کد خبر 1472116
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری با هند/ تاکید بر اجرای عدالت و حمایت از حقوق بشر

معاون اول قوه قضاییه در دیدار با رئیس دیوان عالی کشور هند بر آمادگی دستگاه قضایی ایران به منظور همکاری در زمینه‌های مختلف اجرای قانون و عدالت از جمله حمایت از حقوق بشر تأکید کرد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام محمد مصدق در دیدار با رییس دیوان عالی کشور هند ضمن ابراز خرسندی از عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های شانگهای، بر آمادگی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری با دستگاه قضایی هند در زمینه های مختلف اجرای قانون و عدالت از جمله حمایت از حقوق بشر تاکید کرد.

مصدق افزود : سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومین در سراسر جهان صرفا بر اساس انسان بودن آنهاست و از هند به عنوان یک کشور قدرتمند و دومین کشور پرجمعیت جهان انتظار داریم در این خصوص با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره با موافقت نامه های دوجانبه میان هند و جمهوری اسلامی ایران در خواست کرد که زمینه استرداد مجرمین و انتقال محکومان و زندانیان ایرانی به ایران فراهم شود.

رییس دیوان عالی هند نیز با اشاره با اشتراکات فرهنگی هند و ایران و اهمیت مسلمانان در هند رابطه دوستی بسیار عمیق میان دو ملت ایران و هند، از حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در هندوستان ابراز خرسندی کرد و ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری جمهوری اسلامی ایران گفت: در دستگاه قضایی هند تلاش می شود حقوق جامعه مسلمان همانند پیروان سایر ادیان، با بی طرفی کامل تضمین شود.

در ادامه این دیدار که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه و در فضایی بسیار دوستانه برگزار شد، رییس دیوان عالی هند سوالاتی را در خصوص ساختار و تشکیلات قضایی جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد که معاون اول قوه قضاییه به سوالات ایشان پاسخ داد.

در ادامه این دیدار دو طرف در خصوص موضوعات مختلف قضایی دو کشور از جمله شیوه رسیدگی ها، نحوه جذب و ارتقای قضات، ساختارهای محلی و ملی قضایی و صلاحیت های مراجع قضایی مختلف در دو کشور بحث و بررسی کردند.

در پایان این نشست، دو طرف بر تعمیق همکاری های قضایی دو جانبه تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس