سی‌ونهمین هفته پیاپی اعتراضات در اراضی اشغالی

هزاران شهرک‌نشین صهیونیست همزمان با ایام اعیاد عبری برای سی‌ونهمین هفته پیاپی در واکنش به اصلاحات قضائی نتانیاهو به خیابان‌ها ریختند.

به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، شهرک‌نشینان صهیونیست این هفته نیز اعتراضات خود به اصلاحات قضائی را ادامه داده و تظاهراتی اعتراضی را در اراضی اشغالی برگزار کرده اند.

بر این اساس، شهرک‌نشینان صهیونیست برای سی‌ونهمین هفته پیاپی در اعتراض به طرح اصلاحات قضائی نتانیاهو به خیابان‌ها ریختند و تظاهرات اعتراضی هفتگی خود را نقاط مختلف اراضی اشغالی برگزار کردند.

این تظاهرات اعتراضی همزمان با روز نخست عید عبری موسوم به «سایه‌بان‌ها» (عید العرش) در حال انجام است. این در حالی است که با توجه به هشدارهای اعلامی، نگرانی‌های زیادی از سوی سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی نسبت به احتمال وقوع عملیات‌های ضدصهیونیستی از سوی فلسطینیان در این ایام وجود دارد.

گفتنی است تصویب بخش مهمی از لایحه اصلاحات قضائی نتانیاهو موسوم به لغو برهان عدم معقولیت از سوی کنست رژیم صهیونیستی بر دامنه اعتراضات در اراضی اشغالی افزوده و این اعتراضات به بسیاری از بخش‌های نظامی این رژیم نیز رسیده و با ترک خدمت برخی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همراه بوده است؛ مسأله ای که به اذعان صهیونیست‌ها می‌تواند تأثیرات منفی بسیاری را بر ارتش این رژیم بر جای بگذارد.

کابینه ائتلافی نتانیاهو، که شامل احزاب یهودی تندرو راست و افراطی ارتدوکس است، استدلال می‌کند که اصلاحات برای ایجاد تعادل مجدد در رابطه بین مقامات منتخب صهیونیست و دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی ضروری است و حاضر به عقب نشینی در برابر مخالفان نیست.

مخالفان نتانیاهو که جمعیت زیادی از صهیونیست‌ها را شامل می‌شوند، برنامه او برای تغییر قوانین قضائی را کودتای قضائی می‌نامند. نتانیاهو طرحی را به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ارائه داده است که بر مبنای آن نظارت دیوان عالی بر عملکرد نمایندگان، نخست وزیر و اعضای کابینه رژیم صهیونیستی حذف خواهد شد. معترضان صهیونیست این طرح را باعث هرج و مرج می‌دانند و معتقدند با اجرای این طرح کابینه نتانیاهو قادر خواهد بود که هر کاری را بدون نظارت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی انجام دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس