کد خبر 1423533
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
حماس: افرادی مانند لیز تراس مایه ننگ بشریت هستند

اظهارات روز گذشته لیز تراس درباره صهیونیست‌ها در جمع نمایندگان یهودی پارلمان این کشور انتقاد شدید جنبش حماس را به همراه داشته است و یکی از رهبران این جنبش این اقدام را تجاوز به ملت فلسطین است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، سامی ابوزهری عضو برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در واکنش به اظهارات لیز تراس نخست وزیر انگلیس اظهار کرد: اظهارات تراس که گفته بود حامی بزرگ صهیونیسم است، نشان دهنده همسویی انگلیس با اشغالگران و تجاوزگری علیه مردم ماست.

ابوزهری گفت: این اظهارات در راستای ادامه جنایت انگلیس علیه مسئله ملی ماست که از زمان بیانیه بالفور و بیش از صد سال پیش آغاز شد.

وی افزود: چنین افرادی که کشتن کودکان بی‌گناه را پوشش می‌دهند، مایه ننگ بشریت هستند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که نخست وزیر انگلیس روز گذشته در جمع نمایندگان یهودی پارلمان این کشور صراحتا گفت: همان طور که می‌دانید من یک صهیونیستم و بشدت حامی «اسرائیل» و می‌دانم که این امکان را داریم که روابط دوجانبه را تقویت کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: من بسیار خوشحالم که برای نخستین بار به عنوان نخست وزیر در فعالیت های جمعیت دوستان «اسرائیل» در حزب محافظه کار، حضور پیدا می کنم.

پیشتر نیز یائیر لاپید نخست وزیر رژیم اسرائیل با «لیز تراس دیدار کرده بود و بنا بر گزارش‌ها، تراس به لاپید گفت که در حال بررسی انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس است.

چنانچه «تراس» به برنامه خود عمل کند، راه دونالد ترامپ  رئیس جمهور سابق آمریکا را دنبال خواهد کرد که در سال ۲۰۱۸ در اقدامی بحث برانگیز، تصمیم به انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس گرفت. 

در آن روز، ترامپ در اقدامی بی‌سابقه قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت که خشم فلسطینی‌ها و سایر مسلمانان جهان را برانگیخت. 

اکثریت قریب به اتفاق کشورها از انتقال سفارت‌های خود از تل آویو به قدس خودداری کرده‌اند زیرا آن‌ها اشغال بخش شرقی شهر قدس توسط رژیم اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند و غیر قانونی می‌دانند. 

رژیم جنایتکار اسرائیل در سال ۱۹۶۷ قدس شرقی و کرانه باختری را اشغال و سپس اعلام کرد که بخش شرقی شهر قدس را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کرده است، تصمیمی که توسط اکثریت جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس