کد خبر 1476359
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸
مهدی: چالش فصل پیش‌رو، جام ملت‌ها و لیگ قهرمانان است/ لیگ فصل آینده با VAR برگزار می‌شود

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که آیا در سال آینده وی ای آر داریم یا خیر، گفت:دبیرکل و فدراسیون با همکاری سازمان لیگ در تلاش هستند تا برای فصل آینده این اتفاق بیفتد .

به گزارش مشرق، لیگ برتر فوتبال ایران با حواشی‌های زیادی در این فصل رو برو بود که از اعتراضات و محرومیت‌ها تا نبودن وی ای آر موضوعاتی که تیم‌ها با آن درگیر بودند.

بزرگ‌ترین چالش سازمان لیگ عدم هماهنگی نیم فصل با جام جهانی

سهیل مهدی بزرگ‌ترین چالش سازمان لیگ در یکسالی که گذشت، اظهار داشت: بزرگ‌ترین چالش ما این بود که نتوانستیم آنطور که می‌خواستیم نیم فصل لیگ برتر فوتبال را با جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هماهنگ کنیم. قرار بود نیم فصل با جام جهانی تمام شود، اما به دلیل تغییرات سرمربی تیم ملی و تغییر برنامه‌ها چند هفته را از دست دادیم.

بزرگ‌ترین چالش فصل آینده هماهنگی با جام ملت‌ها

وی افزود: برای جبران این موضوع تنها ۱۱ روز به تیم‌ها فرصت استراحت دادیم تا آمادگی بدنی بازیکنان پس از جام جهانی کاهش نیابد. مسابقات لیگ را بلافاصله شروع کردیم، اما چالش فصل پیش‌رو جام ملت‌هاست. زیرا تاریخی را برای فصل آینده مخص کرده اند که روی زمانبندی ما اثر می گذارد. باید روی آن برنامه ریزی کنیم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره زیرساخت‌ها و تعمیرات ایجاد شده در ورزشگاه‌ها در سال گذشته، گفت: همواره علی‌رغم محدویت‌های باشگاه‌ها، به لحظ بودجه و زمان‌بندی کار ساخت و ساز زمانبر است. با وجود سختی‌ها ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر آماده شد و علی‌رغم کاستی‌ها سازمان لیگ همکاری‌های لازم را در این زمینه انجام داد. ورزشگاه امام خمینی اراک به خوبی بازسازی شد. هر چند بخشی از این بازسازی مانده و اکنون در حال انجام است.

بهترین اتفاق سال گذشته بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها

وی با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در لیگ این فصل افتاد، یادآور شد: علاوه بر بازی‌های گرم و خوبی که در این فصل شاهد آن بودیم، هرکدام از این بازی‌ها زیبایی‌های خاص خود را داشت، اما بزرگ‌ترین اتفاق این سال بازگشت تماشاگران به روی نیمکت‌های ورزشگاه‌ها بود. این موضوع یکی از اتفاقات خوب و مثبت فوتبال ایران است.

فصل آینده صدردصد وی ای آر داریم

مهدی در پاسخ به این پرسش که آیا در سال آینده وی ای آر داریم یا خیر، گفت: این پرسش مربوط به فدراسیون فوتبال است و باید از دبیرکل فدراسیون و کمیته داوران بپرسید، اما قدم‌های اجرایی کار به درستی انجام شده و دبیرکل و فدراسیون با همکاری سازمان لیگ در تلاش هستند تا برای فصل آینده این اتفاق بیفتد و با اطمینان قوی ۱۰۰ درصد برای فصل آینده وی ای آر داریم.

افزایش پرخاشگری و حواشی نیمکت تیم‌ها

وی در واکنش به اینکه قبول دارید که حاشیه بیشتر از متن فوتبال است، خاطرنشان کرد: نیمکت‌های تیم‌ها در یکسال روزهای پرحاشیه‌ای را سپری کردند. پرخاش‌گری زیاد شده و این موضوع نیاز به مدیریت بسیاری دارد. برای باشگاهی که نامش اسم بزرگی دارد و برای آن احترام قائل هستم، حداقل دو سه نفر چندین کارت گرفتند و ما در زمین چمن به اندازه نیمکت تیم‌ها مشکل زیادی نداریم. باید مقداری به تیم‌ها کمک کنیم تا آرامش بیشتری داشته باشند.

فشردگی مسابقات لیگ قهرمانان و جام ملت‌ها دستمان را بسته است

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که لغو لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌ریزی شما را راحت کرد، گفت: ما خوشحال نیستیم که لیگ قهرمانان آسیا برگزار نشد. وظیفه ما این است که در برنامه خود این رقابت‌ها را بگنجانیم. باید به صورتی پیش برویم تا بهترین نتیجه را هم تیم‌های ملی و باشگاهی بگیرند، اما امسال سه ماه قبل از جام ملت‌ها سنگینی اردوی فیفادی و لیگ قهرمانان آسیا را داریم. تقابل این دو در کنار هم زمان زیادی را می‌گیرد.

وی اضافه کرد: استعلامی را از سوی روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال گرفتیم تا مطمین شویم با توجه به تاخیر جام ملت‌های آسیا، برنامه لیگ قهرمانان آسیا به همین صورت خواهد بود یا عوض می‌شود. چون برنامه جام ملت‌های آسیا و فیفادی ثابت است، اما لیگ قهرمانان به صورتی برنامه‌ریزی شده که تقریبا برنامه‌ریزی را برای ما غیرممکن کرده و امیدوارم جواب مثبتی بگیریم.

۱۴۰۱ سال کاهش پدیده‌های فوتبال

مهدی در واکنش به اینکه به کدام تیم باشگاهی علاقه دارید، یادآور شد: بهترین تیم، تیم ملی کشورما بوده و همه باشگاه‌ها برای من عزیز هستند. همه تیم‌ها زحمت می‌کشند. گرایش هواداران جایی در عملکرد سازمان لیگ ندارد.

وی ۱۴۰۱ را سال کاهش پدیده‌های فوتبال دانست و گفت: در ۱۴۰۲ امیدوارم جوانان برومندی به تیم‌های ملی کشورمان از سوی لیگ معرفی شوند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس