جبهه متحد انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد

جبهه متحد انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، هدف از تشکیل این جبهه را تقویت وحدت و مشارکت دادن تمام سلایق، بدون سهم‌خواهی و مهندسی فهرست‌ها مطرح کرد.

به گزارش مشرق، متن اولین بیانیه جبهه متحد انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه یکی از مهمترین رخدادهای تاریخ ملت ایران یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، «جبهه متحد انقلاب اسلامی»، با استعانت از پروردگار متعال و توسل به ذات ائمه اطهار و تبرک از خون مقدس شهدای اسلام و در راستای تحقق رهنمود های بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمه الله علیه) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (دامه عزه) برای انجام وظیفه و تکلیفی سیاسی الهی تشکیل شد.

این جبهه به همت جریان‌های مردمی انقلابی و احزاب و تشکل‌های دلبسته به گفتمان انقلاب اسلامی تلاش خواهد نمود در این برهه تاریخی موجبات وحدت گفتمانی میان سلایق مختلف جریان انقلاب را فراهم نماید. با توجه به اینکه توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر «رعایت حق الناس در دادن فهرست های انتخاباتی» مظلوم واقع‌شده و سهم‌خواهی‌ها و قبیله‌گرایی‌ها و آفت‌های دیگر موجب حذف بسیاری از چهره‌های خدوم و باعث سردرگمی مردم وفادار به انقلاب گردیده است؛ پس از مدت‌ها تلاش برای رفع این آسیب‌ها در سازوکارهای موجود و گفت‌وگو و نامه‌نگاری با افراد شاخص و موثر در نهایت به این نتیجه رسید؛ با مدد الهی و مشورت جمعی از دلسوزان انقلابی، از میان فهرست‌های موجود که همگی مورد احترام هستند، با شایسته‌گزینی بر اساس معیارهای اصولی با نگاه به شکل‌گیری مجلسی قوی، مردمی و انقلابی، فهرستی از شایسته‌ترین‌ها را برگزیده و به محضر مردم شریف پیشنهاد نماید.

بنای «جبهه متحد انقلاب» تقویت وحدت و انسجام و مشارکت دادن تمام سلایق بدون سهم‌خواهی و مهندسی فهرست‌ها است. امیدواریم فهرست پیشنهادی مرضی رضای الهی و مقبول مردم شریف تهران باشد. نیک می‌دانیم که مردم از جبهه انقلاب انتظار دارند کسانی را پیشنهاد نماییم که بتوانند بر اساس تجارب و کارنامه گذشته خود و برنامه واقعی و قابل تحقق سهمی در اعتلای ایران اسلامی و حل مشکلات مردم داشته باشند. لذا تلاش گردید از نامزدهای موجود کسانی برگزیده شوند که دارای تخصص و تعهد لازم و مورد نیاز امروز باشند .

ما معتقد هستیم، مجلس آینده باید تقویت دولت مردمی برای خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد و از اختلافات و تنازع‌های بی‌حاصل که موجب ناکارآمدی دولت می شود پرهیز نماید. البته نیک می‌دانیم که مجلس پیش‌رو باید با ایفای نقش نظارتی خود و با انسجام درونی و همراهی و نقد کارشناسانه و رویکرد عالمانه با دیگر قوا محلی برای حل‌ مشکلات مردم و برنامه‌ریزی برای رشد و تعالی کشور باشد؛ لذا تلاش کردیم از میان نامزدها کسانی را برگزینیم که منتقد دلسوز و یار و پشتیبان دولت مستقرِ مردمی باشند.

از طرف دیگر مراقبت نموده‌ایم، افراد حاضر در این فهرست اهل سنگ‌اندازی در مدیریت مجلس نباشند؛ بلکه با هم‌افزایی در درون مجلس گره‌گشای مشکلات کشور باشند.

نقش مهم روحانیت معظم در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و خطرات اسلام منهای روحانیت دغدغه دیگر این جبهه بود. لذا از میان فضلای حاضر افرادی که سابقه کار در مجلس داشته و تخصص برجسته‌ای داشتند برگزیده شده‌اند. همچنین از میان بانوان فرهیخته حاضر در عرصه انتخابات با عنایت به اهمیت ظرفیت شتاب دهنده زنان بعنوان نیمی از جمعیت کشور و برای تحقق الگوی سوم زن که جز اهداف گام دوم انقلاب اسلامی است جمعی را انتخاب و به محضر شریفتان پیشنهاد نمودیم.

جوان‌گرایی و توجه به نسل گام دومی، دیگر شاخصانتخاب ما بود که الحمدالله با حضور پرتعداد جوانان برومند این مرز و بوم که دارای تخصص و صلاحیت‌های لازم بودند دایره مناسبی به فهرست افزوده شد.استفاده از سرمایه‌های انسانی و به‌کارگیری جوانان خلاق برای تحقق آرمان فتح قله و شکل گیری تمدن اسلامی و مهدوی، هدف نهایی ماست که انشالله با عنایات الهی و با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و مشارکت همه جانبه مردم غیور و سرافرازمان محقق خواهد گردید.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس