کد خبر 1444533
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در یادداشتی تلگرامی نوشت:

سیاست بازانی که در هشتاد روز گذشته، پای آشوب و اغتشاش به هر شکل ایستادند، توجیه کردند و حتی از یک جنایت وحشیانه بیزاری نجستند، نمی توانند ناگهان به بهانه اعدام یک محارب، فیگور رحمت و رافت و تاسف بگیرند.

اشرار جنایتکار، فقط ۶۷ نفر از مدافعان امنیت را که اجازه شلیک یا اسلحه نداشتند، با وحشانه ترین شکل ممکن به شهادت رساندند. فقط در حرم شاهچراغ، سیزده نفر توسط یک تروریست به شهادت رسیدند و بقایای تیم بازداشت شده می گویند وقتی اغتشاشات اتفاق افتاد، به ما دستور دادند که از شلوغی ها استفاده کنید!

اشرار، تا توانستند رعب افکنی کردند. راه را بر عابران و رانندگان -از خیابان های شهر تا جاده ها و آزاد راه ها- بستند، آتش افروزی کردند، خسارت زدند و آدم کشتند.

نه مساجد و حسینیه ها از دست اوباش داعشی در امان ماند، نه آمبولانس ها و کامیون ها و اتوبوس ها. به خانه ها و نوامیس مردم بی محابا حمله کردند و ابایی از برهنه کردن قربانیان یا نشان دادن لباس زیر محارم مردم نداشتند.

حریم محترم دانشگاه را به محل عربده کشی و فحاشی اوباش تبدیل کردند و به رسم زورگیر های قداره بند، مانع از تشکیل کلاس ها شدند. سپس سراغ کسبه و بازار و حتی دستفروش ها رفتند و با تهدید و ضرب و شتم و شکستن شیشه و پرتاب کوکتل مولوتوف و شلیک اسلحه، در صدد تعطیلی اقتصاد کشور برآمدند.

آنها این همه شرارت و جنایت و ترور و سلاخی کردن مردم و بستن معابر را نعل به نعل، به تبعیت از فرامینی که از سوی رسانه های بدنام (بخوانید اتاق فرمان سرویس های جسوسی اسرائیل و انگلیس و آمریکا و عربستان) صادر می شد، انجام دادند.

تقسیم کار کرده بودند. یگان اشرار و محاربین و تروریست ها، می کشت و می سوخت و ویران می کرد و سودای تجزیه کردستان و بلوچستان را در سر می پروراند؛ یگان دوم، در بستر سیاست و رسانه، بر جنایت ها ماله می کشید و اصرار داشت ضمن تحریف واژگان، نام "اعتراض مدنی" بر این وحشیگری بگذارد!

بالغ بر دویست کشته، ۱۷۰۰ میلیارد تومان خسارت، سلب امنیت و آسایش از مردمی که می ترسیدند فرزند خود را به مدرسه و دانشگاه بفرستند، یا خود، سر کارشان بروند، دامن زدن به رکود تورمی به عنوان گزینه مطلوب غرب در جنگ اقتصادی، جرئت بخشیدن به دشمنان و اجرای خط به خط نقشه جنگی خبیثانه آنها.

آنچه رخ داد، نه یک اتفاق و تصادف بود؛ و نه معرکه گیری چند شرور زورگیر با قمه و اسلحه. اشرار به عنوان مُهره پیاده در اجرای این نقشه بزرگ استخدام شده بودند، همان گونه که پیش از آن، برخی سیاسیون و رسانه ها به خدمت درآمده بودند.

این ننگ، هرگز پاک شدنی نیست که معاون وزیر ارشاد دولت خاتمی به همراه ده ها مدیر میانی و نماینده مجلس و روزنامه نگار، از سردبیری یا همکاری شبکه ای سر در آوردند که تحلیلگران صهیونیستی مانند باراک راوید و یوسی میلمان، صراحتا آن را "بازوی جنگ اطلاعاتی موساد علیه ایران" می دانند.

فراتر از جنایت اشرار در کف خیابان و میزان آگاهی آنها، آنچه به عنوان یک نقشه از سوی سیاسیون و رسانه داران مطلع به اجرا درآمده، مصداق کاملی از جاسوسی، بغی و تبانی با بیگانگان متخاصم، نه فقط برای براندازی جمهوری اسلامی، بلکه برای ویران کردن ایران بوده است.

قطعا جرم و جنایت این طیف، اگر از اشرار و تروریست های جنایتکار بیشتر نباشد، کمتر نیست؛ و تسریع در محاکمه و کیفر قاطع آنها، به عدالت نزدیک تر خواهد بود. آنها نباید در حاشیه امن بمانند و برای ارتکاب جنایات بزرگ تر، بستر سازی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 16
 • غیر قابل انتشار: 5
 • نشاط IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  21 7
  احسنت 👌👌👌
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
   13 0
   مجازات تروریست ها با اعوان و انصارشان خواسته ماست
  • IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
   4 0
   حمایت اصلاح طلبان تهوع آور از چاقوکشان و قداره بندان ابداً تعجب آور و غیرمنتظره نبود! چون آراء خود را از همین اوباش دارند و به ایشان به عنوان پیاده نظام خود محسوب می کنند!
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
   4 0
   مردم ایران دیگه آنقدر در تاریخ خود با شگرد آمریکا و انگلیس آشنا شدند که دیگه گول نمی خورند. شگرد اصلی آمریکا : (گنجشک را رنگ میکنه جای قناری میفروشه) . مهمترین اولویت جهاد تبیین برای شورای انقلاب فرهنگی ، صدا و سیما ، وزارت فرهنگ و ارشاد ،آموزش و پرورش و همه پدر و مادر ها عبارت است از : آگاه نمودن جوانان ما و مخصوصاً دانشجویان ، از شگرد ها و شعبده بازی های آمریکا در طول تاریخ .
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
   4 0
   حمایت اصلاح طلبان تهوع آور از چاقوکشان و قداره بندان ابداً تعجب آور و غیرمنتظره نبود! چون آراء خود را از همین اوباش دارند و به ایشان به عنوان پیاده نظام خود می نگرند!
 • ناشناس IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  15 0
  البته جنایتکاران نباید در حاشیه امن بمانند
  • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
   8 0
   بخصوص غربگداها و اربابهای یانکی گاوچرون تروریستشون!!!
 • یک بنده خدا IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  15 1
  یادداشت فوق العاده عالی فقط نقش وحوش سلبریتی ملعون اشاره بهش نشده
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
   1 0
   مردم ایران دیگه آنقدر در تاریخ خود با شگرد آمریکا و انگلیس آشنا شدند که دیگه گول نمی خورند. شگرد اصلی آمریکا : (گنجشک را رنگ میکنه جای قناری میفروشه) . مهمترین اولویت جهاد تبیین برای شورای انقلاب فرهنگی ، صدا و سیما ، وزارت فرهنگ و ارشاد ،آموزش و پرورش و همه پدر و مادر ها عبارت است از : آگاه نمودن جوانان ما و مخصوصاً دانشجویان ، از شگرد ها و شعبده بازی های آمریکا در طول تاریخ .
 • سیف IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  10 0
  آفرین. باید یک‌یک این پفیوزان باید محاکمه و مجازات شوند
 • حمید IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  8 2
  آقای جمهوری اسلامی! یه ذره از پلیس آمریکا و آلمان و فرانسه یاد بگیرید
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  12 1
  امیدوارم بزودی محاکمه شوند
 • ح ر IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  7 0
  باید تمام بساط این اصلاح طلبها از روزنامه و حزب و تحلیلگر و استاد دانشگاه و وووووو از جامعه جمع شود.
 • ح IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  8 0
  دوستانی که می‌گویند اعدام نکنید پاسخ دهند!! طبق کدام قانون؟؟طبق کدام اساس نامه؟؟ در کدام کشور چنین شخصی زنده می‌ماند!!
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  6 0
  خاتمی خودش در داخل آتش بیار معرکه بود عوامل رسانه ای اش هم در خارج عمله دشمنان قسم خورده ایران بودند.
 • IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  9 0
  كاملا صحيح گفته ، حالا انها كه به كشور و مردم رحم نميكنند پس چرا مماشات ميكنيد به بدترين شكل با انها برخورد بشود
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  4 0
  چقدر دقیق نوشته چقدرنکته سنج ، باید حرف ایشون اجرا بشه چقدر خوش فکر
 • کیایی IR ۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  4 0
  احسنت
 • سارا IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  1 0
  اغتشاشگرا فقط ۶۷ نفر از نیروهای امنیت رو به طرز فجیعی شکنجه و شهید کردند. حالا دلتون براشون میسوزه ؟؟؟ ولی محسن شکاری قاتل نبود. مردم رو جریحه دار نکنید . اگه اول ، قاتلین شهید آرمان رو اعدام میکردید ، مردم‌جریحه دار نمیشدند. چرا از روی فکر عمل نمی کنید ؟؟
  • ح IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
   0 0
   ببین تو یکی ببند قرآن سر نیزه میکنی؟؟ اون فرد باید درجا با گلوله کشته میشد!!
 • عمو IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  1 0
  همیشه اهداف مشابه و شیوه های مشابه و هربار خسارتها به مردم و تخریب مسئولان مردمی در هر جا بعد هم نسلهای جدیدشان در میان مردم و مسئولان مردمی و همان شیوه ها،مواد...فساد...ما درست می گوییم و هرجایی دست کنند و جواب حاضری و آماده دربیاورند. فرصتها را و نسلها را می سوزانند بعد هم طلبکارانه در گوشه ایی چه داخل چه خارج شروع می کنند به بررسیهای عالمانه و باز بدون کوچکترین اشتباهی انجام اشتباهات قبلی و مد روز. چطور باید با این معضلات و نتایج جنایات ریز و داستان تعامل کرد?
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  1 0
  احسنت،دقیق و درست. این متن را خواهشا در تراکت های تلویزیونی مکرر بخوانید....تلویزیون با برنامه بربادرفته روشنگری خوبی داشت با گفتگوی ویژه ها موضوعات باز نمی شود تحلیل های کوتاه با تصاویر مستند سازی و بعنوان برند برنامه های پاسداری از انقلاب متناوب پخش شود.....آه از بی هنری صدا وسیما!!!!
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  1 0
  از اعدام. شکاری. مینالید. انها که فرمان. این اغتشاش را دادند. و حمایت کردند . بیشتز از شکاری. گنهکارند. باید. سر انها هم برباد رود همانکه ایران را ازاد میکند. و هماننکه. در کنا ر ان لوده. بیمغز و بیوطن ایستاده. ......تا ان دلقک مامور صهیونها. که. کارش. را به. از بین بردن اکراین. تمام میکند و،،،،و،،،،م اینها همه. در خون. فرزندان ایران. بی گناه. ، شریکند
 • GB ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  0 0
  به‌به. مثل همیشه با جرأت و شجاعت مثال‌زدنی منحصر بفرد این جوان با شرف و غیرتمند. انشاالله که که این آقای ایمانی عاقبت به خیر بشن.
 • محمدایوب IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱
  0 0
  از ابتدای دولت رییسی سردمداران اصلاح طلبان دائم از شورش واغتشاش می گفتند وتحریک میکردند بایک حساب سرانگشتی می توان فهمید تمام این وقایع وفتنه واغتشاش زیر سر اصلاح طلبان است پس نباید به آنها فرصت داد تا از محاکمه فرار کنند اکنون که دارند تحریک می کنند ومی گویند اعدام نه باز در برابر احکام اللهی وقانون می ایستند باید به شدت با آنها برخورد شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس