اسرائیل

با نزدیک شدن به شروع دور جدید نشست‌های کنست در سرزمین های اشغالی، سازمان دهندگان تظاهرات اعلام کردند که در صورت تمدید قانون اصلاحات، فعالیت‌های اعتراضی خود را شدت خواهند داد.

سروس جهان مشرق - معترضان به اصلاحات قضائی برای سی و نهمین هفته علیه عملکرد دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو و اجرای قوانین اصلاحات قضائی در سرزمین های اشغالی تظاهرات کردند. معترضان به اصلاحات قضائی در هفته آینده قصد دارند در مقابل خانه وزرا چادرهای اعتراضی برپا کنند. تظاهرکنندگان قصد دارند تمام روز در مقابل مقامات اعتراض کنند و خواستار لغو این طرح قانونی شوند.

دان هرئیل، معاون سابق رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی نیز در طی سخنرانی خود در میان تظاهر کنندگان در تل آویو گفت: «من هرگز امنیت ملی خودمان را در وضعیتی به این بدی ندیده‌ام. منظورم از دست دادن قدرت بازدارندگی در برابر دشمنان ما نیست که بوی ضعف این دولت شیطانی را حس کرده اند. خطر واقعی برای امنیت ما، داخلی است». او افزود: «اقدامات دولت برای تضعیف دادگاه عالی منجر به آسیب‌های جدی به نیروهای ذخیره در مهم‌ترین یگان‌های ارتش اسرائیل و از دست دادن کارایی و ظرفیت مهم عملیاتی شده است، این آسیب‌ها به یگان‌های رسمی و ساختار ارتش اسرائیل نیز سرایت خواهد کرد و تازه این پایان کار نیست».

در حال نزدیک شدن به بحران قانون اساسی هستیم/ دشمنان بوی ضعف دولت شیطانی نتانیاهو را احساس کرده‌اند/ با شروع جلسات کنست، اعتراضات نیز شدت خواهد گرفت

سازمان قدرت کاپلان گفت: «این هفته، اقدامات دولت تخریب برای درهم شکستن سیستم قضایی در حالی که قضات دادگاه عالی را تهدید می کند، ادامه داشت. تهدید به بازگرداندن قانون دیکتاتوری با شروع جلسات کنست و تصرف خصمانه رسانه ها، بر عمق خطر تأکید می کند.».

آنها افزودند: «بحران قانون اساسی نزدیک است، زمان آن فرا رسیده است که صفوف خود را بسته و به دولت ویرانگر بفهمانیم که وجهه آینده اسرائیل توسط صدها هزار نفری که برای تصویر دموکراتیک اسرائیل به خیابان ها خواهند آمد، تعیین خواهد شد».

پس از چند هفته که تظاهرات صهیونیست ها همزمان با تعطیلات کنست، ‌ شکل معتدلی داشت و اقدامی در جهت ایجاد سد معبر در خیابان ها صورت نمیگرفت، شب گذشته معترضان مجددا اقدام به مسدود کردن ایالون کردند. پلیس رژیم صهیونیستی نیز معترضان را از بزرگراه ایالون بیرون کرد. به گفته سازمان دهندگان اعتراضات، انتظار می رود با نزدیک شدن به جلسه زمستانی اعتراضات تشدید شود - و آنها در حال آماده شدن هستند.

سازمان دهندگان اعتراضات گفتند که با شروع جلسات کنست، تنها شنبه شب برای تظاهرات بیرون نخواهند آمد، بلکه در صورت تمدید قانون اصلاحات قضائی در جلسات آتی کنست در ۱۵ اکتبر، آنها اقدام به تظاهرات و ایجاد اختلال در فعالیت‌ها خواهند کرد.

در حال نزدیک شدن به بحران قانون اساسی هستیم/ دشمنان بوی ضعف دولت شیطانی نتانیاهو را احساس کرده‌اند/ با شروع جلسات کنست، اعتراضات نیز شدت خواهد گرفت

هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی در پنجاهمین سالگرد جنگ یوم کیپور گفت: دودستگی و افتراق، اسرائیل را با وضعیت اضطراری روبه رو کرده است. نیم‌قرن پس از جنگ یوم کیپور، جامعه اسرائیل دچار تفرقه و دودستگی شده، و این بحران ۱۰ ماه است که با ما است، جامعه را از هم می‌درد و به جامعه، اقتصاد و امنیت آسیب می‌زند». وی افزود: «انکار نمی‌توان کرد که در قعر وضعیت اضطراری واقعی داخلی قرار داریم. انکار نمی‌توان کرد که می‌بایست اکنون زمان تأمل، آموختن، و مسئولیت‌پذیری است. حل بحران جاری و پل زدن بر اختلافات تفرقه‌برانگیز گوناگون، مهم‌ترین و فوری‌ترین گام‌هایی است که باید برای تأمین امنیت برداریم».

در حال حاضر حدود ۱۰ ماه است که رژیم صهیونیستی درگیر اعتراضات گسترده بر سر طرح اصلاحات قضائی است و تاکنون دولت نتانیاهو و مخالفان آن به یک توافق مشترک به منظور پایان دادن به اختلافات سیاسی، نرسیده اند. ادامه این اعتراضات همچنین بدنه ارتش رژیم صهیونیستی را دچار عدم انسجام و مشکل کرده است که انتقاد شدید مخالفان نتانیاهو را در پی داشته است.

در حال نزدیک شدن به بحران قانون اساسی هستیم/ دشمنان بوی ضعف دولت شیطانی نتانیاهو را احساس کرده‌اند/ با شروع جلسات کنست، اعتراضات نیز شدت خواهد گرفت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  0 0
  باید مشورت برای اصلاح بدون دردسریا سنجش ضرروفایده روحساب کنند
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  1 0
  این اغتشاشگرای وابسته به خارج تجزیه طلب هنوز سرکوب نشدن؟
 • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  5 1
  بهتره فکر خودتون باشید
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  6 0
  بزرگترین جوک تاریخ اینه که عده ای با ظلم و فساد دنبال امام زمان میگردند تا بیاد ظلم و فساد رو از بین ببره :)
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  0 12
  به نظرم برعکس این جریان برای پاکسازی است ، مثل کودتای ترکیه...
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  0 3
  اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِکَ. اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ، وَ شایَعَتْ وَ بایَعَتْ وَ تابَعَتْ عَلى قَتْلِه. اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعًا
 • ایرانی IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
  1 1
  بوی بهبود زاوضاع جهان می شنوم. خون کودکان شهید فلسطین دامنشون رو گرفته
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
  3 0
  سهام عدالت شرکت ها را جداگانه و در سامانه های عادی بورسی قابل معامله کنید ، از استخدام افراد و ایجاد دستگاه های بیشمار و کارمند و حقوق های اضافی در صندوق های استانی سهام عدالت جلوگیری کنید
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
  1 0
  صنایع نفت تولید مواد خام پر حجم که دارند حقوقا کمشون چهل یا پنجاه ملیونه ولی صنایع دیگر چون تولید کم حجم دارند حقوقا بسیار پایین است. این درست نیست حقوق صنایع نفت دولتی بی عدالتی است ، حقوق شرکت های دولتی نفتی را درست کنید. ظلم صنعت نفت را متوقف کنید. صنعت نفت دولتی را شفاف کنید، وزارت نفت را شفاف کنید. می گویند مدیران سفارشی، نه با این مدل کار بدون همت علمی و صرف مصرف گرایی کالای بیگانه ، سفارشی می شوند . سفارش کالای اروپایی و امریکایی برایشان لذیذ تر می شود. کافی است کارکنان تامین اجتماعی و وزارت نفت را مقایسه کنید تا تبعیض را بفهمید. به دوران لعنتیه فروش نفت و پول های هنگفت نفتی بدون توسعه صنایع پایین دستی برنگردید. به خوشی های ناپایدار پول نفت تکیه نکنید
  • IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
   0 1
   منبع حرفات ؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس