image-20230908134908-1.png

در ماه های اخیر تنش میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان افزایش قابل توجهی داشته و برخی از تحلیلگران ارزیابی می کنند که شروع درگیری میان حزب الله و رژیم صهیونیستی قطعی است و تنها مسئله زمان است.

سرویس جهان مشرق - چند ماه گذشته تنش میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی فزایش یافته است. ارزیابی ها و تحلیل کارشناسان صهیونیستی این است که احتمال رویارویی میان ارتش رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان بسیار افزایش یافته است. تحلیلگران و منتقدان دولت نتانیاهو اینگونه ارزیابی می‌کنند که سیدحسن نصرالله با توجه به تحولات چند ماه اخیر سرزمین های اشغالی، به این جمع‌بندی رسیده است که اسرائیل دچار ضعف و ناتوانی شده است.

باتوجه به تحلیل برخی از کارشناسان صهیونیست مبنی بر احتمال افزایش درگیری میان حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی، پرسشی که در این میان مطرح می‌شود، این است که آیا رژیم صهیونیستی دست به اقدامی علیه حزب الله لبنان در مرزهای شمال خواهد زد؟ چقدر ارزیابی برخی از کارشناسان درباره احتمال وقوع درگیری میان ارتش این رژیم و حزب الله لبنان صحیح است؟

با نگاهی به سیاست و نوع رفتار مقامات رژیم صهیونیستی در مواجه با حزب الله لبنان، میتوان فهمید که در حال حاضر صهیونیست‌ها آمادگی برای ورود به یک درگیری با حزب الله لبنان را ندارند، مقامات این رژیم به خوبی آگاه هستد که نتیجه چنین درگیری با حزب الله لبنان، به قدری فاجعه بار خواهد بود، که تصور آن هم برای صهیونیست ها دشوار است.

عملیات رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان چقدر محتمل است؟

سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود در واکنش به اظهارات تهدیدآمیز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: فرماندهان و سران دشمن این را به خوبی می‌دانند، ولی فقط به دنبال مانورهای رسانه‌ای هستند که هیچ ارزشی برای ما ندارد. به فرماندهان دشمن می‌گویم که اگر با لبنان وارد جنگ شوید، شما نیز به عصر حجر بازخواهید گشت.

مقامات رژیم صهیونیستی به خوبی میدانند که حزب الله لبنان، از چه قدرت نظامی و تهاجمی برخوردار است و چه صدمات غیر قابل جبرانی میتواند به آنها وارد کند. از این رو، صهیونیست ها تمام تلاش خود را میکنند تا در مقابله با حزب الله لبنان، محتاطانه ترین سیاست ها را اتخاذ کنند.

به عنوان مثال میتوان نمونه این امر را در حملات چند ماه گذشته مقاومت فلسطین به سرزمین های اشغالی از جنوب لبنان مشاهده کرد. پس از شلیک تعداد قابل توجهی راکت به سمت شمال سرزمین های اشغالی که امری بی سابقه پس از جنگ دوم لبنان تلقی می‌شد، این سوال مطرح شد که رژیم صهیونیستی چگونه به این حملات راکتی پاسخ خواهد داد؟

شاید برخی تصور میکردند که ارتش رژیم صهیونیستی در تهاجمی قابل توجه، ضربه سختی به مواضع نیروهای مقاومت در جنوب لبنان و همچنین حزب لبنان وارد کند، اما ارتش این رژیم، به شکلی بسیار محدود و محتاطانه به مواضعی غیر از مواضع حزب الله لبنان در جنوب لبنان حمله کرد. لازم به ذکر است که یکی از اهداف رژیم صهیونیستی در پاسخ به حملات راکتی از جنوب لبنان، حمله به یک مزرعه موز در جنوب لبنان بود!

عملیات رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان چقدر محتمل است؟

صهیونیست‌ها شاید ادعا کننده که دارای ارتش مجهز و قدرتمندی بوده و به هرگونه تهدید به سرعت پاسخ می‌دهند، اما آنها به خوبی میدانند که حزب الله لبنان در حال حاضر مجهز به چه تسلیحات قدرتمند و باکیفیتی است، چیزی که حزب الله لبنان جنگ دوم لبنان را از حزب الله سال ۲۰۲۳ کاملا متمایز می‌کند.

همچنین، صهیونیست ها از قدرت آتش حزب الله و نیروهای مقاومت فلسطینی به خوبی آگاه هستند و میدانند در صورت شروع درگیری‌ها، با چه حجمی از حملات موشکی روبه رو خواهند بود. وب سایت صهیونیستی هاآرتص در گزارشی در رابطه با حملات موشکی حزب الله و نیروهای مقاومت فلسطین می نویسد: شلیک ۱۰ هزار موشک از لبنان و پنج هزار راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی اعداد خیالی نیستند.

این امر در صورتی است که تنها حزب الله لبنان و نیروهای مقاومت فلسطینی با ارتش رژیم صهیونیستی وارد درگیری شوند. اگرچه نیروهای مقاومت فلسطین امروز به تنهایی قادر هستند تا رژیم صهیونیستی را به زانو دربیاورند، اما برای صهیونیست ها تصور این مسئله که در کنار حملات نیروهای فلسطین، حزب الله لبنان، نیروهای مقاومت در سوریه، عراق، یمن و دیگر نقاط منطقه وارد درگیر شوند، یک کابوس وحشتناک است. در زمان حملات راکتی محدود از جنوب لبنان و همچنین غزه، صهیونیست ها به شکل ملموسی متوجه این امر شدند که در صورت وقوع یک درگیری منطقه ای، زودتر از آنچه که فکرش را میکنند، متحمل یک شکست بزرگ خواهند شد.

عملیات رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان چقدر محتمل است؟

در پایان باید به این امر اشاره کرد که وضعیت بحرانی بی‌سابقه‌ای را امروز در سرزمین های اشغالی شاهد هستیم؛ چراکه تاکنون در تاریخ این رژیم سابقه نداشته است، کابینه‌ای با اکثریت قاطع بتواند قدرت را بدست بگیرد و چنین اعتراضاتی نیز علیه آن شکل بگیرد. اکنون نُه ماه می شود که مخالفان دولت نتانیاهو در حال برگزاری تظاهرات علیه دولت راستگرای رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی هستند و سطح قابل توجهی از اختلافات داخلی در رژیم صهیونیستی شکل گرفته است. این امر ارتش این رژیم را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و تعداد قابل توجهی از نیروهای ذخیره ارتش صهیونیست، ‌ اعلام کرده اند که دیگر در برنامه های ارتش شرکت نمی‌کنند. این موضوع گفته خوده صهیونیست ها به انسجام ارتش که مهم ترین مولفه ادامه حیات صهیونیست ها است، آسیب وارد کرده است.

از این رو میتوان گفت که مقامات رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه اقدامی نخواهند کرد که درهای جهنم را به روی خود باز کنند، آنها به خوبی به وضعیت اسفناک داخلی و قدرت محور مقاومت آگاه هستند. فرماندهان و مقامات نظامی این رژیم تلاش می‌کنند تا با تهدیدات لفظی و اقدامات ظاهری از جمله برگزاری رزمایش های نظامی، نمایش قدرتمند بودن را بازی کنند، اما همه میدانند که این نمایش‌های توخالی دیگر خریداری نداشته و امروز واقعیت در میدان تغییر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  20 5
  آنهایی که،. حضور 40 نفر لامذهب، در اغتشاشات را صدها بار در تمام شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی پخش می‌کنند،. جرات و وجود  این را ندارد پیادروی چند ده کیلومتری اربعین، بیش از 4 میلیون نفر ایرانی، عاشق دین و ولایت مدار، را حتی یکبار اعلام کنند
  • IR ۰۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
   4 3
   با همین شگردها از کاه کوه میسازن و گاگول پای ماهواره رو خر میکنن و سوارش میشن.
 • محمد IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  14 7
  سلام حماقت رژیم جعلی کمک کننده پایان خودش خواهد بود ، انشااله
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   5 11
   با انشاالله و ماشا الله کارتون نمیشه
  • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   5 2
   گوگولی شده و مسئولین طویله صقیونیست مثل رئیس سابق موساد معترف هست ولی تو روت به دیوار بود ندیدی و نفهمی
  • Reza IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   1 7
   ولی در آخرین جنگ با مبارزین فلسطینی تمامی فرماندهان رو به شهادت رساندند!
  • IR ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   4 4
   قابل توجه اون مزدور سایبری مریم رجوی که گفته با ماشاالله کار درست نمیشه 😁 فعلا که یهودی ها سال 1395 پیش بینی کردند قدرتی تو شرق هست که اگه 40 ساله شه یهود رو از بین میبره. به کوری چشم هر چشم غربگداها و منافق ها 🤣
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  11 4
  شايد حمله به‌ لبنان پايان صهیونیست را رقم بزند
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   2 10
   باشاید وباید کار به جای نمی برید
 • ناهید IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  1 4
  دموکرات های آمریکا چپ صهیونیست روسیه سلطنت طلبها دشمن مردم آریایی ایران هستند.
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  9 8
  ایران خیلی دین وشرف داشته باشه برایمرمش کاروزندگی درست میکنه وبهره بانکی وعاملینش رومجازات کنه
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   6 6
   اسم اربابت آوردن قلده پاره کردی الان نتان با یه کاسه غذا میاد پیشت
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   6 7
   شرف انسان به مقابله با ظالمین و ستم کاران است و بزرگترین ظالم و ستمکار جهان امریکا و اسراییل و انگلیس و فرانسه و...است . اگر مانند حیوانات به چرا مشغول هستی و فقط به فکر شکم و.. هستی . البته این به معنا نیست که اقتصاد و عدالت برای مردم بی اهمیت است . ولی باید ضمن حفظ اقتصاد مردم . عدالت برای مردم . مقابله با فساد به مقابله با ظالمان بپردازیم
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  7 7
  اسقلطیل میخواد زودتر از موعد به پایان سلام کنه
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  4 3
  بوکمال بسیار برای ایران اسلامی مهم است
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  4 7
  امپراطوری مقدسِ محور مقاومت
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  3 3
  درخصوص موضوع لبنان وحزب الله باید عرض کنم که من وفرزندان این آمادگی را داریم که داوطلبانه ازحزب الله لبنان دفاع کنیم وحاضریم هرماموریتی داده شود با جان ودل انجام بدهیم .ولی چند موضوع را نباید ازنظردور داشت ۱-با توجه به تحرکات آمریکاییها درسوریه این احتمال داده میشود که قطع پیوند ایران وعراق وسوریه ولبنان دررصد سیاستهای آنها به حمایت ازصهیونیستها درصورت رویایی درشمال فلسطین اشغالی قرارگرفته باشد ۲-عبری ،داعشی،علیفی درشمال غربی ایرا ن به توسط تحریک انگلیس وصهیونیستها برای نامن کردن قفقاز دورازانتظارنیست وبسبب آن این احتمال را داد که صهیونیستها درصدد هستند با طعمه قراردادن ارمنستان وآذربایجان برای تعرض به سیونیک ونقش بازی کردن ایران به پراکندگی قوای مسلحه ما فشاررا ازروی رژیم صهیونیستی درصورت تجاوز به لبنان کم کنندوبه این واسطه به ترکیه وعلیف مشاوره میدهند که منفعت سیاسی زیادی درشمال غربی برایتان خواهد داشت .پیشنهاد میشود هراستان ایران باید به استعدادارتش کشور ازامکانات وتجهیزات نظامی برخوردار باشد.واکنش سریع وزبده ؛خود ازعهده دشمنان برخواهد آمد ۳-ازقرارمعلوم درموضوع سیونیک روسها اخباری را بیرون نمیدهند هنوز موضع روسها برسیونیک مبهم است علی الرغم اینکه روابط راهبردی ایران وروس ازمسیرسیاستهای علیف نامشخص است درمجموع باید تصورکرد که آمریکا وصهیونیستها وعلیف وترکیه وبعضی کشورهای درسایه به نامن کردن متطقه نقش بازی و منطقه را بنا دارند به بازی نظامی سوق دهند وحضور خود را مشروع جلوه دهند .ایران دراین بازی شطرنج باید ازقبل مسیرحرکتها را مجسم تا با ایجاد بازدارندگی نیات کثیف آن ها را برملا ووادارکند که انجام هرعملی برخلاف مصالح منطقه هزینه های زیادی دارد وتنها بسود صهیونیستها وآمریکاییها است پس اجازه نباید داد بازیگران که به آتش جنگیدن میدمند گزینه های مورد انتظارصهیونیستها وآمریکاییها را پرکرد .
 • FR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  4 7
  به لطف اصلاح طلبهای منافق داخلی فعلا اولویت اول همه دشمنان ایران و محور مقاومت انتظار برای اغتشاشات مجدد در ایران است
  • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   4 0
   اغتشاشات راه بجایی نخواهد برد .
 • لبیک یا مهدی IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  7 8
  پایان رژیم صهیونیستی نزدیک است 🤝
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  0 2
  زبان ایرانی یا همان زبان "به اصطلاح فارسی" کنونی, یک‌اسلحه در دست ترکان ایران است برای سلطه بر خاورمیانه و سلطه بر دیگر ترکان، زنده باد ایران
 • IR ۲۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  1 8
  وظیفه تک تک شما روسگدایان وطنی به عنوان خادمین کاخ کرملین جانفشانی در راه ارباب پوتین است در نبود پریگوژین رهبر واگنر به جبهه های جنگ اوکراین و روسیه بشتابید و به عنوان مدافعان کرملین بجنگید و به درک واصل شوید که اگر خدای نخواسته شکستی برای روسیه در این معرکه حاصل شود هیمنه ارباب برای مدت های طولانی و شاید همیشه به باد فنا خواهد رفت و بی سرپرست خواهید شد
  • ........ IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   2 2
   عاورین عاورین باریک الله خوب گفتی
  • IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   4 1
   روسیه ‌که با اسرائیل رفیق فابریک هستند
  • مرگ بر آمریکا IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   3 2
   روسیه که با اسرائیل رفیقه 🤣🤣🤣🤣🤣 پس چرا ما با رژیم صهیونیستی دشمنیم؟ 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 شما مزدور های رجوی واقعا مارو روده بر میکنید 🤭🤣 اگه خیلی سوختی پماد بزن 🤭🤭🤣🤣🤭🤣
  • IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
   1 2
   ۲۳:۳۰ خب نادون چون روسیه دوست دشمنتون هست باید ناراحت باشید نه اینه خودتون رابزنید به خریت..هههههه
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  0 3
  جنگ نمیشه بین حزب الله و اسرائیل تقریبا حزب الله با اسراییل به موازنه قوا رسیده در این مرحله معمولا احتمال درگیری کمه مگر اینکه توازن قوا به نفع اسرائیل بشه مثلا ج.ا دست از حمایت از حزب الله برداره یا سقوط کنه که اون هم احتمالش ضعیفه..
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  2 1
  نتانیاهو برای برون‌رفت از وضعیت کنونی با استفاده از مشورت مستشاران انگلیسی حتما وارد جنگ طولانی‌مدت با حزب‌الله لبنان می‌شود. انگلیس نتانیاهو را لای کار انداخته تا بهره‌برداری حداکثری از توان نظامی اسرائیل نماید. ۸۰ سال سرمایه‌گذاری آمریکایی نتیجه‌ای در دنیای اسلام نداشته و حال به سراغ سیاست‌های قدیم خود رفته. رژیم صهیونیستی بچه نامشروع انگلیس است. با توجه به قدرت‌گیری نهادهای امنیتی، ام.آی.سیکس وارد عمل شده تا رژیم صهیونیستی را وارد درگیری نظامی و جنگ تن به تن در جنوب لبنان و حتی بیروت و دمشق نماید. سوریه ضعیف است. روسیه در جنگ با اوکراین است. عراق از کنترل شیعیان خارج شده و بغداد کاملا توسط سنی‌مذهب‌ها اداره می‌شود بنابراین حشدالشعبی نمی‌تواند جریان لجستیک قدرتمندی را از بغداد و کاظمین تا مرزهای غربی عراق تامین نماید. ایران درگیر فتنه زن زندگی آزادی است.
 • TR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  1 1
  ایران باید وزارت جنگ را ناسیس کند‌ نداشتن وزارت جنگ برای کشوری به اندازه های ایران خودتحقیری است
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  0 1
  ترک های ایران از زبان فارسی برای حاکم شدن بر خاورمیانه استفاده می کنند درست همان کاری که امپراطور ایران امپراطور الپ ارسلان کرد. زبان ایرانی یا همان زبان "به اصطلاح فارسی" کنونی, یک‌اسلحه در دست ترکان ایران است برای سلطه بر خاورمیانه و سلطه بر دیگر ترکان، زنده باد ایران فرانژادی
 • IR ۰۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۸
  3 3
  وقتی اسرائیل از درون با نارضایتی مردمی , گسل های بزرگ اجتماعی و وضعیت پیچیده سیاسی نظامی روبروست وقتی که مقاومت غزه و سایر گروه های مقاومت در سرتاسر فلسطین اشغالی فعال هستند و دنبال فرصتی برای تهیه سلاح و عملیات کردن می گردند جنگیدن با حزب الله لبنان که قدرتی بزرگ تر از بیشتر کشورهای اروپایی داره دیوانگی محضه .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس