اژه‌ای: به مردم حرفی نزنیم که به آن عمل نکنیم

رئیس قوه قضاییه گفت: کسانی که در دل و ذهن کسبه و بازاریان رعب و وحشت ایجاد کرده و آنها را تهدید می‌کنند این‌ها موارد و مصادیق ایذاء و آزار رساندن به مردم است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، امروز دوشنبه (۱۴ آذر) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضاییه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه ، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در راه دفاع از حق جهادی بی‌مثال داشتند و الگو و اسوه‌ای بی‌همتا در عبودیت و بندگی و تجلی جایگاه متعالی زن، مادری و همسرداری هستند.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، تصریح کرد: ۱۶ آذر، روز دانشجو، یادآور مقابله دانشجویان در برابر استکبار جهانی و نفوذ اجانبی نظیر آمریکا و انگلیس در کشور است. امروز نیز دانشجویان ما بیش از گذشته در مسیر مقابله با استکبار جهانی هستند و اجازه تحریف و انحراف مسیر حق‌طلبانه مبارزه با مستکبران را نمی‌دهند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن در این مقطع به هدف خود نایل نشده است، گفت: دشمن و عوامل و اذناب او تلاش دارند با ایجاد رعب و وحشت و دروغ‌پردازی و تحریف مسائل، نگذارند فتنه‌ای که روشن کرده‌اند خاموش شود. لذا مسئولان قضایی و انتظامی و امنیتی باید در نهایت جدیت با عناصری که درصدد اقدامات ایذایی ضدمردمی هستند برخورد کنند.

قاضی‌القضات تاکید کرد: کسانی که در دل و ذهن کسبه و بازاریان رعب و وحشت ایجاد کرده و آنها را تهدید می‌کنند که اگر مغازه‌شان را نبندند، آن را به آتش می‌کشند یا کسانی که که کامیون‌داران و رانندگان زحمتکش را تهدید می‌کنند که اگر بارها را به مقصد برسانند به ماشین‌های‌شان آسیب وارد می‌آورند؛ اینها موارد و مصادیق ایذاء و آزار رساندن به مردم است؛ لذا مسئولان قضایی و انتظامی و امنیتی به این قبیل موارد ساده ننگرند و با سرعت و قاطعیت به شناسایی و دستگیری و محاکمه این عناصر ایذاء مردم بپردازند.

رئیس عدلیه در همین راستا به دادستان‌های سراسر کشور نیز دستور داد تا شناسایی و دستگیری عناصر تهدیدکننده مردم، شهروندان، کسبه و کامیون‌داران را از دستگاه‌های انتظامی و امنیتی مطالبه کنند و با این نگرش که این نوع تهدید کردن یک تهدید ساده نیست، به تعقیب و محاکمه و مجازات این عناصر تهدیدکننده مبادرت ورزند.

رئیس دستگاه قضا در ادامه مجدداً به موضوع دروغ‌پردازان پرداخت و گفت: تاکید می‌کنم مسئولان ذیربط قضایی کسانی که با پیام‌های دروغین و کذب مردم را تحریک یا نگران کرده یا حرفی می‌زنند و ادعایی بدون سند دارند که موجب تشویش اذهان می‌شود را با سرعت فرا بخوانند و از او توضیح بخواهند و چنانچه توضیح و دفاع مؤثری نداشت، نسبت به تعقیب قضایی او اقدام کنند؛ توجه داشته باشید که این یک دروغ معمولی نیست؛ درست است که اگر کسی تشویش اذهان کند او هم قابل تعقیب است، اما این موارد مذکور یک دروغ معمولی نیست، لذا مسئولان ذیربط قضایی با این نگاه قضیه را دنبال کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، در ادامه نشست امروز اظهار کرد: برخی افراد از روی غفلت یا لاابالی‌گری بصورت فردی مبادرت به گناه یا جرم یا زیر پا گذاشتن قانون می‌کنند؛ نوع مواجهه و برخورد با این قبیل افراد باید عمدتاً مبتنی بر تنبّه دادن او و نهی از منکر باشد؛ در مقابل، افرادی هستند که عالماً و عامداً و با هدف دهن‌کجی، با قانون و شرع و ارزش‌های اخلاقی مخالفت می‌ورزند؛ برخورد با این دسته دوم، متفاوت است؛ آنها نه از روی لاابالی‌گری بلکه به خواست دشمن در ملاء‌عام قوانین را زیر پا می‌گذارند و به مخالفت با قانون می‌پردازند، این یک گناه و جرم و خلاف قانون است و به خواست دشمنان و بدخواهان است؛ به این مسئله نیز نباید به عنوان یک جرم عادی نگاه کرد؛ این یک جرم آشکار است و ضابطین اختیار دارند و باید با یک جرم مشهود برخورد کنند و مجرمان را تعقیب کرده و به دستگاه قضایی تحویل دهند.

وی افزود: دستگاه اطلاعاتی ما نیز ضروری است رابطه بین این افراد و عناصر اصلی و لیدرها و سازمان‌دهندگان این موارد مجرمانه با سرویس‌های بیگانه و افراد بدخواه را شناسایی کنند و آنها را تحویل قوه قضاییه دهند و مسئولان ذیربط قضایی نیز باید با جدیت با این قضیه برخورد کنند؛ چرا که این دیگر لاابالی‌گری نیست بلکه به خواست دشمن یک دهن‌کجی به قانون و شرع است؛ لذا به این موضوع نیز باید نگاه ویژه‌ای شود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه، از مسئولان و نیروهای خدوم و مجاهد قضایی، امنیتی، وزارت اطلاعات ، سپاه، انتظامی و نظامی و که طی مدت اخیر با تلاش‌های شبانه‌روزی، دشمن را در نیل به هدف شوم خود مبنی بر ایجاد ناامنی برای مردم ناکام گذاشتند و در این مسیر و برای جدا شدن صفوف افراد فریب‌خورده و غافل با عناصر اصلی، صبر پیشه کردند و رنج کشیدند و مجروح و شهید دادند، تقدیر و تشکر وافر به عمل آورد و بر استمرار این تلاش‌ها و مجاهدت‌ها تا ناامیدی کامل دشمن و فهماندن این موضوع به دشمن که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جای این فتنه‌گری‌ها و جنایت ها نیست، تاکید کرد و ابراز داشت: ممکن است در زمان مشخصی دستگاههای مسوول صبر پیشه کنند اما این صبر بی پایان نیست.

قاضی‌القضات با اشاره به مجازات اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، گفت: برخی عناصر فاسد همراه با سرویس‌های بیگانه بخصوص رژیم صهیونیستی، توسط دستگاه اطلاعاتی و امنیتی شناسایی شدند و دستگاه قضایی نیز در مراحل دادسرا و دادگاه بدوی و دیوان‌عالی با قاطعیت و منطبق با قانون و در عین حال به سرعت به پرونده آنها رسیدگی کرد و آنها روز گذشته به جزای خود رسیدند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به رسیدگی‌های سریع و قاطعانه و قانونی به پرونده عناصر اغتشاشات اخیر، بیان داشت: تعدادی از اغتشاشگران محکوم به حبس و بعضاً زندان‌های طویل‌المدت شدند و احکام تعداد دیگری که مفسد و محارب بوده و اقدام به قتل و ایجاد ناامنی با سلاح گرم و سرد کرده بودند نیز بعضاً تایید شده و به زودی اجرا خواهد شد.

رئیس عدلیه تصریح کرد: رسیدگی به پرونده برخی از عناصر اغتشاشات واقعاً در زمان کوتاهی انجام شد؛ پرونده موردی که در مشهد رخ داده بود و دو نفر به وضع فجیعی به شهادت رسیده بودند، در مدت کوتاهی و منطبق با قانون رسیدگی شد و عوامل این جنایت محاکمه شدند و پرونده مربوطه به دیوان عالی کشور رفته است.

وی افزود: حکم پرونده جنایت رخ داده در کرج نیز امروز صادر خواهد شد و پرونده‌های مربوط به اصفهان نیز در شرف آماده شدن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تاکید کرد: برای عناصر اصلی فتنه و اغتشاشات اخیر و کسانی که ناامنی ایجاد کرده و در زمره مسببین بودند و آنها که بر روی این آتش، بنزین ریختند، منطبق با قانون، مجازات‌های بازدارنده تعیین می‌شود.

رئیس قوه قضاییه همچنین اظهار داشت: شورای امنیت موضوع خسارت به اموال مردم در جریان اغتشاشات اخیر را دنبال می‌کند و مقرر شده که افراد خسارت‌دیده، موارد خسارت را اعلام کنند تا بررسی شود؛ پس از آماده شدن این موارد، مراجع و محاکم قضایی ما نیز رسیدگی‌های قانونی را در قبال موضوع خسارت به اموال مردم و مباشران و معاونان این قضیه به عمل خواهند آورد.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به خانواده‌ها و والدین توصیه کرد که با توجه به روشن شدن تمامی ابعاد قضایای اخیر، مراقبت‌های لازم را بیش از گذشته داشته باشند تا خدایی‌ناکرده جوانان‌شان دستمایه اغراض و مطامع دشمنان و شیطان‌صفتان قرار نگیرند و مرتکب جرمی شوند که با ایجاد سابقه کیفری، به آینده آنها نیز لطمه وارد آورد.

رئیس عدلیه با اشاره به برگزاری نشست های هم اندیشانه و مستمر خود با گروه ها و اقشار مختلف مردمی، با بیان مفید بودن این نشست ها به مسئولان عالی قضایی توصیه کرد تا به فراخور مسئولیت های خود آنها نیز مبادرت به برپایی این قبیل جلسات داشته باشند و از نظرات و همفکری گروه ها و اقشار مختلف مردمی بهره مند شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در پایان از زحمات و خدمات حجت‌الاسلام و المسلمین نیری در سمت‌های مختلف قضایی، بویژه ریاست دادگاه عالی انتظامی قضات تقدیر به عمل آورد و برای حجج‌الاسلام موحدی و قدیانی در سمت‌های ریاست دادگاه عالی و دادستانی انتظامی قضات آرزوی توفیق کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  10 2
  اقتدارتون رو هم داریم می بینیم جناب قاضی القضات
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   2 5
   دیدیم که چقدر سوختید
 • سیروس IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  11 7
  ارازل اوباشی که نوکر صیهونیسمن و کسبه بیگناه ایران مجبور به بسته شدن مغازه و کسب میکنند و جادها را میبنند مفسدفل ارصن و بایددر بازار به دار کشیده شوند .دست بهاییهاوصیهونیستادرکاره .مرگ برمنافق
  • ایرانی IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   8 3
   یه مهسا امینی به دروغ علم کردین و پشت سرش به دستور ارباباتون خون ریختین، مسجد و قرآن و پرچم و آمبولانس آتیش زدین، آرمان علی وردی شکنجه کردین، شهید پور نوروز و سید روح الله عجمیان رو مظلومانه به شهادت رسوندین، کسب و کار و اقتصاد و دانشگاهها رو به گند کشیدین، کومله و دموکرات وطن فروش و داعشیهای خونخوار رو هار کردین انداختین به جون ملت فکر هم کردین تموم شد؟ به خدا قسم تمام بانیان و مشوقان و برنامه ریزان این جنایتها و خیانتها و وحشی گریها و صدمه به آرامش و نظم و امنیت ایران و ایرانی رو از هر سوراخی باشن بیرون میکشیم و به دست عدالت میسپریم تا دیگه جرأت کشیدن چادر و روسری از سر ناموس مسلمون و زدن شاهرگ نیروی حافظ امنیت و متلاشی کردن سر بسیجی کارگر بی سلاح با پنجه بکس و پاره آجر(شهید تقی پور) رو نکنن و به غلط کردن بیفتند. دست آخر هم به سوی عذاب اخرتی رهسپارشون میکنیم به حول و قوه الهی!
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  10 3
  فعلا جناب اژه ی شما که در برابر این همه توهین به نظام و پرچم و قرآن کار خاصی انجام ندادی . حجابم که این همه از اهداف انقلاب و از شرع و قانون میدونستید که این مدت رها و دیدیم هر روز بیشتر شد حالام به جای برخورد دارید صورت مساله پاک میکنید ما که نفهمیدم شما در کجا انقلاب و اهدافش حفظ کردید
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   1 5
   ببند
 • ح ر IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  8 12
  مجازات این تهدید کنندگان مردم اعدام است.
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  7 0
  نیاز به دستور داشت؟ دستور فرمانده پلیس برای برخورد با سارقان و جنایتکاران، دستور فرمانده ارتش برای مقابله با تهدید دشمن، دستور رئیس اتحادیه نانواها به کلیه نانوایی ها برای پخت نان، دستور به دانش آموزان برای درس خواندن.......
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  7 0
  نیاز به دستور داشت؟ دستور فرمانده پلیس برای برخورد با سارقان و جنایتکاران، دستور فرمانده ارتش برای مقابله با تهدید دشمن، دستور رئیس اتحادیه نانواها به کلیه نانوایی ها برای پخت نان، دستور به دانش آموزان برای درس خواندن.......
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  7 9
  شما برو عفو بده!
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 4
  جناب آقای اژهای خیلی چیزها زندگی مردم و خانواده های ایرانی را تهدید میکند چرا نسبت به آنها بی خیال هستید
  • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   2 2
   بی خیال نیست
  • ح IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   3 1
   شما تهدید نکن!!! چیز دیگه ای تهدید نمیکنه!!
  • IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   0 2
   ح جان تهدیدی بر رانت خواری و فسادهای امثال شما نیست با خیال راحت با خانواده خوش باشید
 • حمید IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 2
  یه تشکر ویژه از یگان ویژه و پلیس پیشگیری و امداد بابت حضور به هنگام که مانع وحشیگری اغتشاشگران ( حداقل در محله ما ) به کسبه شدن ?! تقاضا از دستگاه امنیتی بابت شناسایی کسانیکه شبنامه پخش میکنن یا شعار نویسی میکنن ( یعنی خاک بر سرشون اینا رو بجای زندان به مدرسه بفرستید کلی غلط املایی دارند فراخوان رو فراخان مینویسن ) و از قوه قضایی میخواهیم بر خورد قاطع و به دور از مصلحت اندیشی انجام بدن ?! و از مسوولین فرهنگی و دینی تقاضا دارم که فکری برای پدیده بی حجابی انجام بدن یا به مردم در مورد طرز صحیح بر خورد با این افراد رو آموزش بدن ?!
  • IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   0 2
   بادمجان دور ......
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 2
  ای کاش آقای اژه ای ذره ای بیشتر فعال می شد. ای کاش قاطعیت بیشتری از خود نشون میداد. ای کاش با این روزنامه های افسادطلب هرزه نویس برخورد می کرد. ای کاش با یه مشت سلبریتی ... برخورد شدید می کرد. ای کاش با کسانی که در فضای مجازی کاسب و کامیوندار و مردم رو تهدید می کنند به چشم آزار رساننده به مردم قالب نمی کرد بلکه یک جانی کثیف و برانداز و تروریست معرفی می کرد. و ای کاش های دیگه که ملت عزیز بیشتر می دونه.
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 1
  درود
 • دانا IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 1
  احسنت
 • حسن IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 2
  آقای اژه ای عزیزباتشکر.ملت ازشما انتظارداردکه دادگاههای اغتشاشات سریع وقاطع وعبرت آموز باشدوبامحریکین آشوبها مانند امثال علی دایی وبازیگران برخورد قاطع وجریمه های سنگین صورت گیرد.
 • ناشناس IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 2
  اگر میخواستی برخورد کنی پس چرا قبلیارو آزاد کردی؟
 • علی افصحی IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  1 1
  سخنان امروز جناب اژه ای واقعا امید وار کننده و شوق انگیز بود. ایشان با تکیه بر چند دهه حضور جدی در دستگاه قضا و با تجربه بزرگی که اندوخته دارند زمان درستی را برای خط و نشان کشیدن به اراذل و اوباش و تهدید کنندگان کسبه و نیز کسانی که بی حساب و بی گتاب حرف می زنند،انتخاب کرده‌اند و مهم تر سازو کار تأمین خسارات وارده بر اموال خصوصی و عمومی و برخورد ضابطان قضایی با متظاهران به گناه و زیر پا گذاشتن قوانین شرعی و عرفی. صمیمانه باید از این سخنان به هنگام جناب اژه ای قدر دان بود و امیدوار به برخورد با هنجار شکنان ، کشف حجاب کنندگان ، تهدید کنندگان و مدعیان بی سند و مدرک و....ان شاءالله.
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 1
  ایشان دستوربرخوردسریع وقاطع به نیروهای انتظامی وامنیتی برای دستگیری صادروحداکثر۲روزبعدانهاراازادومجدداواردسیکل اغتشاش میکتد
 • IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 3
  به عمل (قاطع) کار برآید به سخنرانی نیست
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 1
  حجاب که برداشتید و یا به تخلف تبدیلش کردید که هیچ جریمه بازدارنده ی هم نداره مسول و نهاد خاصی که بتونه درست اجرا کنه ندارید .
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 1
  فرزندان پاک ایران
 • محتشم IR ۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  باید عملیات روانی دشمنان ایران را در جنگ شناختی اخیر در گیر کردن اذهان برخی از مردم ایران بر ضد هویت و دار و ندارشان و موفقیت آن تا حدی در دانشگاه های جنگ تدرسی شود / فردی پزشک در پایتخت کشور آرام و متمدن و اسلامی با عده ای اوباش یه گونه ای وحشیانه در کشتن افراد فداکار کشور خود هم دست شود / و......../ و ....
 • احمدی IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 1
  باد مجازات قاتلین وحشی بی شرف داعشی بی وطن سریع تر اجرا گردد / قتل دو بسیجی شهید مشهدی آشکار است نیازی به این همه وقت ندارد / حیات در قصاص است ای صاحبان خرد /
 • IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  مردم ایران باتوجه به اینکه درتمام(جامعه، حضوردارند،متوجه شدند و درانتظارشکست سکوت مسئولین، هستند
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  احسنت
 • هادی IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 1
  بیچاره نیروهای امنیتی و انتظامی و بسیجی که با هزار زحمت اغتشاشگرها رو دستگیر می کنند و دستگاه قضایی جناب آقای اژه ای با یک چشم برهم زدن تمام رشته ها رو پنبه می کنه و با ناز و نوازش اغتشاشگرها رو به کانون گرم خانواده های اغتشاش پرورشون بر میگردونه و انگار نه انگار که اینها کاری کرده باشند . یعنی یک قاطعیتی این سیستم قضایی از خودش نشون میده که تو عالم لنگشو نمیشه پیدا کرد!!! تورا به خدا بیشتر از این از خودتون قاطعیت نشون ندین !
 • هادی IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 0
  بیچاره نیروهای امنیتی و انتظامی و بسیجی که با هزار زحمت اغتشاشگرها رو دستگیر می کنند و دستگاه قضایی جناب آقای اژه ای با یک چشم برهم زدن تمام رشته ها رو پنبه می کنه و با ناز و نوازش اغتشاشگرها رو به کانون گرم خانواده های اغتشاش پرورشون بر میگردونه و انگار نه انگار که اینها کاری کرده باشند . یعنی یک قاطعیتی این سیستم قضایی از خودش نشون میده که تو عالم لنگشو نمیشه پیدا کرد!!! تورا به خدا بیشتر از این از خودتون قاطعیت نشون ندین !
 • Ali DE ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  2 0
  شما باید ترس را در دل این زامبی ها حاکم سازید! و از این به بعد باید ده تا بخورند،اگر یکی زدند!
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 0
  این دستور خطاب به چه کسی صادر شده؟ ضمانت اجرایی دارد؟ از طرف چه کسانی ضمانت اجرایی دارد؟ ناضرین بر این دستور چه کسانی هستند؟ راننده بینوا و وطنپرست برای یک لقمه نان بیاد بیرون جمعی ارازل و اوباش با سنگ بزنند شیشه اونو بشکنند و بارشو بدزدند؟ اقای اژه ای فکری اساسی کن قضات ترسو و بومی و رشوه خور و بی تفاوت رو عزل کن
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  جناب اژه ای بروند مسئولین دولت قبل که در اعتراضات دست دارند را محاکمه کنند نه یک مشت دانشجوی تحریک شده را
 • سارا IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  0 0
  لطفا قاتلین و شکنجه گرها رو اعدام کنید خانواده های شهدا رو دلجویی کنید ایکاش اختلاسگران رو بشدت شناسایی و ممنوع الخروج کنید مفسدین اقتصادی کله گنده رو اعدام کنید دولیبریتی ها رو با مالیاتهای فوق سنگین مجازات کنید ازدواج و اشتغال جوانها رو فراهم کنید دانشجویان اغتشاشو رو بشدت تنبیه و اخراج کنید و برای خروج از کشور مالیاتهایی فوق سنگین فراتر از هزینه تحصیلشون بگذارین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس