حماس: اسراییل در همه سطوح در حال فروپاشی است

یکی از اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: رژیم صهیونیستی با مرتکب شدن بزرگ‌ترین جنایت‌های ضدبشری، در سطوح داخلی، اجتماعی، نظامی و سیاسی در حال فروپاشی است.

به گزارش مشرق، «غازی حمد»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس افزود: نمی‌پذیریم که بار دیگر به مردم فلسطین دروغ بگویند، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند از طریق یک واقعیت جدید راه‌ حل سیاسی بر ما تحمیل کند.

وی ادامه داد: اهرم‌های فشار بسیار قوی و امکانات مقابله با دشمن را داریم. هر کسی اخبار دشمن صهیونیستی را پیگیری کند، می‌بیند که سردرگمی و اختلافات میان سران رژیم اسراییل وجود دارد.

این عضو حماس اضافه کرد: رژیم صهیونیستی با مرتکب شدن بزرگ‌ترین جنایت‌های ضدبشری در سطوح داخلی، اجتماعی، نظامی و سیاسی دچار فروپاشی شده ‌و امروز به دادگاه‌های بین‌المللی کشانده شده است.

وی اظهار داشت: اکنون این فرصت برای تمام گروه‌های فلسطینی مهیا شده تا یک موضع قوی اتخاذ کنند و جامعه بین‌المللی را مجبور کنیم که حقوق ملت ما را بازگرداند.

حمد گفت: ما فرصت داریم که تاریخ را تغییر دهیم، به برادرانمان در جنبش فتح می‌گوییم که باید توهم دادن دولت به ما به وسیله آمریکایی‌ها را از سرتان بیرون کنید. به تشکیلات خودگردان هم می‌گوییم که اگر هرگونه پیشنهادات وسوسه انگیزی به شما مطرح شد، همراهی با موضع آمریکا، لکه ننگ است.

این عضو حماس همچنین تاکید کرد که موضع بزرگ آفریقای جنوبی در دادگاه لاهه در تاریخ ثبت خواهد شد.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه گفت که راه حل دو دولتی برای رژیم اسرائیل و فلسطین در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو غیرممکن نیست.

این در حالی است که نتانیاهو پنجشنبه شب گفته بود که با تشکیل کشور مستقل فلسطین بعد از اتمام جنگ غزه مخالف بوده و مخالفت خود را به آمریکا اطلاع داده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس