کد خبر 1550987
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱
هالوی: روز 7 اکتبر ارتش و بخش اطلاعات شکست خوردند

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در سخنانی گفت که ارتش و بخش اطلاعات آن در روز هفت اکتبر شکست خوردند اما در حال حاضر نباید مشغول آن شوند.

به گزارش مشرق، «هرتصی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گفت که از آتش‌بس برای آمادگی و تکمیل طرح‌های جنگ در راستای نابودی حماس استفاده می‌کنیم.

وی در ادامه سخنانش مدعی شد: «خواستار بازگشت ساکنان شمال غزه به وضعیت امنیتی بهتر و استقرار بیشتر هستیم».

هالیوی اضافه کرد: «ارتش و بخش اطلاعات در روز هفتم اکتبر شکست خوردند اما در حال حاضر نباید مشغول آن شویم».

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرده و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داده است. حملات رژیم صهیونیستی به شهادت بیش از ۱۴۵۰۰ غیرنظامی منجر شده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «ما در مرزهای شمالی فقط به دفاع نمی‌پردازیم بلکه بر اساس ارزیابی‌هایمان به عملیات نیز می‌پردازیم».

وی افزود: «ارتش آماده ادامه جنگ بوده و از زمان بوجود آمده برای تقویت آمادگی و طرح‌های عملیاتی استفاده می‌کنیم».

از ابتدای برقراری آتش بس در غزه تا امروز که پنج روز می‌گذرد رژیم صهیونیستی ۱۵۰ فلسطینی را در قبال ۶۹ اسرائیلی آزاد کرده است. از این تعداد ۱۱۹ زندانی فلسطینی کودک و ۳۱ نفر از آنها زن هستند.

بنا به اعلام باشگاه زندانی فلسطینی و همچنین آمارهای مقامات اسرائیلی، ۳۳ زندانی فلسطینی روز دوشنبه آزاد شدند که ۳۰ نفر از آنها کودک و زیر ۱۸ سال سن داشتند.

طبق آمار گروههای حقوق بشری، بسیاری از زندانیان فلسطینی که توسط اسرائیل طی سالهای اخیر بازداشت شده‌اند بدون اتهام، محاکمه و طی شدن روند قانونی در زندان به سر می‌برند.

«نود و هشت درصد بدون اتهام مشخص یا محاکمه»، این توصیفی است که شبکه خبری سی‌ان‌ان از زندانیان فلسطین آزاد شده در جریان تبادل اسرا بین مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل ارائه داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس