ویژگی جالب فراخوان‌های اغتشاشات/ چرا ضدانقلاب از میادین بزرگ به محلات عقب‌نشینی کرد؟

فراخوان‌های اخیر ضدانقلاب یک ویژگی مهم دارد و آن اینکه ضدانقلاب تلاش کرده فراخوان ها را به جای میادین بزرگ شهر به محلات منتقل کند. علت این اتفاق را در این مطلب شرح داده ایم.

به گزارش مشرق، ضدانقلاب باز هم برای چند روز آینده فراخوان داده است و طبق روال سابق رسانه‌های سعودی و انگلیسی متولی تبلیغات این فراخوان‌ها شده‌اند. اما یک ویژگی در این فراخوان‌ها مشهود است و آن اینکه ضدانقلاب چندوقتی است تصمیم گرفته اغتشاشات را از میادین بزرگ شهر به محلات جابجا کند.

برای فهم علت این ماجرا توجه به ۲ نکته ضروری است:

اول اینکه ضدانقلاب از ابتدای این اغتشاشات با خشونت زیادی وارد میدان شد که تقریبا در تاریخ بعد از انقلاب این میزان از خشونت آنهم از ابتدای اغتشاشات بی نظیر است.

دوم اینکه ضدانقلاب بهانه اغتشاشات را یک امر دینی و باور قلبی مردم انتخاب کرد. مردم ایران نسبت به دین اسلام اعتقاد عمیقی دارند و بهانه قرار دادن حجاب به عنوان یک واجب شرعی برای جریان سازی اجتماعی قطعا در جامعه دینی ایران نمی توانست مردم را علیه حاکمیت تحریک کند.

همین دو اشتباه بزرگ باعث شد مردم با فراخوان های ضدانقلاب همراهی نکنند و ضدانقلاب در التهاب آفرینی با بی‌اعتنایی مردم مواجه شود. ضدانقلاب برای جبران کاستی‌هایی که ناشی از دو مولفه بالا ایجاد شده بود تلاش کرد از دو مسیر اصلی همچنان مردم را تحریک کرده و به خیابان بکشاند:

یکم: ترفند دروغ گویی و دوم: ترفند کشته سازی

اما مشت جریان برانداز باز شد و ترفندهای این جریان یکی پس از دیگری لو رفت. انتشار آمار ۳۸ هزار دروغ در ۴۵ روز و رو شدن پرونده ۴۰ فوتی هفته های گذشته که ضدانقلاب تلاش کرده بود فوت آنها را گردن نظام بیاندازد بدبینی مردم به این جریان را مضاعف کرد.

از طرفی رویکرد مدارای نظام با فضای تندی که ایجاد شده بود سبب شد مردم به مرور خود به اغراض ضدانقلاب و مدعیان «زن، زندگی، آزادی» بیشتر پی ببرند و از همراهی با این جریان حذر کنند.

چرا ضدانقلاب به فراخوان‌های محلات روی آورد؟

عدم همراهی مردم باعث شد ضدانقلاب نتواند تجمعات گسترده‌ای را تدارک ببیند. فراخوان هایی که با تبلیغات رسانه های سعودی و انگلیسی با تمام توان تبلیغ می شدند هم نتوانست اعتماد مردم را جلب کنند و چنین شد که ضدانقلاب از ایجاد اغتشاشات گسترده نا امید شود. فیلم و تصویر میادین خالی در اوج فراخوان های ضدانقلاب حیثیتی برای ضدانقلاب باقی نگذاشت و این جریان از اواخر آبان، چاره را تنها در این دید که با ژست خلاقانه بخواهد فراخوان های خود را از میادین بزرگ به محلات جابجا کند.

فراخوان برای محلات یک ویژگی مهم دارد و آن اینکه با یک گروه کوچک تخریب گر می توان در یک شب همزمان در ۱۰ ها محله شهر عملیات تخریبی انجام داد و ادعا کرد در محلات مختلف مردم با اغتشاشات همراهی کردند. هیچ کسی هم انتظار یک تصویر از جمعیت انبوه ندارد.

این ترفند را می توان آخرین ابتکار ضدانقلاب برای پر کردن خلا عدم همراهی مردم تعبیر کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 18
 • غیر قابل انتشار: 2
 • عباس IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  42 9
  ما هم باید تو محله هامون نیروی ضد اغتشاش محلی درست کنیم
  • حاج حسین IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   18 0
   کاملا صحیح و به جا و مناسب د موثر و دندان شکن است.
  • IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   1 3
   اونوقت خانوادتون رو اغتشاشگران وکشن
 • حاج حسین IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  26 17
  اغتشاشگران و اربابان غربی و عبری و عربشان فراخوان داده اند که در محلات شهر به تخریب بپردازند. پ.ن: خوبیش این است که مردم محلات از پشت بام خانه هایشان می توانند به حساب ضد انقلاب رسیدگی موثر بکنند‌.
 • مسعود دیپلمات IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 0
  آنچه مسلم است این است که اینها نه اغتشاشگر بلکه خائن و مزدور دشمن هستند، و دشمن نیز فراخوان نداده بلکه دستور حمله داده است. بنابراین هرکه با آنها همراهی کند و یا بایستد و نظاره کند یا پشت به دشمن کند، مستحق محاکمه صحرائی و اعدام است. در این شرایط ، نیروی نظامی باید وارد عمل بشود و نه نیروی انتظامی و تمام عومل شرکت کننده در باصطلاح فراخوان را تارو مار کند.
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  5 5
  مهار این روش خیلی سختتر است باید برنامه ریزی دقیقی کرد
 • IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  1 5
  اغتشاشگر اون مختلس ۹۲ هزار میلیاردی هست نه اون پسر بچه یا دختر بجه اغتشاشگران اصلی عاملین تحریم و مزدوران اسرائیل و عربستان و روسیه هستند
 • جواد IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 3
  بابا مردم مشکل اقتصادی دارند
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  7 1
  به مردم معتمد اسلحه و حکم جهاد دهید تا سربازان دشمن در جنگ شهری را با تیر به جهنم بفرستن
 • IR ۰۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  شورشی بیسواد و بیفکر به دلیل انحراف توسط مسیح فقط موضوع بی حجاب کردن را پیگیری کرد و مسیح میدانست شکست میخوره و پولش را فقط میگیره و خیالش راحته و به نفع داخل کار کرد ولی شورشی باید عامل تورم و فقر و گرانی و دزدیده شدن اموال مردم و افزایش معتاد و مواد فروش را میگرفت که نگرفت و افراد ساده مثل این شهید کاره ای نیستند در این وضع
 • علی IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  0 0
  اغتشاشات تمام شد. هیچ کس دیگه حوصله اغتشاشگران را ندارد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس