کد خبر 1531214
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۵
همدست ترامپ، جرم خود را پذیرفت

همراه رئیس جمهور سابق آمریکا در پرونده تلاش برای لغو نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا، در دادگاه اتهام خود را پذیرفت.

به گزارش مشرق، یکی از کسانی که به همراه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در پرونده تلاش برای لغو نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا تحت پیگرد قرار گرفته بود، در دادگاه اتهام خود را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اسکات هال ۵۹ ساله در ماه اوت به همراه ترامپ و ۱۷ تن دیگر تحت پیگرد قرار گرفت و اولین متهمی است که جمعه در این پرونده به اخاذی اعتراف کرد.

وی به پیشتر به هفت جرم از جمله اخاذی و تلاش برای تقلب رایانه‌ای متهم شده بود. هال در دادگاه پنج جرم از جمله دخالت در مسائل انتخاباتی را پذیرفت.وی همچنین به پنج سال حبس مشروط، پنج هزار دلار جریمه و ۲۰۰ ساعت خدمات اجتماعی محکوم شد.هال همچنین موافقت کرد که یک نامه عذرخواهی خطاب به مردم جورجیا بنویسد و در جلسات بعدی دادگاه به عنوان شاهد حضور پیدا کند.

ترامپ و سایر متهمان این پرونده اتهامات علیه خود را رد کرده‌اند. ترامپ که در دوره ریاست جمهوری خود ۲ بار استیضاح شد در سطح فدرال به تلاش برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ متهم است و قرار است در ماه مارس ۲۰۲۴ محاکمه شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس