مرحله آینده و چالش‌های پیش روی آن مستلزم تدابیر دولتی و سیاسی جدیدی است. وی اظهار داشت که وضعیت جاری در غزه ضرورت حاکمیت تشکیلات خودگردان در کل سرزمین فلسطین را می‌رساند.

حزب الله لبنان یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را با شلیک موشک در آسمان منهدم کرد/ سازمان عفو بین الملل: رژیم صهیونیستی تصمیمات دیوان دادگستری بین‌المللی در زمینه ممانعت از نسل‌کشی در این باریکه را به چالش می‌کشد

نیروهای فلسطینی اعلام کردند طی دو عملیات نیروها و ادوات جنگی اشغالگران اسرائیلی را در جنوب محله الزیتون در شهر غزه با گلوله‌های خمپاره در هم کوبیدند.

حزب الله لبنان یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد. ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که حزب الله پهپادی اسرائیلی را با شلیک موشک در آسمان مناطق مرزی بین لبنان و فلسطین اشغالی سرنگون کرده است. منابع اسرائیلی تاکید کردن که این پهپاد در داخل خاک لبنان سرنگون شده است.

درگیری نیروهای مقاومت با اشغالگران

گردان‌های قسام اعلام کرد مجاهدان این گردان‌ها گروهی ۱۵ نفره از نظامیان اشغالگر اسرائیلی را در داخل خانه‌ای در منطقه عبسان بزرگ در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه با راکت ضدنفر هدف قرار دادند. قسام اعلام کرد در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. همچنین مجاهدان گردان‌های قسام ۴ نفر از نظامیان اشغالگر اسرائیلی را در منطقه عبسان بزرگ در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه با راکت ضدنفر هدف قرار داده سپس آن‌ها را از فاصله صفر به قتل رساندند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم اهدافی را در عمق لبنان بمباران کرده است. روزنامه عبری زبان "اسرائیل هیوم" تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی اهدافی را دور از مناطق مرزی و در شهرک بعلبک در شمال لبنان بمباران کرده است.

حملات حزب الله به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی

یواو زیتون خبرنگار روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت عنوان کرد که حملات ارتش به غرب بعلبک شاید عمیق‌ترین حمله علنی به خاک لبنان از آغاز جنگ در غزه باشد. گردان‌های قسام اعلام کرد در عملیاتی مشترک با گروهان‌های قدس گروهی از نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در اطراف دانشگاه فلسطین در مرکز نوار غزه در کمینی محکم گرفتار کرده و نیروهای اسرائیلی را به قتل رسانده و زخمی کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد که رژیم صهیونیستی مانع از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود و بدین گونه تصمیمات دیوان دادگستری بین‌المللی در زمینه ممانعت از نسل‌کشی در این باریکه را به چالش می‌کشد. این سازمان اشاره کرد که رژیم صهیونیستی نتوانسته حتی تدابیر موقت اولیه را هم برای محافظت از غیرنظامیان فلسطینی اتخاذ کند. عفو بین‌الملل تاکید کرد که این رژیم در تضمین رسیدن کمک‌های کافی به دست فلسطینیانی که در معرض نسل‌کشی و قحطی قرار دارند، ناموفق بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  4 2
  وی که پیشتر یک افسر اطلاعاتی نیروی دریایی آمریکا هم بوده است، افزود: ما می‌دانیم که اسرائیل در هفتم اکتبر شهروندان خود را قتل‌عام کرد.// اگه تونستی اینو حالی گاو و گاومیش ماهواره بکنی؟ گاو ماهواره هنوز میگه حماس غیرنظامی های اسرائیل رو کشته با وجود اینکه قتل عام 30 هزار زن و بچه فلسطینی رو دیده. بیشرفی که برای قتل 30 هزار انسان عین خیالش نیست ولی برای یه سگ ولگرد خیابونای تهرون قرشمال بازی درمیاره از همون سگ کمتره. تو کز محنت 30 هزار انسان بی غمی_ بشاید که از سگ کمتری!
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  3 2
  برای حل مشکلات مردم مظلوم ایران،برای مردم غزه وبرای بمب اتم رای میدهم
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  1 1
  من رای میدهیم
 • مین IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
  0 0
  صهیون نامشروع

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس