.

طوفان و یخبندان شدید در آمریکا همزمان با تعطیلات کریسمس که در چند دهه اخیر در این کشور بی سابقه بوده، تاکنون جان بیش از ۴۲ نفر را گرفته است.

به گزارش مشرق، طوفان زمستانی که از هفته گذشته آمریکا را تحت تاثیر قرار داده، تاکنون بیش از ۴۲ قربانی گرفته و باعث قطع گسترده برق، لغو چندین هزار پرواز و سرگردانی مسافران همزمان با آغاز تاتیلات آخر سال شده است.

طوفان زمستانی شدید از منطقه گریت لیکس در نزدیکی کانادا تا منطقه ریو گرانده در امتداد مرز آمریکا با مکزیک گسترده شده است.

یخبندان و سرمای بی سابقه در آمریکا؛ افزایش تلفات طوفان زمستانی به بیش از ۴۲ نفر

حدود ۶۰ درصد از جمعیت آمریکا با نوعی هشدار آب و هوایی زمستانی مواجه شده و دمای هوا از شرق کوههای راکی تا آپالاشیان به شدت پایین‌تر از حد عادی گزارش شده است.

دفتر بایرون براون شهردار شهر بوفالو صبح دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد بادهای طوفانی و برف و یخ زدگی گسترده، تلاش‌های امدادی در این شهر را فلج کرده و جان حداقل ۱۴ نفر را گرفته است.

در ایالت نیویورک حداقل ۲۱ نفر به دلیل این طوفان جان خود را از دست داده اند.

کتی هوکول فرماندار نیویورک، گارد ملی را برای کمک فراخوانده است.وی گفت که تقریباً تمام خودروهای آتش نشانی در بوفالو در روز شنبه امکان تردد نداشتند. وی همچنین از مردم شهر بوفالو خواست تا به ممنوعیت رانندگی در منطقه احترام بگذارند.

یخبندان و سرمای بی سابقه در آمریکا؛ افزایش تلفات طوفان زمستانی به بیش از ۴۲ نفر

مقامات آمریکایی می گویند فرودگاه بوفالو تا صبح سه شنبه به وقت محلی تعطیل خواهد بود.

اداره هواشناسی آمریکا اعلام کرده است که مجموع بارش برف در فرودگاه بین المللی بوفالو نیاگارا تا ساعت ۷ صبح یکشنبه به ۴۳ اینچ رسیده است.

شرایط یخبندان و قطع برق باعث شده است تا ساکنان بوفالو به دنبال نقطه ای گرم باشند اما خیابان های یخ زده و پوشیده از برف امکان تردد در خیابان ها را از آنها گرفته است.

این طوفان همچنین برق خانه ها در مناطق مختلف آمریکا را قطع کرده است. بر اساس داده های پایگاه اینترنتی "پاور اوتیج" که قطعی برق در آمریکا را نشان می دهد، در صبح روز دوشنبه به وقت محلی حدود ۵۹ هزار خانه در سراسر آمریکا از دسترسی به برق محروم بودند.

این درحالی است که هفته گذشته برق حدود ۱.۷ میلیون نفر در این کشور قطع بود. اکثر کسانی که هنوز با قطعی برق مواجه هستند در مین و ایالت نیویورک قرار دارند.

یخبندان و سرمای بی سابقه در آمریکا؛ افزایش تلفات طوفان زمستانی به بیش از ۴۲ نفر

همچنین در صبح دوشنبه به وقت محلی، حدود یک هزار و ۴۰۰ پرواز در سراسر آمریکا لغو شد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس