کد خبر 1473666
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰
سفر نخست وزیر عراق به اقلیم کردستان

«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق در سفر به اربیل با مقامات حکومتی و حزبی اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مشرق، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق بعدازظهر دیروز سه شنبه با همراهی یک هیئت بلندپایه دولتی وارد اقلیم کردستان شد و در فرودگاه بین المللی اربیل مورد استقبال «مسرور بارزانی» نخست وزیر و شمار دیگری از مقامات محلی اقلیم کردستان قرار گرفت.

بر اساس بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق، السودانی پس از ورود به اربیل با «نچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان و «مسعود بارزانی» رئیس حزب دموکرات عراق دیدار و درباره روابط دوجانبه و تازه‌ترین تحولات عراق و منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان در دیدار با السودانی، ضمن اعلام حمایت کامل اربیل از او و دولت فدرال عراق تأکید کرد که تلاش‌های دولت السودانی تا کنون مثبت و امیدوار کننده بوده است.

السودانی نیز از نقش نچیروان بارزانی در نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌های احزاب سیاسی، روابط وی با نیروها، احزاب و گروه‌های مختلف عراقی و تلاش‌ها و اقداماتش برای ایجاد اتحاد و تفاهم قدردانی و تاکید کرد که ثبات و امنیت توسعه در عراق از جمله اقلیم کردستان، با یکدیگر مرتبط است.

دو طرف همچنین بر اهمیت همبستگی و اتحاد بین نیروها و طوایف عراقی برای حفظ ثبات سیاسی در این کشور و ضرورت حل و فصل مسائل بین اربیل و بغداد بر اساس قانون اساسی توافق کردند.

مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق هم دیدار خود با محمد شیاع السودانی را برای آینده عراق «خوشبینانه» توصیف کرد و افزود که با السودانی درباره روابط بین اربیل و بغداد و آینده عراق رایزنی کرده است.

سفر نخست وزیر عراق به اقلیم کردستان

نخست وزیر عراق همچنین طی نشست‌های دیگری با سران نیروها و احزاب سیاسی و نمایندگان گروه‌های مذهبی و قومی در اقلیم کردستان، با آنها درباره وضعیت کنونی عراق و اقلیم کردستان بحث و تبادل نظر کرد. به گفته منابع محلی، السودانی به سلیمانیه نیز سفر خواهد کرد و قرار است با مسئولان حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز دیدار و رایزنی کند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس