کین

در روزهای اخیر، «ژیلبر دکتروف»، تحلیل‌گر بلژیکی مسایل بین‌الملل، در برنامه‌ای در پرس تی وی، مدعی شد که چند هفته پیش، ده‌ها افسر ارشد ناتو در یک مقر فرماندهی در اوکراین، توسط نیروی هوایی کشته شدند.

به گزارش سرویس جهان مشرق، در روزهای اخیر، «ژیلبر دکتروف»، تحلیل‌گر بلژیکی مسایل بین‌الملل، در برنامه‌ای در تلویزیون پرس تی وی، مدعی شد که چند هفته پیش، ده‌ها افسر ارشد ناتو در یک مقر پنهان فرماندهی در اوکراین، توسط نیروی هوایی روسیه کشته شدند و رسانه‌های جریان اصلی، این گزارش را بایکوت کردند.

اما ماجرا از چه قرار بود؟

در روز ۱۲ مارس(۲۱ اسفند) توسط پورتال خبری اطلاعات سیاسی و نظامی یونانی، «پرونیوز»، به نقل از منابع آمریکایی گزارش شد که در جریان یک عملیات برای تلافی یک اقدام تحریک آمیز در منطقه بریانسک، موشک مافوق صوت روسیه، «کینژال» (خنجر) به یک مرکز مشترک اوکراین و ناتو، که مرکز فرماندهی و ارتباطات بود، اصابت کرد. [۱] [۲]

به گزارش پرونیوز، «دهها افسر ناتو» در یک «حمله وحشتناک» با موشک ۱۲ ماخ کشته شدند. به احتمال زیاد، ما در مورد شکست "ستاد کل سایه" ناتو در اوکراین صحبت می کنیم. پناهگاه مخفی زیرزمینی که در عمق ۴۰۰ فوتی (۱۲۰ متری) ساخته شده بود، چندین افسر و مشاور ناتو (بازنشسته) را در خود جای داده بود. در مجموع بیش از ۳۰۰ نفر. به گفته این پرتال، تا به امروز ۴۰ نفر از زیر آوارهای مقر زیرزمینی بیرون آورده شده اند، اما بیشتر کسانی که زیر آوار جان خود را از دست داده اند، هنوز پیدا نشده اند.

آیا ده‌ها افسر ارشد ناتو با «خنجر» روسی کشته شدند؟ +عکس

به ادعای این درگاه خبری، مشخص نیست دقیقا چند شهروند غربی و چند اوکراینی در نتیجه حمله "خنجر" کشته شدند. به گزارش پرونیوز، «بیشتر آنها بریتانیایی و لهستانی هستند، اما آمریکایی ها و نمایندگان شرکت های خصوصی که از ارتباطات و انتقال داده پشتیبانی می کنند، نیز حضور داشتند. در روزهای آینده مشخص خواهد شد که این امر تا چه اندازه بر اجرای عملیات اوکراین و غرب و تلاش برای توقف مرحله نهایی حمله روسیه به باخموت تأثیر خواهد گذاشت.

پرونیوز نوشت:

"این اولین حمله بزرگ از این دست به نظامیان کشورهای ناتو است و مشخص نیست پایتخت‌های غربی چه واکنشی نسبت به آن نشان خواهند داد، اگرچه در صورت واکنش، چنین خواهد بود. با به رسمیت شناختن مشارکت فعال پرسنل نظامی در جنگ علیه روسیه. "

به گفته نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه، ژنرال «ایگور کوناشنکوف»، پایگاه های پهپادهای تهاجمی منهدم شده، انتقال ذخایر و حمل و نقل ریلی تسلیحات خارجی مختل شده و تاسیسات تولید قطعات برای تعمیر تجهیزات نظامی و خطوط تولید مهمات از کار افتاده است.

آیا ده‌ها افسر ارشد ناتو با «خنجر» روسی کشته شدند؟ +عکس

طبق اظهارات زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، در مورد پیامدهای حمله روسیه به اهداف اوکراینی در شب ۸ و ۹ مارس، طرف روسی ۸۱ موشک از جمله «Kh-۴۷ Kinzhal»، «X-۲۲» و «Kh-۱۰۱ / Kh-۵۵۵» به علاوه‌ی ۸ پهپاد ژرانیوم در این حمله به کار برد. به گفته زلنسکی، «شب سختی بود». همانطور که ناظران اشاره کردند، در حالی که رئیس جمهور اوکراین شبیه "یک سگ کتک خورده به نظر می رسید. "

آیا ده‌ها افسر ارشد ناتو با «خنجر» روسی کشته شدند؟ +عکس

اظهارات مقامات اوکراینی چیزی در مورد شکست سنگر ناتو و کشته شدن پرسنل نظامی غربی نمی گوید. با این حال، اطلاعاتی در افکار عمومی اوکراین منتشر می شود مبنی بر این که در ۹ مارس، هیئتی از ستاد کل اوکراین برای انتقال لیست آمریکایی هایی که در جریان حمله جان خود را از دست داده اند، به سفارت آمریکا در کیف فراخوانده شدند.

روزنامه روسی پراودا هم در ۳۰ مارس، در وبسایت انگلیسی خود، این ادعا را بازنشر کرد. [۳]

وزارت دفاع روسیه با انتشار پیامی«خونسرد» و بدون «جلوه‌فروشی»، در کانال رسمی تلگرام خود اعلام کرد که در پاسخ به اقدامات تروریستی سازمان‌دهی شده توسط دولت اوکراین در منطقه بریانسک در دوم مارس، ارتش روسیه یک «حمله تلافی جویانه» گسترده انجام داد. این وزارتخانه تاکید کرد که از سامانه موشکی مافوق صوت Kinzhal استفاده شده است.

آیا ده‌ها افسر ارشد ناتو با «خنجر» روسی کشته شدند؟ +عکس

روزنامه روسی «Komsomolskaya Pravda»، در گزارشی به تاریخ ۱۵ آوریل، همین ادعا را تفصیل داد. [۴] این روزنامه نوشت:

" و سناریو به این شکل است. در نزدیکی Lviv، در عمق صد متری، یک پست فرماندهی ذخیره منطقه نظامی سابق کارپات وجود داشت. این مرکز مخفی که به خوبی محافظت شده و مجهز به سیستم‌های ارتباطی مدرن بوده، زمانی توسط ژنرال‌ها و سرهنگ‌های ناتو انتخاب شد که با شروع درگیری‌های نیروهای مسلح اوکراین در دونباس (۲۰۱۴)، آنها تصمیم گرفتند به سمت عمق خاک اوکراین حرکت کنند. {از آن‌جا} توصیه به متحدان کیف و توسعه برنامه های عملیاتی همراه با آن‌ها راحت‌تر بود. "

این گزارش افزود:

" نقطه مخفی زیرزمینی حتی پس از آن که مسکو با آغاز عملیات ویژه نظامی خود وعده ضربه زدن به نقاط تصمیم گیری را داد، احساس امنیت را در «مشاوران نظامی غربی» ایجاد کرد. در واقع این یک ستاد مشترک فرماندهی و کنترل بود که متشکل از نمایندگان ناتو و همچنین افسران وزارت دفاع اوکراین و ستاد کل نیروهای مسلح آن بود. علاوه بر این، این مقر به شدت تحت پوشش سامانه‌های پدافند هوایی قرار داشت و همین امر باعث افزایش اعتماد «ساکنان» آن به ایمنی آنها شد. علاوه بر این، آنها در زیر یک چتر بتن مسلح چند متری، خود را کاملاً آسیب ناپذیر می دانستند ..."

طبق ادعای این روزنامه، احتمالاً به دلیل همین لایه‌های حفاظتی، حس هوشیاری هم از بین رفته بود - گاهی اوقات ده ها ماشین حتی در روز روشن در ورودی مقر جمع می شدند که از دید نیروهای هوا-فضای و سرویس‌های اطلاعاتی روسیه پوشیده نمی ماند. و تا اوایل ماه مارس، ستاد کل روسیه از قبل می دانست که هم در "سیاه چال" و هم در کیف، توسعه یک طرح تهاجمی برای نیروهای مسلح اوکراین در حال انجام است. تنها تعیین سودمندترین لحظه برای ضربه زدن به مقر "شعبه"ی ناتو در منطقه Lviv و انجام دقیق عملیات "خنجرهای مافوق صوت" باقی مانده بود. و البته محاسبه‌ی دقیق زمان برخاستن هواگردهای حامل کینژال(جنگنده های MiG-۳۱)، خط پرتاب این موشک ها (بدون ورود به منطقه پدافند هوایی دشمن) و «لحظه» ‌ی دقیق اصابت.

آیا ده‌ها افسر ارشد ناتو با «خنجر» روسی کشته شدند؟ +عکس

به نوشته‌ی این روزنامه، دلیل انتخاب کینژال این بود که موشک‌ها و بمب‌های معمول هیچ اثری روی این پناهگاه فرماندهی محافظت‌شده با بتن مسلح نداشت و در ضمن سیستم‌های دفاع هوایی این تاسیسات می توانستند به راحتی هواپیماهای وارد شده به محدوده‌ی هوایی آن را شکار کنند. در حالی که موشک کینژال، با سرعتی تا ۱۵ برابر سرعت صوت، عملا برای هیچ سیستم دفاع هوایی قابل رهگیری نیست، بدون آن که نیاز به ورود بمب‌افکن‌ها و جنگنده‌های حامل به محدوده‌ی خطر باشد.

روزنامه روسی نوشت:

" از "مربیان و کارآموزان" که در سیاهچال بودند، هیچ کس جان سالم به در نبرد. و بیش از ۲۰۰ نفر بودند. از جمله گفته می شود برخی از روزنامه‌نگاران غربی، چند ژنرال و افسران ارشد آمریکایی و همچنین افسران بریتانیایی، لهستانی و اوکراینی. "


[۱] https://www.theinteldrop.org/۲۰۲۳/۰۳/۱۴/horrific-slaughter-russia-finally-admits-to-destroying-natos-deep-underground-command-bunker-in-kiev/

[۲] https://www.newsweek.com/russia-nato-ukraine-command-center-strike-kinzhal-missile-۱۷۹۱۸۰۵

[۳] https://english.pravda.ru/news/hotspots/۱۵۶۲۱۶-russia_march_missile_strike_nato/

[۴] https://www.kp.ru/daily/۲۷۴۹۰.۵/۴۷۴۸۸۷۵/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 82
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  77 10
  روسیه این پسر بد اسیایی حالا رفته به جنگ استعمار کثیف ۴۰۰ ساله غربی ها تا انتقام بگیرد از کشتار ۱۰۰کیلیون سرخپوست جنایات انگلستان در هند و ایران تا برده داری سیاهان در امریکا و ...
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   21 18
   داداش ساقیتو عوض کن روسها خودشون استعمارگرن
  • IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   1 3
   کاش متخصصانی که اینهمه نظر میدن میدونستن کینژال هایپرسونیک نه سنگرشکن
  • IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   6 14
   روسیه خودش متجاوز و کشور خوار است،چرا از کشوری حمایت میکنید که هزاران کیلومتر از خاک ایران و جدا کرد
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   2 3
   عجیبه یه منافق یا مخالف هم تو سایت مشرق کامنت نذاشته
  • IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   2 0
   دقیقا درسته کاش غیرت پوتین رو مسئولین ما هم داشتن و در مقابل رژیم الهام علیف و رژیم صهیونیستی و ... موضع مشابهی اتخاذ میکردن
  • IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
   0 1
   مشرق چرا از انفجار مخزن های سوخت در کریمه توسط ارتش اوکراین خبر نمیذاری؟!!!!!! داری یطرفه تیتر می زنی واین خبر اصلا صحت نداره وپیشروی ارتش اوکراین بسیار خوب بوده.......
  • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۵
   1 1
   باز به شرف اروپا و آمریکا که مقابل تهاجم روسيه ایستادند و ماشالله به زلنسکی که دفاع در برابر قدرت دوم جهان رو قبول کرد و مثل بعضی ها نوکر روسیه نشد
 • IR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  17 4
  پس چه زمانی روسیه میره برای اودسا
  • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   21 1
   هیچ وقت روسیه . جنگ برعکس کرده برا غرب برا اونا فرسایشی کرده تا خودش
 • IR ۰۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  94 3
  به درک حقشونه
  • سید IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   57 3
   زلنسکی مانند یک سگ کتک خورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   ۰۳:۰۱ چه بخواین چه نخواین بدتون بیاد یانه اوکراین تا اخرین نفس از خاکش دفاع میکنه وکل خاکش را از روسیه پس خواهد گرفت وروسیه در دام امریکا افتاد وتجزیه خواهد شد...........
  • IR ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   8.46 متاسفانه هیچ وقت نمیشه ولی ای کاش میشد اگه میشد روسیه با بمب اتم جواب میداد وقتی ببینه کار از کار گذشته ولی حیف
  • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   18 2
   ۰۹:۲۲ چرا نمیشه عزیزم همین الان هم تقریبا روسیه به طور کامل بیرون رانده شده خودتا به اون راه نزن
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   5 1
   ۰۹:۲۲ قبلا هم جواب این سوالتون رادادم در مورد استفاده روسیه از بمب اتم خوب وقتی که میگم منطق ندارین همینه شما سلاح را به روز غرب واروپا را با روسه مقایسه کنید وخودتون مقایسه کنید بمب اتم غرب واروپا دیگه پیشکش بدون فکر لطفا کامنت نذار عزیزم ممنون می شم مشرق نشر بده تا حساب کاربیاد تو دست
 • جاوید ایران اتمی US ۰۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  18 7
  بی بی سی خبر منتشر کرده که ایران دو‌ مخالف اسلامگرای حکومت باکو رو بازداشت کرده، گویا این افراد از گروه حسینیون هستن، خواستم بگم واااااااقعاً متأسفم از این اقدام حکومت، واقعاً تعجب آوره این میزان از ضعف و باج دهی به دولت باکو، اصلاً حال نکردم، این به روشنی یک اقدام وطن فروشانه هست
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   3 0
   الان بی بی سی شده برای تو منبع و از اون مهمتر اینکه بی بی سی شده نگران حال حسینیون. عجب دنیای خنده داری شده بخدا
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   1 0
   ۱۲:۳۷ نه پس منبع خبر بشه شبکه یک سیما که بسیار راستگو ودرستکار هست هست ومال شماست؟؟!!!!
 • جاوید ایران اتمی US ۰۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  3 2
  حرف آخر، اگه این حرفها و پایگاه دادن ها و اقدام ها علیه ایران که ایران داره علیه باکو مطرح میکنه و میگه باکو داره علیه ایران توطئه میکنه همش دروغ هست بگید ما هم بدونیم آروم بشیم
 • جاوید ایران اتمی US ۰۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  6 2
  در عالم سیاست کافیه یه دولت بفهمه طرف مقابل از یه چیزی خیلی میترسه، اونوقت دیگه باجگیری اون دولت (دولت باکو) تمومی نخواد داشت که!!!!
 • IR ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  15 1
  دمشون‌گرم‌عجب ضرب شستی
 • ناشناس IR ۰۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  11 1
  مرگ بر استعمارگر
 • ناشناس IR ۰۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  3 18
  بعضی ها که از پوتین حمایت میکنه چی از پوتین بهشون رسیده ؟ البته من از آمریکا هم متنفرم
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   0 2
   نوکر بی مزد هستند
 • ناشناس IR ۰۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  6 21
  مرگ بر ظالم چه آمریکا چه پوتین
  • سید IR ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   78 3
   چه بسا حرف حقی که مراد باطلی دارد! «حضرت علی علیه السلام»
  • سید IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   12 2
   چه بسا حرف حقی که مراد باطلی دارد! «حضرت علی علیه السلام»
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   1 0
   دو تا کافرند سر جیفه دنیا مثل تمام طول تاریخ به هم پریدند
 • IR ۰۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  26 0
  نمی دونم چرا این احساس ایجاد شده که زدن پایگاه های آمریکا یا نابود کردن تسلیحات و سربازای آمریکا کار سختیه و نشدنیه ...در حالی که اونا هم مثل بقیه .. حتی حمله به خاک آمریکا هم اونقدر که فکر می کنید سخت و خفن نیست ...اصلا خود ارتش آمریکا هم اونقدر که تو تبلیغات خفنه تو واقعیت نیست
 • ب IR ۰۵:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  5 17
  من هم دیروز طی حمله ای به روسیه پوتین و همراهانش رو کشتم. منبع: خودم خخخخ
 • ناشناس IR ۰۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  26 1
  هر جا آمریکایی های متجاوز کشته می شوند باعث دلگرمی .
 • ناشناس IR ۰۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  22 1
  هر جا آمریکایی های متجاوز کشته می شوند باعث دلگرمی .
  • IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   0 3
   این خبر صحت نداره حالا دلگرم باش
 • IR ۰۶:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  16 1
  یک خبر خوب
 • US ۰۶:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  5 10
  از این موشک ها چرا به ایران نمیده!؟ این روسیه پلید
 • IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  23 3
  یاشاسین پوتین. یاشاسین پوتین. خوبه که این حرومی های ناتو که روی سر مردم عراق و افغانستان بمب های 10 تنی می انداختن همگی بدرک رفتن و زیرزمین چال شدن. چیزی که عوض داره گله نداره.یاشاسین پوتین. چوخ چوخ ممنون پوتین.قهرمانیمیز پوتین.
  • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   5 0
   یاشاسین
 • IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 9
  الان این نادون تازه کار میاد به نفع پوتین دیسلاک میزنه.هههههه
 • بلال خان IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  8 0
  جالب بود
 • ssss IR ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  12 1
  سگ کتک خورده
 • IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  5 12
  این چرندیات
  • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   18 1
   چون به سقط شدن نیروهای ارباب رسید چرند دق نکنی
  • محمدقزل IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   5 0
   درود بر روسیه دمت گرم حال کردم چه خبر از نوکرای غرب وو کاسه لیس های آممریکا
 • محمدایوب IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  17 0
  پوتین دمت گرم آنها که درب خانه کدخدا کاسه گدایی دست گرفته بودند ببینند
 • مجتبی IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  14 0
  فوق العاده بود
 • ایران قوی IR ۰۷:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  14 0
  بنازم به ناز شسطتت پوتین.این دلغک و با اربابش خوب ادب کردی.منتظر تازیانه های بیشتر به نوچه های شیطانیم!!!
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  3 1
  کینژال سنگر شکن نیست فقط مقداری مثل بقیه موشک ها در زمین حفره ایجاد می کنه
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 0
  پرس تی وی
 • علی IR ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  8 1
  هر کس در دام سیاست های کثیف امریکا و ناتو و صهیونیزم جهانی بیفته عاقبت به شر میشه! این سرنوشت در انتظار علیف نوکر هم هست... انشاا...
 • :) IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 1
  ¿ 300Generals on behalf of Nato چکار میکردن در اوکراین!؟
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  16 1
  دم روسیه گرم، اول صبحی خیلی حال کردم از این خبر !!
  • IR ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   0 0
   روسیه برای جنگ داوطلب میگیره،میتونی تشریف فرما شی
 • سید IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  11 1
  زلنسکی مانند یک سگ کتک خورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  4 1
  برای دستیابی به اقتدار و آینده ای روشن ، بایستی از تجربیات غلط و درست دیگران و همچنین عوامل و دلایل پیروزی وشکست آنان درآخرین نبردهای تجربه شده اخیر ، درس و عبرت گرفته و با توکل به خدا و آینده نگری و بکار گیری تکنولوژی برتر، مطمئناً ما باید سلاحی قوی تر از کینژال را تولید کرده و همچنین سنگر های حفاظتی مناطق حساس و با اهمیت مان را عمیق تر و با استحکام و امنیتی بالاتر و دور از چشم ماهواره ها و عوامل جاسوسی دشمنان ایجاد کنیم. انشاالله!.
  • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   9 0
   رصددقیق شبانه روزی جنگ بین روسیه و۴۰کشوربه نام اکراین،نوع سلاح های به کاررفته،روشهای جنگ تجزیه وتحلیل تمامی زوایای جنگ،حکم«گنج وطلا» روبرای کشورمون ایران داره ازهرلحاظی که فکرکنیم
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  2 4
  بی جهت نیست روسیه را که قبلا ب ببر کاغذی تشبیه می‌کردند، حالا با نام فیل از آن یاد می‌کنند.
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   3 0
   مائو به امریکا میگفت ببر کاغذی
 • JP ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  0 0
  مشرق بزرگنمایی نکن فقط 50 60 تا بوده خب.
 • تنهای ایرانی IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 7
  اگه به ما نمیگید غربگدا واز الفاظ رکیک استفاده نفرمایید،،خاستم بگم روسیه تو تله افتاده بدجوریم داره دست وپامیزنه
 • سردار IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  6 0
  به امید مرگ همه ناتو
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 6
  منبع : نشریات دسته چندمی وابسته به روسیه
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  2 0
  کاش ما ۶م از طریق نفوذ دادن یارانمان در ارتش زلنسکی و متحدانش سایه به سایه انها حرکت کنیم و از این طریق با شناسایی انها و اعلام به روسها به دشمنانمان ضربه بزنیم مخصوصا اگر در بین ان۶ا قاتلین حاج قاسم باشند.
 • احمد IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  6 0
  تا زمانی که در داخل کشور همه کاره غارت گران وچپاول کنم ده کانادا بیت المالکی هستند و دارو ندار ملت لحظه به لحظه به غارت میرود وبین مسولیت مسابقه غارت وچپاول کشور برقرار است البته که باید به الهام خانم هم باج داد
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  2 0
  دمش گرم خوب کشته ماشاله
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  4 0
  شعار هر ایرانی درود بر مرگ زلنسکی
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  2 0
  احسنت بر روسیه مقاوم ضد غرب
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  6 0
  آفرین پوتین..‌ مرد واقعی و شجاع تویی،
 • حسين DE ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  4 0
  ناتو بعنوان يك سازمان مخوف نظامى تروريستى و جنگ افروزانه و مدافع سرمايه دارى بغايت فاشيستى بايد نابود گردد.
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  4 0
  دم پوتین و روسیه گرم، اون افسران ناتو کشته نشدن بلکه به درک واصل شدن.
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
   0 1
   زنده باد ارتش مقتدر اوکراین ، مرگ بر تروریست های روسی و پوتین !
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  3 1
  فقط پرس تی وی اینو گفته!؟؟ عجب!!! لامصب یک چیز بگو بگنجه!!
 • IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  5 0
  دلم خنک شد.... هرزه های همجنس باز
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 0
  من کاری به روسیه ندارم اما ایران اگر می خواهد مثل اوکراین ، مورد حمله ابرقدرتهای جهانخوار قرار نگیرد . باید بمب اتم بسازد . البته بمب اتم برای زدن و به کار بردن نیست بلکه برای بازدارندگی و امتیاز گرفتن و یا حداقل امتیاز ندادن و خوار و ذلیل نشدن است . ما که داریم سفت و سخت ترین تحریم ها را متحمل می شویم بهتر است که بمب اتم بسازیم « مرگ یکبار ، شیون هم یکبار » .
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 1
  پرس تی وی و پراودا؟!! عجب منبعی
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  0 0
  بردگان پوتین با این خبر فیک به وجد آمدن
 • عقیل IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  0 0
  اون بی شرفهایی که تکرار می‌کنند امریکا خوبه با ملت ایران دوسته ولی با حکومت ایران دشمن ،،،زمانی که امریکا هواپیمای مسافربری ایران رو با موشک زد اگر خانواده خودت داخل هواپیما بودن باز هم دهن گوه ات رو به نفع امریکا و ناتو باز میکردی؟؟؟؟
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۹
  1 0
  سگ کتک خورده چه اصطلاح جذب بود
 • عطار IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  1 0
  احسنت عالی بود
 • عبدالله IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  1 0
  افسران جانی ناتوی کثیف جنایتکار با موشک کینژال به ددک واصل شدند
 • عبدالله IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  1 0
  خود غرب اعتراف کرده که با موشک کینژال روسی افسران فاسدشون به درک واصل شدند اونوقت پادوهای مفلوک و بی غیرت اونها تو کشور ما انکار میکنند.
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  باز به شرف اروپا و آمریکا که مقابل تهاجم روسيه ایستادند و ماشالله به زلنسکی که دفاع در برابر قدرت دوم جهان رو قبول کرد و مثل بعضی ها نوکر روسیه نشد لاحول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس