کد خبر 1578942
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
اراضی اشغالی در آستانه تظاهرات سراسری چهار روزه

خانواده‌های اسیران رژیم صهیونیستی خواستار برگزاری تظاهرات گسترده‌ از مرز نوار غزه تا قدس شدند؛ تظاهراتی چهار روزه که از روز چهارشنبه (۹ اسفند) آغاز خواهد شد.

به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت » به نقل از ستاد اصلی خانواده‌های اسیران رژیم در غزه، نوشت که این خانواده‌ها از صهیونیست ها می‌خواهند تا از روز چهارشنبه به مدت چهار روز تظاهرات بزرگی را از مرز غزه تا قدس سازمان دهی کنند.

این روزنامه صهیونیستی گزارش داد که راهپیمایی در زمانی برگزار می شود که رژیم در حال مذاکره برای توافق جدید در مورد آزادی اسیران است.

به نوشته روزنامه مذکور، این تظاهرات قرار است از پارکینگ خودرو «رعیم» واقع در جنوب سرزمین های اشغالی فلسطین آغاز شود و با گذر از «سدیروت» - جایی که خانواده های اسیران صهیونیست قرار است مراسمی را در نزدیکی ایستگاه پلیس در این شهرک صهیونیست نشین برگزار کنند- به سمت قدس اشغالی ادامه یابد.

بر این اساس، شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین تا رسیدن به قدس اشغالی از شهرک های صهیونیست نشین «کریات جات»، «بیت گورین » و «‌بیت شیمش» عبور می کنند و روز شنبه وارد قدس اشغالی خواهند شد.

یدیعوت آحرنوت اضافه کرد که ستاد اصلی خانواده‌های اسیران صهیونیست در غزه، بازگرداندن این اسیران را رسالت نژادی قوم اسرائیل ذکر کرده است.

در این پیوند، شنبه شب هفته جاری هزاران شهرک نشین صهیونیست با برگزاری تظاهرات گسترده در «تل آویو» مرکز سرزمین های اشغالی خواستار کناره گیری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل، برگزاری انتخابات زودهنگام کنست و بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه شده بودند.

همزمان با تظاهرات در تل آویو ، تظاهرات دیگری در تعدادی از شهرک های صهیونیست نشین با خواسته های مشابه برگزار شده بود.

پیش از این تظاهرات، خانواده های اسیران صهیونیست خواستار برگزاری نشست فوری با نتانیاهو و اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی برای اطلاع از سرنوشت بستگان اسیر خود در نوار غزه شده بودند.

در ژانویه گذشته نیز تظاهر کنندگان جاده «ایلون » به سمت جنوب «تل آویو» را مسدود کردند و از کابینه رژیم صهیونیستی خواستند که خونریزی در نوار غزه را متوقف کند.

از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، توده صهیونیستها و بویژه خانواده های اسیران صهیونیست و همچنین محافل سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی نتانیاهو و ائتلاف حاکم او را مسوول غافلگیر شدن این رژیم در برابر مقاومت فلسطین و وقوع این عملیات می دانند و از عملکرد نتانیاهو در مدیریت جنگ انتقاد می کنند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس