حضور طلاب در مدارس بهترین فرصت برای خنثی سازی نقشه دشمن است

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به تهاجم فکری و فرهنگی دشمن گفت: دشمن برای تصرف افکار جوانان و نوجوانان برنامه دارد تا فرهنگ بسیجی را از بین ببرد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در آئین اختتامیه دوره آموزشی رزم طلاب وظیفه تیپ مستقل ۸۳ امام جعفر صادق علیه الاسلام بااشاره به آیات قرآن، که هر انسان، جامعه و مجموعه‌ای سبک زندگی، رفتار و موضع گیری‌ها تحت تأثیر شخصیت هرکسی شکل می‌گیرد، گفت: علامه طباطبایی در این باره می‌فرمایند که نسبت شاکله به عمل مانند نسبت روح به بدن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه شهید مطهری هم می‌فرمایند همه موجودات شاکله شأن به صورت تکوینی داده شده است، اما انسان شاکله و هویت او به دست خود ساخته می‌شود، افزود: خدای متعال به هدایت تشریحی انسان را هدایت می‌کند، اما انسان خود این هویت را می‌سازد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در ادامه با تصریح بر اینکه قرآن انسان را خلیفه الله معرفی می‌کند، اضافه کرد: همه این‌ها بستگی دارد که انسان هویت و شاکله اش را چگونه بسازد، اگر انسان شاکله اش را انسانی ساخت اشرف مخلوقات می‌شود.

نماینده، ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه دین به ما می‌گوید بهترین مربیانی که می‌خواهند شخصیت انسان‌ها را انسانی کنند در دوران کودکی و نوجوانی است، اضافه کرد: هیچ زمانی مثل این دوران نیست و در دوران جوانی شخصیت شکل گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در ادامه اظهار کرد: یکی از سردمداران استکبار در مقابله با انقلاب اسلامی حدود یک دهه قبل، گفت که اگر بخواهید ایران را تصرف کنید مانند تصرف هرکشوری باید آینده آن را تصرف کرد و تصرف آینده ایران به تصرف فرزندان آن است و باید فرزندان آن را تحت تأثیر فرهنگ خود و مغزهای آن‌ها را میدان حضور خود قرار دهید.

نماینده، ولی فقیه در سپاه با اشاره به نقش و جایگاه آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده خاطرنشان کرد: رسالت مهم طلاب در آموزش و پرورش تربیت قرآنی دانش آموزان است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه شاکله انسان را آگاهی، معرفت وگرایش‌ها می‌سازد، گفت: هرچه سطح معرفت بیشتر شود، دلبستگی‌ها تعالی پیدا می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه همه دلدادگی‌های انسان و جوانان به غیر خدا، بخاطر نشناختن خدا است، اضافه کرد: کار تمام انبیا و پیامبران هدایت گرایش‌ها و افزایش آگاهی‌ها است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه در ادامه با تاکید بر اینکه روحانیت وارث انبیا است، گفت: روحانیت وارث مأموریت انبیا و ائمه (علیهم السلام) هستند و این وراثت در سه چیز است یک زبان گویای دین، که دین خاموش و ساکت نیست بلکه گویا است. دوم، روحانیت مدافع دین است، که ائمه همه چیز خود را فدای دین کردند. سوم، روحانیت مجری دین است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه به تهاجم فکری و فرهنگی دشمن با ابزار فضای مجازی اشاره کرد و گفت: دشمن برای تصرف افکار جوانان و نوجوانان برنامه دارد و در تلاش است تا فرهنگ بسیجی و گرایش انقلابی را از بین ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با تصریح بر اینکه امروز دشمن مدارس را هدف قرار داده است، اضافه کرد: حضور طلاب به عنوان یک نعمت معنوی با روحیه جهادی، اخلاص و توانمندی علمی بالا در مدارس بهترین فرصت برای خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمنان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • سلیمان نجفی IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
    0 0
    با سلام ودعای خیر اگر یک طلبه معتقد ، توانمند و تاثیر گذارباشد خوب است. درانتخاب طلبه ها باید بسیار دقت شود.بعضی طلبه ها ی حضورشان نه تنها مثبت نیست بلکه باعث آسیب در باورها و اعتقادات دانش آموزان است چرا که ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس