.

سخنگوی شورای ائتلاف گفت: عملکرد نمایندگانی که با فهرست ما وارد مجلس شدند در حال بررسی است و در صورت هرگونه ضعف، با نماینده قبلی خداحافظی می‌کنیم و فرد جدیدی برای انتخابات معرفی می‌کنیم.

به گزارش مشرق، امیر ابراهیم رسولی، سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر امروز در محل خبرگزاری مهر، برگزار شد، اظهار داشت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در سال‌های اخیر پس از مجلس یازدهم فعالیت خود را ادامه داد و هیچگاه تعطیلی نداشتیم. البته فراز و نشیب‌هایی را داشتیم اما مسیر، مسیری بود که طی شد.

وی ادامه داد: امیدوارم شورای ائتلاف به نوع خود بتواند آسیب‌هایی را که بر سر راه همه جریان‌ها بوده و نقاط ضعف را برطرف سازد.

سخنگوی شورای ائتلاف در پاسخ به سوال مهر مبنی بر اینکه در انتخابات دوره گذشته مجلس بیش از ۲۰۰ نماینده با تابلوی این شورا، وارد مجلس شدند آیا این شورا پاسخگویی عملکرد نمایندگان است و نظارتی بر رفتار و کارنامه آنان دارد، گفت: کارگروهی تحت عنوان ارزیابی و نظارت عملکرد نمایندگان در شورای ائتلاف تشکیل داده ایم که شامل افراد حقیقی و حقوقی است. شاید به نوعی اولین بار است، یادم نمی‌آید در هیچکدام از جریان‌ها چنین اقدامی انجام شده باشد.

وی عنوان کرد: مهمترین وظیفه این کارگروه این است که به صورت دقیق برای هر نماینده کارنامه‌ای از عملکرد او درست می‌کند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: حدود ۲۱۰ کارنامه تهیه شده که تقریباً مراحل جدی را پشت سر گذاشته است.

رسولی افزود: در این کارگروه رفتار نماینده در صحن علنی مجلس، مصاحبه‌های او با رسانه‌ها، عملکرد نماینده در فراکسیون‌های مجلس و همچنین اقدامات او در حوزه انتخابیه تحت نظارت و ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پای این کارگروه ارزیابی خود ایستاده است، عنوان کرد: این مهم‌ترین پاسخ شورا به مردم در مورد نظارت بر عملکرد نماینده هاست لذا این کار را بدون اغماض پیش خواهیم برد.

امیر ابراهیم رسولی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: در انتخابات شورا شهر دو سال پیش لیست شورای ائتلاف پیروز شد.

سخنگوی شورای ائتلاف تصریح کرد: آقای تقوی به عنوان یکی از اعضای جامعه روحانیت به طور منظم در جلسات شورای ائتلاف شرکت می‌کنند و ما از این طریق با جامعه روحانیت ارتباط داریم. همچنین آقای باهنر از جامعه اسلامی مهندسین در جلسات شورای ائتلاف در جلسات حضور پیدا می‌کنند و چنانچه وی نتوانند در جلسات شرکت کنند قائم مقام او در جلسات حاضر می‌شود. در حالت کلی فرقی بین اعضای شورای ائتلاف وجود ندارد.

وی افزود: البته ما به دوستان گفتیم که برای خودشان لیست ندهند اما خوب آزادی است و برخی دوستان در گذشته خود لیست دادند که البته این امر احتمالاً موجب آسیب به افرادی می‌شود.

رسولی خاطر نشان ساخت: شورای ائتلاف از فضای سنتی، از جامعه اسلامی، حزب پیشرفت، نسل نو، جامعه اصناف و … تشکیل شده است و البته ما تلاش داریم که نظرات همه و آنها را جلب کنیم.

رسولی در پاسخ به سوالی در مورد میزان رضایت مردم شهرستان‌ها از نمایندگان خود اظهار داشت: ما ارزیابی از رفتار نمایندگان داریم و در حال بررسی آن هستیم. اما از ارائه آن و اعلامش در رسانه دوری می‌کنیم زیرا این مسائل درون جریانی و شخصی است و برای اقناع نماینده در درون حزب مورد استفاده قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به تلاش‌های تشکیلاتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در سراسر کشور تاکید کرد: رئیس شورای ائتلاف در یک سال به ۸ استان رفته و سرکشی کرده است و این امور به خاطر کار تشکیلاتی بوده است.

رسولی در مورد جوان گرایی نیروهای سیاسی بیان داشت: امروز در شورای شهر تهران افرادی را آوردیم که همه جوان هستند لذا صد درصد به پوست اندازی باور داریم اما این بدان معنا نیست که هر کس که سن بالایی دارد را کنار بگذاریم بلکه تلاش ما این است جوان‌ترها را کنار باتجربه‌ها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه شورای ائتلاف با همه نقص‌ها و ایراداتی که ممکن است داشته باشد دارای نقاط قوت و قدرت خوبی است، گفت: وزیر اقتصاد دولت کنونی از طریق شورای ائتلاف وارد مجلس شده است. ایشان با تلاش و توان علمی بالا وارد مجلس شده و با سیر مسیر رو به رشد به این نقطه رسیده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری راجع به اینکه کاندیدای انتخابت مجلس می‌شوید یا خیر، گفت: هنوز در این زمینه به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ام.

رسولی در خصوص عملکرد مجلس یازدهم اضافه کرد: حاضرم با هرکسی از مجلس دهم، درباره مقایسه عملکرد مجلس دهم و یازدهم مناظره کنم. وقتی نمایندگان مجلس دهم از ضعف‌های مجلس یازدهم می‌گویند، درباره خوبی‌های آن هم بگویند. در این خصوص در بخش‌های مختلف در حوزه قانون‌گذاری و دست آوردها آمادگی مناظره دارم.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره اظهارات محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین مبنی شرط جبهه پایداری برای ماندن در شورا و اینکه شائبه‌ای در خصوص اینکه آنها خواستار نیمی از سهمیه تهران هستند، تصریح کرد: ائتلاف زیر بار شرط نخواهد رفت؛ در کار جمعی شرط معنا ندارد. البته باهنر عضو شورا است. شخصاً هم مستندی درباره این موضع ندیده‌ام.

رسولی درباره معیارها برای حضور افراد در لیست شورای ائتلاف برای انتخابات یازدهم اسفندماه، اظهار داشت: کارگروه ۴ نفره شورای ائتلاف در حال مطالعه مدل انتخاباتی شورا است. این مدل‌های انتخابات هم با مطالعه تجربیات گذشته و هم با استفاده از کارشناسانی که کار انتخاباتی کرده‌اند، استفاده می‌کنیم. در این خصوص تاکنون ۴ جلسه تشکیل شده است. سعی می‌کنیم در مدل انتخاباتی اشکالات و اصلاحات قبلی را جبران کنیم تا شاخص مجلس قوی‌تری از مجلس یازدهم باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای قشر خاکستری که اصلاح طلبان بهتر می‌توانند آنها را جذب کنند چیست، افزود: ما بر اساس کارنامه عمل می‌کنیم و هرچه بیشتر به ایام انتخابات نزدیک شویم بهتر می‌توانیم تصمیم بگیریم.

وی گفت: ما تابع قضاوت و رأی مردم هستیم و آمادگی داریم به تبع آن رأی شکست یا پیروزی را بپذیریم. چون هم بر حاشیه‌ها و هم بر محتوا اشراف دارم می‌توانم بگویم چه اتفاقاتی در مجلس یازدهم افتاده ولی مغفول است.

رسولی بیان کرد: در اوایل این مجلس بر سر یک خودرو تولید داخل (دنا) حاشیه درست کردند. بنده در گذشته در مجلس دیده ام که ماشین کره‌ای و … هم داده‌اند، صحبتی نشد.

وی با بیان آنکه افزایش مشارکت یک جانبه نیست اظهار داشت: لازم است همه گروه‌ها مواضعشان را شفاف مطرح. کنند و موضع خود را نسبت به انتخابات بیان کنند و شورا یک ضلع از مجموعه مشارکت است.

وی در خصوص ساختار شورای ائتلاف و نقش مردم در آن گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب یک حزب نیست بلکه مجموعه تشکیلات سیاسی حزبی و گروه‌ها و جریان‌ها است. امروز ساختار را تکمیل کردیم. معاونت رسانه آن تقویت شده است. در حوزه احزاب شبکه سازی و فضای مجازی فعال شدیم و در کل کشور تلاش می‌کنیم. مجموعه‌ای از زنان فعال انقلاب را در سراسر تشکیل دادیم. امروز یک کمیته اقتصادی تشکیل دادیم و زیر مجموعه آن کانون‌های مختلفی ازجمله کانون اصناف شکل گرفته اند و تمامی افراد لازم در آن سهمی داشته و فعال هستند و به تدریح این ساختار در حال تکمیل است و ۸۰ در صد آن شکل گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  5 1
  خخخخخخخ
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  7 3
  رو مخ و لجبازه که هیچ احترامی برای مردم قائل نیست
  • IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
   0 1
   همه رسانه ها مشغول تخریب شبانه روزی آقای میرسلیم هستند اشتباه نکنید، وقتی همه رسانه ها از ریز تا درشت علیه یک شخص موضع می گیرند یعنی آن شخص منافع شان را به خطر انداخته است
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  2 0
  دیگه با ترساندن ازلولو اصلاحات ،نمیتونید ما رو مجبور به رای دادن به ،سهمیه بندی خودتون بکنید!
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  1 0
  دیگه با ترساندن ازلولو اصلاحات ،نمیتونید ما رو مجبور به رای دادن به ،سهمیه بندی خودتون بکنید!
 • جوان IR ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  4 0
  تو معرفی کن رأی میده
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  0 0
  خداکنه
 • IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۶
  1 0
  کارآیی دارن؟صد رحمت
 • فرهاد IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
  0 0
  پس باید حذف کنید
 • سورپرایز IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
  0 0
  داداش
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
  0 0
  تغافل و تجاهل تون جالبه!
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
  1 0
  امان از مشرق ویژه خوار که حاضر به درج نظر مخالف خودش نیست!
 • پیرو ولایت IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
  1 0
  انقلابی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس