کد خبر 1579053
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۵
انتخابات -نمایه

دشمنان تابلودار انقلاب و جمهوری اسلامی دنبال این هستند که به خیال خودشان با پایین بودن میزان مشارکت، مردم را نسبت به تاثیر انتخابات بدبین نشان بدهند!

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: دشمنان تابلودار انقلاب و جمهوری اسلامی همه توان و ظرفیت تبلیغاتی خود را به میدان آورده‌اند و با صدها شبکه تلویزیونی رسمی و ماهواره‌ای و هزاران کانال مجازی اصرار دارند مردم ایران را از شرکت در انتخابات منصرف کنند.

گفتم: شتر در خواب بیند پنبه دانه! دنبال این هستند که به خیال خودشان با پایین بودن میزان مشارکت، مردم را نسبت به تاثیر انتخابات بدبین نشان بدهند!

گفت: همین روزها میزان مشارکت در انتخابات دو ایالت «‌نیو همشایر» و «‌آیووا» در آمریکا ۱۵ درصد بوده است. و در طول تاریخ میزان مشارکت در انتخابات کنگره آمریکا از ۳۰ درصد تجاوز نکرده است. در انگلیس دو مجلس «عوام» و «‌اعیان یا لُردها» وجود دارد، میزان مشارکت در مجلس عوام زیر ۳۰ درصد است و نمایندگان مجلس اعیان را پادشاه انتخاب می‌کند و نه مردم! مصوبات مجلس عوام باید به تصویب مجلس اعیان برسد! یعنی مشارکت مردمی کشک است! در بسیاری از کشورهای عربی اساساً انتخابات وجود ندارد و در برخی از آنها، نظیر تونس میزان مشارکت ۸ درصد بوده است! میزان مشارکت برای مجلس در ایتالیا ۲۶ درصد و...

گفتم: یارو از رفیقش پرسید نتیجه امتحان پسرت چی شد؟ گفت فکر می‌کرد یک تجدید بیاورد ولی نیاورد و قبول شد. یارو گفت خیلی شانس آورده! پسر من با این که ۸ تا تجدید آورده نگرانه که مبادا رفوزه بشود. پسر تو با یک تجدید حتماً رفوزه می‌شد!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس