کد خبر 1502104
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
حوادث

مرد شیطان صفت که برای زنان تهرانی در خیابان‌ها و فضای سبز اطراف اتوبان‌ها کمین کرده بود در ده ونک دستگیر شد.

به گزارش مشرق، طعمه‌هایش وقتی او را در بازداشت پلیس دیدند هنوز از او وحشت داشتند و از مقامات قضایی خواستند تا این مرد به اشد مجازات محکوم شود.

ب آخرین روزهای سال گذشته بود، ساعت ۴ بعد از ظهر زن جوان به نام ساناز سوار بر خودرویش در شرق تهران در حال رانندگی بود و در اتوبان همت وقتی وارد ورودی پارک فدک شد ناگهان مرد جوانی جلوی راهش را گرفت.

ساناز از ترس اینکه مرد جوان را زیر نگیرد پا روی پدال ترمز گذاشت و این در حالی بود که خلوتی خیابان باعث شد تا تصادفی رخ ندهد اما خلوتی خیابان دلیلی بود تا شکارچی زنان برای اجرای نقشه‌اش از مخفیگاهش بیرون بیاید.

ساناز ترمز کرد و خودرویش متوقف شد ناگهان مرد جوان که قمه به دست بود به سرعت سوار بر خودروی زن جوان شد. ساناز ابتدا فکر می‌کرد مرد جوان قصد سرقت دارد اما مرد شیطان صفت با استفاده از خلوتی خیابان در آن محل با تهدید و کتک کاری طعمه‌اش را تسلیم نیت شوم خود کرد و پس از تعرض دست به سرقت طلا، گوشی موبایل و پول‌های زن جوان زد و به سرعت پا به فرار گذاشت.

وحشت حتی نزد پلیس

زن جوان به سرعت خودش را به پلیس رساند و از ماجرای گرفتار شدن در دام زورگیر شیطان صفت خبر داد و در حالی که با یادآوری آن صحنه‌های سیاه، وحشت به جانش می‌افتاد از پلیس کمک خواست. خیلی زود زن جوان با دستور قاضی پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد و پس از آزمایش و نمونه برداری‌ سناریوی تجاوز وحشیانه به زن جوان مورد تأیید قرار گرفت. همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران به دستور قاضی دادگاه یک کیفری تهران برای دستگیری مرد شیطان صفت وارد عمل شوند.

دومین شکار شیطان بزرگراه

تحقیقات پلیسی در حالی ادامه داشت که زن جوان دیگری که گرفتار نیت شوم مرد شیطان صفت شده بود پای در اداره پلیس آگاهی تهران گذاشت.

زن جوان که اوایل فروردین ماه هدف مرد جوان قرار گرفته بود به مأموران گفت: در فضای سبز اطراف پل چمران در حال پیاده‌روی بودم و اتوبان هم خلوت بود که ناگهان مرد جوانی آرام آرام به سمتم آمد و فکر می‌کردم یک رهگذر است اما ناگهان قمه‌اش را بیرون کشید و با تهدید مرا زمین زد.

وی افزود: ابتدا فکر می‌کردم مرد قمه به دست قصد سرقت طلا و گوشی موبایلم را دارد و با التماس می‌گفتم طلاهایم برای تو اما کاری به من نداشته باش اما مرد خشن نیت دیگری داشت و هرچه مقاومت کردم کافی نبود و زیر مشت و لگدها و تهدیدهایش تسلیم شدم.

آرزوی مرگ

زن جوان در حالی که اشک می‌ریخت ادامه داد: مرد شیطان صفت پس از اجرای نقشه‌اش گوشی موبایل، طلا و پولی که در کیفم بود را برداشت و پا به فرار گذاشت. در حالی که اشک می‌ریختم و آرزوی مرگ می‌کردم دقایقی در همان فضای سبز روی زمین بودم و از ترس آبرویم می‌ترسیدم ماجرا را به کسی بگویم اما همانجا تصمیم گرفتم به کلانتری بروم تا این مرد دستگیر شود و زن دیگری گرفتار حمله شیطانی این مرد نشود.

افزایش شکارهای شیطان بزرگراه

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت و این در حالی بود که طعمه‌های دیگری در دام این مرد شیطان صفت گرفتار شده بودند و بررسی‌های میدانی نشان از آن داشت که مرد شیطان صفت در خیابان‌ها و فضای سبزهای خلوت در کمین زنان نشسته و زمانی که سوژه خود را شناسایی می‌کند با تهدید قمه و وحشت آفرینی آنها را هدف نیت شوم خود قرار می‌دهد.

چهره شیطان در دوربین‌های مداربسته

بدین ترتیب کارآگاهان با توجه به اینکه زنان چهره مرد شیطان صفت را به یاد داشتند ابتدا با اقدامات چهره نگاری توانستند تصویر ابتدایی متهم را به دست آورند و در ادامه با در اختیار داشتن این سرنخ به سراغ دوربین‌های مداربسته که در اطراف محل‌های وقوع جرم وجود داشت رفتند.

بازداشت شیطان بزرگراه

مأموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران در این مرحله فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را مورد بازبینی قرار دادند و با توجه به تصویر چهره نگاری متهم خیلی زود عکس مرد شیطان صفت به دست آمد و کارآگاهان در ادامه تصویر متهم را در اختیار تیم‌های گشت پلیس آگاهی و مأموران کلانتری‌های پایتخت قرار دادند.

تجسس‌ها به صورت ویژه ادامه داشت تا اینکه چندی قبل مأموران کلانتری ۱۴۵ ونک با توجه به تصویری که از متهم در اختیارداشتند موفق به شناسایی این مرد شیطان صفت شدند و با تحت نظر قرار دادن متهم، مخفیگاه وی در ده ونک ردزنی شد.

در این شاخه ازتحقیقات تیمی از اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران با توجه به سرنخ‌های به دست آمده از کلانتری ونک مخفیگاه متهم را تحت نظر قرار دادند و پس از هماهنگی با مقام قضایی و با اطمینان از حضور شیطان بزرگراه در مخفیگاهش عملیات را آغاز کردند.

کارآگاهان در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی وارد مخفیگاه متهم شدند و مرد شیطان صفت در فکر راهی برای فرار بود اما زمان به آخر رسیده بود و دیگر نمی‌توانست کاری انجام دهد و قبل از اینکه بخواهد با مأموران نیز درگیر شود دستبند پلیس روی دستانش خورد.

مواجهه حضوری

متهم ابتدا در کلانتری سکوت کرده بود و خود را بی‌گناه می‌دانست اما وقتی در اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران پیش روی طعمه‌هایش قرار گرفت دیگر راهی برای فرار از اتهاماتش نداشت.

۵ زن یکی پس از دیگری وقتی آرش را در میان دیگرمتهمان شناسایی کردند و انگشت اشاره را به سمت او گرفتند آرش چاره‌ای جز اقرار ندید.

زنان جوان هنوز وحشت داشتند و در حالی که اشک می‌ریختند، آرش را به عنوان همان مرد شیطان صفتی که زندگی‌شان را تیره و تار کرد معرفی کردند و گفتند پس از آن روز شوم دیگر از سایه خودشان هم می‌ترسند و برخی دچار افسردگی شده و تحت نظر پزشک قرار گرفته‌اند.

اعتراف شیطان بزرگراه

آرش ۳۵ ساله که مجرد است پس از روبه‌رو شدن با طعمه‌هایش لب به سخن باز کرد و به اجرای نقشه شیطانی و سرقت از زنان اعتراف کرد.

در بررسی‌ها مشخص شد آرش در گذشته سابقه سرقت دارد و در سال‌های گذشته نیز بارها دست به این اقدام شیطانی زده است که طعمه‌هایش از ترس آبرو به پلیس مراجعه نکرده‌اند.

بنا بر این گزارش، متهم به دستور قاضی دادگاه کیفری یک استان تهران در اختیار مأموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران قرار دارد و تحقیقات برای شناسایی دیگر طعمه‌های این مرد ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 17
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  54 3
  اعدام فوری کنید
  • IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   31 4
   اون وقت جواب شیرین عبادی وفائزه هاشمی و مریم رجوی و حجاریان و علی مطهری و باران کوثری و اصلاحاتی دیگر را کی می دهد
  • تک تیرانداز DE ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   7 9
   خیلی دوست دارم وضعیت حجاب این به اصطلاح زنان قربانی رو هم ببینم. این بنده خدا خودش قربانی هرزگی بقیه شده. وقتی طرف رو تحریک می کنید می خواهید چه نتیجه ای بدست بیاد؟
  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   13 3
   این فرد تابع شعار پاییز پارسال بوده و این زنهای بیگناه را برای زندگی آزادانه قربانی کرده. بروید نشر دهندگان شعار را مواخذه کنید
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  37 1
  چرا صورتشو سیاه کردین ؟ بگذارین ببینیم که این کثافت کیه ؟ حاشیه امن براش درست میکنید ؟
  • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   10 1
   هههه. یا داداش مصی هست یا داداش سیما سلیطه!.
  • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   11 1
   چون از مصی و ترانه و باران و بقیه سلبریتی های دو زاری نگرانند که برای این جنایتکار اشک تمساح بریزند و رامبد و ..... برای گرفتن رضایت دوره گردی کنند
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   7 1
   هیچی عقب مونده های میرن یه عکس از بچگیش پخش میکنن تو نت برا گاو گوسفندا میگن ببینین جمهوری اسلامی قاتله بچه مظلوم اعدام کرده سلبرتی ها هم میگن اگه اعدامش کنین شورش میکنیم اخرشم اعدام میشه میره ولی قهرمان گاو گوسفندا میشه همین
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   7 2
   حاشیه امن نیست احتمالا به خاطر جلوگیری از مظلوم نمایی خانواده اش و حمایت سلبریتی های هالو از این فرد به بهانه آزادی اجتماعی و ... این کار را کرده اند
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   12 1
   چرا اراذل چهره شان نشان داده نمی شود؟ حمایت از مجرمان تا کی؟ در متن نوشته"در بررسی‌ها مشخص شد آرش در گذشته سابقه سرقت دارد و در سال‌های گذشته نیز بارها دست به این اقدام شیطانی زده است " - خب بازم قوه قضائیه با ناتوانی اش باعث شده تا یک سابقه دار زندگی مردم را نابود کند. کی باید این مجرم را مجازات میکرده؟ قوه قضائیه یا مردم؟ وقتی قوه قضائیه اینقدر با مجرمان مدارا می کند پس مردم بروند درخواست بدهند یک قوه دیگر ایجاد شود تا هم مردم و هم افراد قوه قضائیه را این قوه جدید از دست این مجرمان حفظ کند. آقای اژه ای شما نگران نباشید - صورت مجرم سیاه شده تا شناخته نشه و بعد که سریعاً آزاد شد چون نگذاشتند شناخته بشه بازم برای تکرار جرمش خیالش راحته - نگران نباشید
  • IR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   9 1
   این کار هم به نفع تبهکار ها است راست میگن چرا این عوضی ها رو آبروشون رو نمیبرید تا درس عبرت بشه ...
  • وطن پرست DE ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   4 4
   هروقت زنهای کثافت رو هم که دست به قتل شوهر و اخاذی مردان کردن منتشر کردن تصاویر این قربانی رو هم منتشر می کنند.
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  11 2
  آیا این بلاها باید سر زن و دختر قاضی های ما بیاد تا بفهمن باید جوری مجازات "قمه کش" سنگین باشه تا کسی جرئت قمه کشی نداشته باشه؟ اگه 2تا قمه کش رو با آرپی جی بزنن و پودر کنن و فیلمش رو تو اینترنت بگذارن دیگه کسی وجود داره قمه بکشه؟ قمه یجور شمشیر کوتاهه. اسباب بازی که نیست. آیا از شیهه کشیدن اون مزدور کثافت خاکبرسر (سیما ثابت) نگرانی دارین؟
 • ایرانی IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  8 3
  این چه رسم زشت و شرم‌آوری است که دز گزارش‌های جنایی نام‌های مستعار ایرانی را برای افراد بزهکار و جنایتکار انتخاب می‌کنند....
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  6 2
  از طرف جنبش فواحش (بسرکردگی مصی بوگندو) باید بهش جایزه بدن! چرا؟ چون اهداف جنبش زن_برهنگی_عیاشی رو 5 بار محقق کرده!
 • ناشناس IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  7 0
  متاسفانه کلانتری ۱۴۵ ونک خیلی ضعیف عمل می کند وده ونک تبدیل شده به کانون سارقین متجاوزین.
 • پوریا IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  4 1
  واقعا چرا چهره این جانور وحشی رو شطرنجی میکنید
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  6 2
  افغانی‌است
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  3 0
  سرب مذاب
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  2 7
  همین اتفاق برا منم افتاد.زنگ زدم شماره ماشین دادم ولی گفتند باید بیای شکایت کنی.منم از ترس خونوادم که هی امر و نهی میکنند نرفتم.
 • عقل IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  6 1
  از شما خبرگزاری مشرق خواهش میکنم از خبرگزاری ایران که خبر اصلی به همراه عکس رو کار کرده، دلیل پوشوندن صورت این کثافت رو بپرسید! یعنی ازشون بپرسید صورتش رو پوشوندین که آبروی مومن نره!!؟؟ آخه این چه رفتار احمقانه ایه؟ درسته در دین ما میگن حتی کسی که به امام علی ضربه شمشیر زد رو دقیقا به همون اندازه محکوم کردند و کلا باید عدالت داشته باشید و فلان و بهمان، ولی نظام جمهوری اسلامی واقعا داره از اون ور بوم میوفته! اراذل و اوباشی که به سرعت آزاد میشن، تصاویرشون هم که پخش نمیشه که مبادا آبروی مومن! نره! آخه این چکاریه میکنید؟
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  5 3
  نتیجه ز ز آ....خاک برسرقوه مماشاتی
 • ایرانی IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  4 0
  نباید چهره چنین افرادی رو شطرنجی کنند
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  4 1
  در جریان اغتشاشات جریان جریان زن، زندگی ، ازادی زنان و دختران از لج پلیس شف حجاب کردند، بیاد ببینید اگه همین پلیس نباشه با چه کثافت هایی طرف میشید
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  9 0
  آقای اژه ای فعال می شود. محاکمه چهار سال طول می کشد و آخر سر همه قربانیان رضایت می دهند و با احتساب ایام بازداشت آزاد می شود.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  6 0
  تو این جور پرونده ها نباید رضایت شاکی مدنظر قرار بگیره همچین مواردی بلافاصله باید اعدام بشن نباید یه لحظه هم به اینا رحم کرد
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  8 1
  خدا رحمت کنه خلخالی مرحوم رو ودرود بر بچه های قدیم کمیته که نفس این بی ناموسها رو گرفته بودن نه این کلانتری های پیزوری و قوه قضاییه زپرتی.
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  9 0
  حالا چند سال میره زندان بعد عفو میخوره و دوباره کار کثیفش رو تکرار میکنه
 • سهیل IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  3 0
  ده ونک و دره فرحزاد باید خراب شن، همش پر دزد و سارقه
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  6 0
  امثال اینا مثل قاتل آتنا باید سریع اعدام شوند و قمه کش و قاچاقچی رو بفرستید اردو کار اجباری دیوار بین ایران و افغانستان بسازند تا اینقدر مواد مخدر وارد کشور نکنند وگرنه زندان استراحتگاه شده براشون
  • عبدالله IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
   7 0
   الحمدالله با رهنمودهای حکیمانه قوه قضائیه جنایتکاران هیچ خوفی از قانون ندارند چنین باندهای جنایتکاری آنقدر همپالکی دارند که روز خانواده های قربانی مثل شب سیاه و جلو در دادگاه آنقدر تهدید شان کنند که منکر دیدن و شناسایی شوند و ادعای حیثیت بر علیه شان نکند شانس آورده اند
 • حمید IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  6 0
  زنای به عنف = اعدام شود
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  3 0
  اعدام حیفه برای اینها. اینارو باید زجر کش کرد
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۳
  10 0
  هفته قوه قضاییه مبارک باد چشم قوه قضاییه روشن
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۴
  2 0
  خاک بر سرت مشرق خودت می دانی چرا
 • ابراهیم IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۸
  0 0
  طبق قرآن وقانون شلاقش بزنید وبعد اعدامش کنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس