شب پرحادثه در کرانه باختری، اشغالگران به شهر طوباس لشکرکشی کردند

نظامیان اسرائیل در ساعات بامدادی امروز وارد چند شهر و روستا در کرانه باختری شده و با جوانان فلسطینی درگیر شدند.

به گزارش مشرق، مناطق مختلف کرانه باختری در ساعات نیمه شب امروز (۱۹ آذر) شاهد ورود نظامیان اسرائیلی و درگیری با اهالی بود؛ چندین فلسطینی زخمی شده و تعدادی نیز دستگیر شدند.

شهر طوباس، در شمال کرانه باختری شاهد شدیدترین درگیری‌ها در ساعات بامداد بود؛ منابع محلی گفتند که تعداد زیادی نظامی اسرائیلی با خودرو و نفربر و بولدزر وارد شهر شدند و درگیری شدیدی میان آن‌ها و جوانان مقاومت شروع شد.

وبگاه خبری العربی الجدید نوشت که بولدزرهای ارتش اسرائیل در نزدیکی ساختمان پلیس شهر اقدام به تخریب مغازه‌ها کردند و تک تیراندازهای اسرائیلی بالای ساختمان‌ها مستقر بودند.

همچنین پهپادهای شناسایی ارتش رژیم اسرائیل نیز بر فراز شهر طوباس در حال پرواز بودند و نیروهای پیاده نیز در چندین محله شهر مستقر شده و اقدام به ورود به خانه‌ها کردند.

به گفته منابع محلی نظامیان اسرائیلی دو خانه را در طوباس منفجر کردند و در مقابل نیز جوانان فلسطینی با بمب‌های دست ساز خودروهای ارتش اسرائیل را در ورودی «تیاسر» در جنوب طوباس هدف قرار دادند. در این یورش که برای ساعاتی ادامه داشت، ۱۱ فلسطینی بازداشت شدند.

روستای «الخضر» در جنوب «بیت لحم» نیز شاهد یورش نظامیان اسرائیلی بود و در این حمله، نظامیان اسرائیلی اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور به سمت خانه‌های اهالی کردند.

نظامیان اسرائیلی همچنین وارد روستای «عصیره» در شمال نابلس شدند، دهها نظامی در مناطق مختلف روستا مستقر شده و درگیری شدیدی میان جوانان روستا و اشغالگران در گرفت.

«احمد جبریل» مدیر مرکز امدادرسانی هلال احمر نابلس از زخمی شدن یک جوان ۲۱ ساله خبر داد و گفت که نظامیان اسرائیلی در میانه شلیک گلوله، به سمت خانه‌ها گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

اردوگاه «عسکر الجدید» در شرق نابلس نیز شاهد یورش نظامیان اسرائیلی در ساعات بامدادی برای بازداشت چند جوان اهل اردوگاه بود؛ در این یورش، درگیری شدیدی میان نظامیان اسرائیلی و اهالی اردوگاه رخ داد و یک جوان ۲۴ ساله از ناحیه «ران» زخمی شد. به گفته «احمد جبریل» جوانی به نام «اسعد نصرالله» از داخل خانه‌اش بازداشت شده است.

جمعیت هلال احمر فلسطین همچنین خبر داد که در جریان حمله نظامیان اسرائیلی به روستای «الظاهریه» در جنوب «الخلیل» (جنوب کرانه باختری) دو جوان فلسطینی از ناحیه پا هدف اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شدند.

اردوگاه «قلندیا» مکان دیگری بود که نظامیان اشغالگر اسرائیل در ساعات بامدادی وارد آن‌جا شدند تا چند جوان اهل اردوگاه را بازداشت شدند. به گفته منابع محلی، صهیونیست‌ها دو جوان را دستگیر کرده و با خود بردند.

از آغاز جنگ در غزه، کرانه باختری نیز به پا خواسته و روزی نیست که در یک نقطه از این منطقه درگیری میان نظامیان اسرائیلی با جوانان فلسطینی رخ ندهد. طبق آخرین آمار از تاریخ ۱۵ مهر (آغاز نبرد طوفان الاقصی) تاکنون ۲۷۴ نفر در کرانه باختری شهید و ۳۳۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

روز گذشته (شنبه) نیز جنوب تا شمال کرانه باختری شاهد درگیری بود و نیروهای امنیتی اسرائیل ۱۵ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

در همین حال گروه «نیروهای ملی و اسلامی» از اهالی قدس اشغالی خواسته است تا فردا (دوشنبه) در حمایت از مردم غزه دست به اعتصاب فراگیر بزنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس