وساطت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای آزادی دانشجویان بازداشتی/ دانشجویان باقیمانده در بازداشت کمتر از ۱۵نفر

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعلام کرد: بسیاری از دانشجویان بازداشتی در جریان درگیری‌های اخیر با وساطت این نهاد و وزارت علوم آزاد شده‌اند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین مهدی فاطمی پور امروز (یکشنبه) افزود: طبق گزارش های دریافتی تعدادی از بازداشتی های اغتشاشات اخیر در خارج از دانشگاه ها از دانشجویان بوده اند و  تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و وزارت علوم این است که تا حد امکان با وساطت و میانجی گری دانشجویان باقیمانده در بازداشت که در اغتشاشات و خرابکاری ها نقش جدی نداشتند با دعوت از خانواده های آنها با وثیقه و پذیرش کفالت و تعهد آزاد شوند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های دریافتی و آخرین آمارها از دانشجویان بازداشتی، بیشتر این بازداشتی ها آزاد شده اند و تعداد محدود باقیمانده مواردی هستند که مسایل دیگری در خصوص آنها وجود دارد.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: ممکن است دانشجویی در تخریب، آسیب رساندن و آتش زدن اماکن عمومی یا خصوصی و رفتارهای ساختار شکنانه نقش داشته است که برای تعیین تکلیف خساراتی که احیانا این دانشجویان به اموال عمومی و خصوصی وارد کرده اند، در کنار مسایلی همچون اینکه آیا آنها با جریان نفاق و گروهک ها ارتباطی دارند باید پیگیری قضایی بیشتر انجام شود.

وساطت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای آزادی دانشجویان بازداشتی/ دانشجویان باقیمانده در بازداشت کمتر از ۱۵نفر

حجت الاسلام فاطمی پور همچنین گفت: تلاش ما این است که تا حد امکان دانشجویان بازداشتی از این بحران عبور کنند و افرادی که احیانا در شرایط احساسی وارد اتفاقات و تحرکاتی شده اند و دستگاه قضایی یا پلیس مجبور به بازداشت آنها شده است، با پادرمیانی و وساطت آزاد کنیم و دانشجویان به فضای دانشگاه و کلاس درس بازگردند.

وی یادآور شد: تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و وزارت علوم این است که با تعامل با یکدیگر و همچنین همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بازدداشت دانشجویان اتفاق نیافتد اما بعضا حرکات ساختار شکنانه و تندی اتفاق می افتد که دستگاه قضایی و پلیس را مجبور به ورود به مساله می کند.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: دانشجویانی که همچنان در بازداشت هستند، در فضای دسته جمعی خارج از دانشگاه ها و در تجمع یا خرابکاری یا سردادن شعارهای ساختارشکنانه بوده اند.

وساطت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای آزادی دانشجویان بازداشتی/ دانشجویان باقیمانده در بازداشت کمتر از ۱۵نفر

حجت الاسلام فاطمی پور در  ادامه در خصوص آمار دانشجویان بازداشتی های دانشجو نیز اظهار داشت: تعداد دانشجویانی که همچنان در بازداشت هستند حداکثر ۱۵ نفر است که پرونده آنها به منظور بررسی های بیشتر و اینکه آیا آنها وابستگی به گروهگ های ساختارشکنانه دارند یا خیر، در حال بررسی است و در صورت نبود مشکل خاص آنان نیز با قید ضمانت و وثیقه آزاد می شوند.

وی تاکید کرد: البته ابلاغیه ای وجود دارد مبنی بر این که تعداد زیادی از دانشجویانی که در مراکز مختلف بازداشت شده اند با سپردن ضمانت و کفالت از آزادی بهره مند شوند تا بعدا اگر مشکلی هم وجود داشته باشد به مسایل آنها رسیدگی قضایی شود.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یادآور شد: در شرایطی که فضا متشنج و غبارآلود می شود، واقعیت مشخص نیست و بسیاری اوقات تصمیمات احساسی گرفته می شود و ذیل این تصمیمات احساسی، ممکن است بعضا اقداماتی صورت بگیرد که پشیمانی به دنبال داشته باشد اما وقتی افراد به دور از فضای متشنج، فکر می کنند، متوجه می شوند که نباید این رفتار را از خود نشان می دادند.

حجت الاسلام فاطمی پور به همه دانشجویان توصیه کرد که به مسایل و موضوعات کشور عالمانه تر نگاه کنند و ضمن احترام به قانون، مسایل و مشکلات را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

وساطت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای آزادی دانشجویان بازداشتی/ دانشجویان باقیمانده در بازداشت کمتر از ۱۵نفر

وی همچنین گفت: اگر دانشجویان مطالباتی دارند، روش های زیادی برای بیان آنها وجود دارد و می توان با گفت و گو و به دور از توهین و رفتارهای ساختار شکنانه آنها را بیان کرد.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها  ادامه داد: فضای دانشگاه ها برای بیان مشکلات و مطالبات بسیار مناسب است و سالیان سال است که در دانشگاه ها کرسی های مناظره، آزاد اندیشی و تریبون آزاد وجوددارد و دانشجویان نظرات خود را مطرح می کنند و هیچ وقت هم به سمت تنش و رفتارهای ساختار شکنانه نرفته اند.

حجت الاسلام فاطمی پور  تاکید کرد: دانشجویان نباید در زمین دشمنان جمهوری اسلامی ایران همچون جریان نفاق، ضد انقلاب و سلطنت طلب ها بازی کنند و امیدواریم این چالش هم از کشور رخت بربندد و فضای آموزش عالی هم با تعقل و پایبندی به قانون در بازگرداندن آرامش به جامعه پیش قدم باشد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  10 8
  دوباره اینا آزاد بشه همون آشه همون کاسه .. این همه جوون بسیجی تیکه تکیه شدن بخاطر این لعنتی ها به خدا حرامه و نجسه که پول تحصیل این اشغال ها از پول بیت المال پرداخت بشه
  • IR ۰۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   3 3
   «حقّ وتو» برای هیچ شروری نباید باشه. چه دانشجو چه استاد دانشگاه چه پزشک چه هر شغل دیگه ای.
  • . IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   2 1
   چی بگم والا
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 4
  اشتباه می کنند باید سخت ترین مجازات رو اجرا کنند اینا لایق ترحم و بخشش نیستند
 • باربد IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  10 4
  عوض اینکه اخراج و از تحصیل محروم بشن؟
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  10 5
  چه فرقی بین دانشجویان و سایر اوباش هاست؟ همه در اختلال امور کشور مشارکت داشته اند پس یا همه را آزاد کنید یا همه را محاکمه کنید
  • IR ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   3 3
   🤔🤔🤔🤔🤔🤔این چیزی هست که منم متوجه نمیشم ؟؟؟
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  10 3
  آدم حیران می ماند اینها چگونه می خواهند به ایران خدمت کنند؟ آیا اینها دلشان برای مملکت می سوزد؟ وای اگر اینها در ادارات و نهادها جا خوش کنند
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 4
  این مثلاًدانشجویان مصونیت دارند... درتمام اغتشاشات.. وخرابی ها وهتک وحرمت حضوردارند.. دستگیرمی شوند.. وبلافاصله بدون برگزاری محکمه آزادمی شوند.. جواب خون پدراون بچه خردسال راهمینها دروسط خیابان شهیدکردنداین نیست
 • IR ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 5
  آزاد نکنید. مجرم را آزاد نکنید.
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  9 4
  مجرم دانشجو غیر دانشجو فرقی نمیکنه
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 5
  وساطت و رافت اسلامی شماها پدر مردم ومملکت رو درآورده اینقدر خودتونو لوس نکنیدبرای این جماعت ،اجازه بدین دستگاه های مسئول کارشونو بکنن،بی گناه وکم گناه با اخذ تعهدآزادمیشه!شماها به کارخودتون برسیدودخالت بیجا نکنید!
 • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 5
  دانشجویی که آگاهانه در اغتشاشات شرکت میکنه مدرک هم بگیره ته تهش چیزی مثل زیباکلام نوکر غرب میشه و بدرد مردم و کشور نمیخوره
 • محمد IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 4
  اینهمه تسامح عاقلانه نیست .
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 5
  این همه دانش جو در رشته های غیر کاربردی برای چه است!؟هرکس طالب علم غیر سازنده برای کشور است ،با هزینه خودش تحصیل کند.
 • IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  6 5
  حتی اگر میخواهید آزادشان کنید بگذارید حداقل چند ماه حبس بکشند از بس به بهانه دانشجو بودن رهایشان کردید الان به سراغ دانش آموزان رفتند وبا همین ترفند که کسی با شما کاری ندارد فریبشان میدهند .
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  6 3
  دوباره شروع شد باید یه هزینه ای برای این حرکاتشون بدن این که نشد هر غلطی خواستن بکنند بعد یه نخودی بیاد وسطاطت کنه برگردند سر جای اولشون حداقل یه تنبیه مالی سخت یا انظباطی باهاش بشه خبرت اومدی درس بخونی نه اینکه از پول بیت المال بخوری وجفتک بندازی
 • تک سوار DE ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 4
  امان از رافت اسلامی بی جا
  • وطن پرست DE ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   3 1
   کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه رافت اسلامی بی جا باعث تعطیلی کلاس های درس دانشگاه شریف شد.
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 6
  باید در شرایطی که مردم کاملا متوجه فتنه صهیونی تحریم و تجزیه شدند و با اغتشاش همراهی نکردند باید برخی دانشجویان را که تازه قصد اعتراض دارند را توجیه کرد. و حتی عواقب تنش اعم از اخراج، منع فعالیت دانشگاهی و اداری و حتی تجاری را به آنها متذکر شد تا آسیب نبینند.
 • بنده خدا IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  2 3
  فردا دوباره کف خیابونن
 • رضا IR ۰۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  3 3
  چرا وساطت می کنند ؟! دانشجوی سیاسی کی هست که وساطتت می کنید ؟!
 • سعید IR ۰۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  5 3
  هرکی هرجور دوست داره صحبت کنه ولی درجریان باشین دانشجو فهمیده ترین قشر و حق اینو داره بالاترین سطوح مملکتی تو تمام کشورهای دنیارو زیرسوال ببره.توهین به اونا توهین به اینده مملکته و مطمعن باشین کشوری که با آینده سازانش برخورد کنه زیاد دوامی نمیاره‌.خواستین بفهمین خواستین هم توهین کنین
  • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   2 1
   چرا قصه میگی اینایی که اصلا معلوم نیست به چی اعتراض دارن و شعارهای وحشیانه میدن و فقط به فکر سابقه برای اخذ پناهندگی هستن فهمیده شدن؟!!!! اینا اصلا قصد ماندن در ایران رو ندارن که بخوان کاری براش بکنن
 • IR ۰۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  3 2
  اشتباه کردند و فریب خوردند و گول خوردن. همه اش بهانه است اینهمه از رسانه ملی و سایت های داخلی راجع به ماهیت دروغین ادعای اغتشاشگران در مورد دفاع از حق زنان و اعتراض به فوت خانم امینی صحبت شد و دروغ های رسانه های انور آبی و معاند رو نشان داد و رسوا کردند اما باز این آقایان و خانم های اغتشاشگر باز به خرجشان نرفت که نرفت حالا که دستگیر شدند مدعی اند که فریب خوردند !!
 • علی IR ۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  4 2
  یک پرونده برایشون تشکیل بدید و با چهره معرفی کنید بعد آزاد کنید . بگذارید مردم کسانی که ساختار شکن و هنجار شکن هستند را بشناسند
 • IR ۰۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  2 1
  دوستانی که شعار تند بگیر وبند میدهند بذاننذ ۴/۵ میلیون دانشجو داریم با دبیرستانی ۱۰ میلیون نفرند
 • عبدالله IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  5 3
  بعضی ها نام زیبای «دانشجو» برایشان برازنده نیست و به جای آن ، «حیوان ناطق» بهتر است. ماحصل لقمه های حرام و خانواده های ضد دین!
 • IR ۰۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  2 2
  برخی از اساتید دانشگاه ها با وجود دانشجویان سر کلاس ، متاسفانه از تدریس خوداری می کنند و به گونه ای با اغتشاش گران همراهی می کنند. وزارت علوم باید مسولین دانشگاه ها را باز خواست کند.
 • یزدان IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  3 0
  تو که راست میگی مشرق اما لعنت خدا بر دروغ گو
 • IR ۰۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  3 2
  برخی از اساتید دانشگاه ها با وجود دانشجویان سر کلاس ، متاسفانه از تدریس خوداری می کنند و به گونه ای با اغتشاش گران همراهی می کنند. وزارت علوم باید مسولین دانشگاه ها را باز خواست کند.
 • محمد قزل IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  6 2
  پس این همه بانک آمبولانس واتوبوس وخودرهای نظامی ایستگاه ها وسطل آشغال آتیش زدن هزینه اینارو کی میخواد بده
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  2 0
  طبق قانون دانشجو نباید بوسیله نهادهای امنیتی اطلاعاتی ونظامی بازداشت شوند!؟
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  0 7
  آفرین به نهاد رهبری
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  3 1
  مگر خون دانشجوها رنگین‌تر است. دانشجویی که در فهم بدیهیات سیاست و منافع ملی، مشکل دارد، در راستای منافع شیطان بزرگ و صهیونیسم، به روی نظام چنگ می‌زند و... برای چه باید آزاد شود، اتفاقا اینها باید به اشد مجازات برسند، از دانشگاه اخراج شوند و جای آنها را جوانان انقلابی، جهادی و وطن‌دوست پر کند. هزینه برای این دست افراد، اتلاف سرمایه بلکه هزینه به نفع دشمن است. اگر اینها به جایی هم برسند، بعید است حاضر شوند برای این ملت کار کنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس