یورش نظامیان صهیونیست به مناطقی در شمال کرانه باختری

منابع خبری بامداد شنبه گزارش دادند، نظامیان صهیونیست به مناطقی در شمال کرانه باختری یورش بردند.

به گزارش مشرق، نظامیان صهیونیست به اردوگاه العین واقع در شهر نابلس یورش بردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای مقاومت با نظامیان صهیونیست در اردوگاه العین درگیر شدند و در جریان این درگیری در مسیر صهیونیست‌ها چند بمب دست‌ساز منفجر کردند.

همچنین نیروهای اشغالگر به شهرک بیت فوریک واقع در شرق نابلس حمله کردند و با جوانان فلسطینی در این شهرک درگیر شدند.

نظامیان صهیونیست به شهرک کفر اللبد واقع در شرق طولکرم نیز یورش بردند که با مقابله ساکنان این منطقه مواجه شدند. مبارزان فلسطینی همچنین به سمت ایست بازرسی نتسناعوز نظامیان صهیونیست واقع در غرب شهر طولکرم تیراندازی کردند.

نظامیان صهیونیست ساعات اولیه صبح روز جمعه نیز به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند و ۲ نوجوان فلسطینی را در شهر جنین به شهادت رساندند.

با آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، مبارزان و جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز در بخش‌های مختلف این منطقه از جمله نابلس، طولکرم، جنین و الخلیل با نظامیان رژیم صهیونیستی مقابله می‌کنند.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به تازگی اعلام کرد که بازداشت‌های خودسرانه دسته جمعی، بازداشت‌های غیرقانونی و موارد شکنجه گزارش شده و سایر اشکال بدرفتاری با زندانیان فلسطینی را در کرانه باختری ثبت کرده است.

طبق اعلام این نهاد، از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) حدود چهار هزار و ۷۸۵ فلسطینی در کرانه باختری بازداشت شده‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس