1

شهدایی که سپاه پاسداران در زاهدان تقدیم ملت کرد نشانه‌هایی از «مرصاد» در خود داشتند، شکستن توهم منافقین در کرند و اسلام‌آباد این بار دیگر در استان غیور سیستان و بلوچستان تکرار شد.

سرویس سیاست مشرق- اوایل اردیبهشت‌ماه در کافه‌ای در خیابان جمال‌زاده یک جلسه سری و مهم برگزار می‌شود. در آن محفل سیسیل کوهلر و همسرش ژاک پاری دو تبعه فرانسوی که تحت پوشش توریست به ایران سفر کرده‌اند رو به حاضران می‌گویند که به‌زودی خبرهای مهمی درراه است و باید تشکیلات سازی کنیم. در این جلسه علاوه بر دو جاسوس فرانسوی و رابطان آن، اعضای گروهک کانون صنفی معلمان و تعدادی از مارکسیست‌های باقی مانده از سندیکای اتوبوس‌رانی نیز حاضر بوده و دستورات عامل فرانسوی را موبه‌مو یادداشت می‌کردند.

در انتهای این جلسه کوهلر به یکی از اعضای شبکه ساز در میان معلمان می‌گوید که باید برای نظام مسئله‌سازی کنید! جاسوس فرانسوی به افراد حاضر در جلسه توصیه کرده بود که اگر برای جامعه مسئله سازی کنید، می‌توان با سرمایه‌گذاری روی آن مسئله را به مطالبه تبدیل کرد. به اعتقاد افسر فرانسوی تا زمانی جنس یک ماجرا به مطالبه اجتماعی بدل نشود نمی‌توان آن را شبکه‌سازی کرده و در نهایت خیابانی کرد.

از نگاه رابط فرانسوی اقداماتی که تا آن روز در کف خیابان از سوی برخی گروهک‌های به اصطلاح صنفی انجام می‌شد تنها هسته‌های سلولی کوچکی بود که توانایی جذب حداکثری نداشت؛ ازاین‌رو باید مطالبات صنفی از رنگ زرد به سرخ تبدیل وضعیت داده تا شرایط برای عملیات اغتشاش خیابانی فراهم شود.

 البته هنوز این دو جاسوس فرانسوی قهوه خود را نخورده بودند که سربازان گم نام امام زمان (عج) بالای سر آن‌ها حاضرشده و کل شبکه را دستگیر می‌کنند، اما صورت‌مسئله‌ای که آن روزها عامل سرویس فرانسه در تهران بازکرده بود با صورت‌حساب کافه تسویه نشد، زیرا نزدیک به ۵ ماه پس‌ازآن جلسه سری اغتشاشات با رمز «ژینا» فعال‌شده و یک مسئله شبه سیاسی به‌سرعت تبدیل به یک مطالبه خشن شد.

تغییر رنگ هسته‌های شورش چه معنایی داشت؟

شواهدی قوی وجود داردکه سرویس‌های اطلاعاتی غربی از ماه‌ها پیش تلاش داشتند تا قبل از ۲۵ آبان ماه و فرا رسیدن سالگرد فتنه بنزینی یک موج اغتشاشات در کشور راه بیاندازند، ماجرای مرگ مرحومه مهسا امینی اما کاتالیزی برای این اقدام شد، آنچه ضد انقلاب و سرویس‌های امنیتی غربی در معادله تبدیل هسته سلولی از رنگ زرد به سرخ ‌روی آن حساب نکرده بودند مسئله حضور مردم علیه آشوب گران در خیابان بود.

اقدام درخشان مردم علیه فتنه‌گران باعث شد نقشه قبلی سوخته و مدل آشوب تغییر کند. این برش عرضی روز گذشته با انجام یک شورش مسلحانه در اطراف مسجد مکی در زاهدان توسط یک گروهک تروریستی کلید خورد. هدف از این عملیات تروریستی آن بود که شهر از مرحله «وضعیت قرمز» عبور کرده و به‌اصطلاح بی‌پناه شود. در این وضعیت رسانه‌های خارج از کشور، شهر را «منطقه آزادشده» نام‌گذاری کرده و آن شهر به ستاد لجستیکی ضد انقلاب و تروریست‌ها بدل شود.

این مرحله همان نقشه سوریه‌ای شدن ایران است که دشمن سال‌ها روی آن برنامه‌ریزی کرده بود!

پروژه سوریه‌ای کردن باهدف اسقاط کشور اولین بار در نامه دو فعال رادیکال اصلاح‌طلب مطرح‌شده است. بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ درست یک ماه پس از اغتشاشات خیابانی توسط مصطفی تاج‌زاده از اعضای محفل هسته سخت اصلاحات و محسن مخملباف کارگردان فراری و چریک سابق طرح‌شده بود. دریکی از این نامه‌ها مخملباف به تاج‌زاده گفته بود که ایران به باید به‌سوی «سوریزاسیون» حرکت کند.

در این بخشی از این نامه عجیب آمده بود:

باید همه مردم را متقاعد کرد که آن‌ها برای یک حرکت همگانی حضار شوند. از قبیل مخالفت مدنی، تظاهرات خیابانی وسیع، اعتصابات سراسری و همکاری نکردن با رژیم (نظام) در هر زمینه ممکن تا به‌زانو درآوردن آن! تاکتیک فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا باید به تسلیم بالا و ترساندن پایین بدل شود.

نزدیک به ۴ سال پس‌ازاین نامه‌نگاری‌ها سعید حجاریان نیز وارد گود شده و نوشت که اگر حزب او در انتخابات شکست بخورد، مناطق حاشیه‌ای تحریک‌شده و جنگ مسلحانه راه خواهد افتاد. برخی مفسران سیاسی پس‌ازاین اظهارنظر نوشتند که منظور تئوریسین اصلاحات از این ادعا تغییر فاز سیاسی در ایران است.

چرا اغتشاش تیک‌تاکی و گیمرها در خیابان تروریستی شد؟/ پشت پرده خون بازی یک گروهک تجزیه‌طلب در زاهدان!

اما پروژه سوریه‌سازی ایران به چه معنایی است؟

از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ (۶ بهمن ۱۳۸۹) هزاران معترض در شهرهای مختلف سوریه نظیر دمشق، حمات، جبله، لاذقیه، درعا و حمص به مدت چندین ماه علیه دولت بشار اسد دست به اعتراض و تظاهرات زدند و خواهان کناره‌گیری او از قدرت شدند و تانک‌ها و نیروهای نظامی دولت بشار اسد نیز در شهرهای مختلف سوریه نظیر دمشق، درعا و حمص در مقابل معترضان واکنش نشان دادند. اگرچه شروع جنگ سوریه مبتنی بر مسائل داخلی بود اما شکل آن خیلی زود از حالت سوری – سوری خارج‌شده و به سمت ایجاد یک پایگاه استراتژیک برای تروریست‌ها تغییر مسیر داد. آنچانکه شهرهای «رقه» (مرکز خلافت داعش)، «حلب» (مرکز جبهه النصره) و شهر راهبردی «درعا» در اختیار گروهک تروریستی ارتش آزاد قرار گرفت.

در این بحران طولانی سوریه به نقشه کیفی تروریست‌ها بدل شده و سیاست ارعاب داعش و دیگر عناصر تکفیری، منجر به ارتکاب غیرانسانی‌ترین جنایات و فیلم‌برداری و انتشار آن در فضای مجازی گشت! جالب آنکه در آن روزها ائتلاف آمریکا و شرکای اروپایی‌اش نیز خود را به دیوانگی زده و با اعلام قصد خود مبنی بر حمله به سوریه، بر طبل جنگ می‌کوبیدند!

پروژه سوریه‌ای کردن ایران در غائله پیش‌آمده در مرگ مهسا امینی خیلی زود ابعاد خود را نشان داد؛ البته این اقدام شرورانه با دخالت غیورانه نیروهای امنیتی و انتظامی خنثی شد. قابل‌توجه آنکه قرار بود این عملیات سازمان‌دهی شده و مسلحانه دریکی از شهرهای شمال غرب کشور (اشنویه) اجرا شود، اما موشک‌باران مواضع تروریست‌ها توسط یگان‌های نیروی زمینی سپاه پاسداران معادلات را بر هم زد، تبدیل وضعیت ضد انقلاب از اشنویه به زاهدان نشان از آن داشت که عملیات پاک‌سازی لانه تروریست‌ها با موفقیت اجرایی شده است.

چرا اغتشاش تیک‌تاکی و گیمرها در خیابان تروریستی شد؟/ پشت پرده خون بازی یک گروهک تجزیه‌طلب در زاهدان!

اما باوجود اشراف دقیق به زاویه ورود دشمن، به صحنه آمدن شرورترین تروریست‌های تاریخ به معادلات اغتشاشات محلی چند نکته قابل‌ توجه دارد:

۱- تهران در ۱۷ خرداد ۹۶ شاهد حمله مستقیم عناصر تکفیری به مرقد امام(ره) و مجلس شورای اسلامی و به شهادت رساندن ۱۷ نفر بود که پاسخ موشکی ایران را در ۲۸ خرداد ۹۶ و انهدام مواضع داعش در «دیرالزور» سوریه در پی داشت. این درگیری مستقیم و عملیات مسلحانه داعش در خاک ایران، طبیعتاً موضع ایران را از «همکاری مبتنی بر دعوت در خاک سوریه» به «دفاع مشروع و اقدام متقابل در برابر حمله در خاک خود» ارتقا داد و منجر به حملات موشکی مذکور گردید که با حمایت و استقبال گسترده آحاد ملت مواجه گشت. تلاش سرویس‌های اطلاعاتی دشمن برای بالا آوردن موج دوم اغتشاش در ایران به خودکشی سیاسی آن‌ها منجر خواهد شد.

۲- در مدل جدید از آشوب‌ها متغیرهای جدیدی نیز واردشده است. دور جدید اغتشاشات علاوه بر حضور تروریست‌ها گروه‌های جوکری با خاصیت آنارشیستی و رفتارهای جنون‌آمیز بدون هدف و تنها با قصد تخریب، جنایت و لذت از آن درصحنه حاضرند.

۳- پس از بسته شدن توافق سعدآباد در تهران جک استراو وزیر خارجه انگلستان گفته بود که میوه جنگ در عراق را در ایران چیدیدم، در فصل جدید از بازی خونین گیمرها و تروریست‌ها چند عامل در سفارتخانه‌های اروپایی خود را منتظر برداشت جدید کرده بودند، جمع شدن اراذل‌واوباش در جلوی درب سفارت انگلیس در باغ قلهک برای اهل نظر اشاراتی خاص دارد!

جمع شدن اغتشاشاش گران در برابر باغ سفارت انگلیس در تهران!

۴- ترکیب حلقه‌های اغتشاش به یکدیگر جالب‌توجه است، جلایی پور سیاست‌مدار اصلاح‌طلب در یادداشتی نوشته است که اعتراض خمیرمایه جنبش است، درصورتی‌که سیاست خیابانی شود می‌توان برای آن تشکیلات ساخت و روی آن سوار شد. ازاین‌رو باید روی مسائلی مثل زنان که ائتلاف محور است تمرکز کرد. به هم‌پیوستگی میان جریان عدالت‌خواه که خشونت کلامی سنگین دارد با هسته سخت اصلاحات و ترکیب آن با تیک تاکرهای شبکه‌های اجتماعی و نیز مخرج مشترک آن‌ها با تروریست‌ها در زاهدان خط سیر حوادث را به‌خوبی تشریح می‌کند.

۵- شهدایی که سپاه پاسداران در زاهدان تقدیم ملت کرد نشانه‌هایی از «مرصاد» در خود داشتند، شکستن توهم منافقین در کرند و اسلام‌آباد این بار دیگر در استان غیور سیستان و بلوچستان تکرار شد.

۶- محاسبه اطلاعاتی دشمن آن بود که تمرکز روی مسئله گشت ارشاد و نیز مطالبات زنانه و شبه فمینیستی یک اجماع بزرگ ایجاد کرده و از حالت صنفی به فرم سیاسی تغییر جهت داده و با بیرونی شدن (خیابانی شدن) به اهداف خود خواهد رسید. در این فرضیه روی شبکه‌های اجتماعی؛ اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و حتی شبکه‌های مبتذلی چون گیمرها یا تیک‌تاکرها نیز حساب ویژه بازشده و از آن‌ها به‌عنوان شتاب‌دهنده عملیات سایبری اغتشاش حساب‌شده بود

در دورانی که کشورمان به سمت ثبات اقتصادی پس از حذف ارز ترجیحی رسیده و بازارهای شانگهای سازمان ملل آسیایی را تشکیل داده است، ایجاد اغتشاش با ماهیت تروریستی تنها باهدف دورنگه داشتن ایران از پیشرفت‌های غیرقابل‌مهار تدارک دیده‌شده است. اخیراً تلویزیون صهیونیستی کان ۱۳ در تحلیلی نوشته است که تظاهرات در ایران دیر یا زود به پایان خواهد رسید و امید به تغییر در ساختار و حکومت ایران، اشتباه و غلط است بهتر است به جای مهار ایران در داخل آن را در خارج کنترل کنیم!  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 71
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  15 7
  گشا ارشاد باید با جدیت به راه خود ادامه دهد
  • IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۶
   3 0
   برای نابود سازی سوسک و مگس و موش باید چاه فاضلاب را بست. در اینستاگرام و واتساب را ببندید. اینترنت ملی جایگزین شود.
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  6 5
  خدا لعنت کنه کثافتای وطن فروش فاسد که مهسا بیچاره سوژه کارهای جنایتکارانه خودشون به عنوان مطالبات قرار دادند خدا لعنت کنه امریکا إن شاءالله طوفانی بدتر از ایان بیاد سراغ امریکا انگلیس فرانسه اسراییل و میمون خانت کارش محمد بن سلمان کراز
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 3
  دولت انقلابی حساب غربگداها ها ا خواهد رسید.
 • DE ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 2
  عالی بود کافی نبود
 • DE ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  10 8
  دوران این تحلیلا گذشته
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 3
  امت اسلام ی همه اغتشاشگرها و غربی ها و لختی ها را به دریا خواهند ریخت.
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  6 1
  اسرائیل و آمریکا دیکته می کنند افسادطلبان و تجزیه طلبها و سلبریتی های بی وطن مفت خور بازیگردانی می کنند یکسری نوجوان و جوان استحاله شده در فضای مجازی رهاشده هم طرح و نقشه این رذلها را اجرا می کنند
 • منصور IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 4
  واقعا متاسفم برای کسانی از اخلاق صحبت میکنند و حرمت کسی رو رعایت نمیکنن . گیمرها حداقل سرشان به گیم مشغول هست و تنها خواسته آنها اینترنت پر سرعت است .
  • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   7 5
   کسی که خواسته اش اینترنت پرسرعت هست گلوی پلیس و بسیجی نمیبره آمبولانس و پرستار و بیمار آتش نمیزند به بانک و کاسبی مردم وحشیانه حمله نمیکند اینها حتی اگر گیمر باشند از نوع داعشی آن هستند و برای جامعه و مردم خطرناک هستند
  • IR ۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   1 2
   یعنی امریکا غرب بی کارن این همه هزینه رایگان برای ای قشر بکنن؟!
 • حسین IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 5
  آقای روحانی عامل تمام مشکلات را احمدی نژاد می دانست.واین این آقای جدید هم که عامل مشکلات را دولت روحانی می داند.قطعا دولت بعد هم در صورت تشکیل این دولت را عامل مشکلات کشور معرفی می کند.وچیزی که فراموش شده مردم ومشکل مردم است
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  6 5
  اموال حجاریان را باید مصادره کرد به تقاص بلاهایی که سر کشور آوردن یا اغتشاشات الان
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  عبدالغقار نقشبندی
 • آمریکا ابرقدرته US ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 7
  وقتی میتونیم تو خیابون پلیس بکشیم دیگه چرا گیم بزنیم؟ دو روز دیگه اینترنت ماهواره ای هم میرسه میتونیم با واقعیت افزوده نیرو های امنیتی و مردم را بکشیم.
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  از شیطان‌پرست تا کاراستار. از جنایتکاران جنگی تا خونخواران بین‌المللی. از تفاله‌های کاباره‌ای تا زباله‌های سیاسی. تمام نانجیبان دنیا دست به دست هم داده‌اند تا هر آنچه کینه از جمهوری اسلامی دارند را بر قلب نظام شلیک کنند. هنوز هم جبهه حق و باطل واضح نیست؟! جمهوری اسلامی حرم است
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 2
  وقتی شب شورش مهمان برنامه کرباسچیه ، شب یلدا عید نوروز احتمالا مجریش رشید پور علی ضیا فرزاد حسنی، عصر جدید با علی خانی ، احتمالا مهران مدیری برگرده فردوسی پور با نود ، شجریان از قبر در میارن میزارن ریس موسیقی صداوسیما مدیونی اگر نزاری مشرق این خط این نشون
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  5 5
  انتخاب زاهدان به نظر من دليل ديگري هم داشت.پيوستن ايران به پيمان شانگهاي و فعال شدن كريدور شمال جنوب براي تبادل كالا بين شمال اروپا، روسيه، هند و چين باعث رونق اقتصادي استان سيستان و بلوچستان، ارتقا رتبه اقتصادي و سياسي ايران و رفع مخاطرات امنيتي از مرزهاي شرقي مي شود.تروريست هاي اجاره اي جيش العدل دستورات رژيم جنايتكار سعودي را براي محروم نگه داشتن مردم استان از مواهب طرح هاي جديد اجرا مي كنند. اميدوارم بلوچ هاي خونگرم و مهربان مراقب توطئه دشمنان ايران و اسلام باشند.
  • ناشناس IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   1 3
   نکته خوبی بود
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  وقتی شعوربعضیا به انقلاب دینی ودوری ازامارهای فحشا ومخدروتیراندازی ازادی حمل سلاح نمیرسه چی بگیم وقتی داعش ورجوی وپهلوی وگنگسترامیخوان بی عاری وهرج ومرج وجنایات خیابانی باشه محکوم به شکستن
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 2
  لعنت بر تجزیه طلبهای خشن و از جنس وهابیت که دلارها وسلاحهای سعودی سر مستشون کرده برای خون آشامی
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 2
  مقرهای جیش الظلم را در پاکستان موشک باران کنید. تعارف را با پاکستان کنار بگذارید.
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 1
  دیدی دو تا جاسوس را آزاد کردند و امنیت را با پول طاق زندند
 • Sahand IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 2
  چرا بازی ها رو دارن یکی یکی فیلتر می کنن ؟ تنها دلخوشی توی ایران با پینگ بد همین بازی ها بود که فیلتر کردن کم کم نیم میلیون نفر نون شون از این بازی ها تأمین میشه به عنوان مثال فروش کنسول قطعات و بازی و حتی اوپراتور های اینترنت
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  کدوم سرویس امنیتی ؟؟
 • حسین IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 2
  ناقلا نگفتی این همه اطلاعات را با این جزییات از کجا اوردی
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  خدا کافرهای وحشی را تحقیر و بازنده کرد
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 2
  مرگ بر جبهه جاسوسان غرب
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 1
  چرا امثال سعید حجاریان، مصطفی تاج زاده و میرحسین موسوی که نقاشی ققنوس رو کشید به اتفاق زهرا رهنورد نباید پای میز محاکمه بیان چرا اجازه می دید که با امنیت و آرامش این مردم بازی کنند این جلبکها
 • DE ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 2
  اون چند نفر فرهنگی که با جاسوسهای فرانسوی همکاری کردند و باعث اعتصاب فرهنگیان و متشنج شدن اوضاع کشور شدند رو باید اعدام کرد همینطور افراد مشابه . تا یک حرکت تند انقلابی با این اشخاص نشه همین اغتشاشات ادامه داره .
 • روزبه IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 3
  خداوند سبحان در قرآن کریم جمله امید بخشی رو خطاب به مومنان فرموده: زمین میراث مستضعفان خواهد بود، یعنی مومنین به فضل الهی همه آنچه رو که دشمنان خدا بدست آوردند به ارث خواهند برد، تقلاهای دشمنان دین خدا دست و پا زدنهای قبل از غرق شدن هست،دشمنان دین خدا متوجه باشن هر آنچه که از مال و منال و مادیات و سرزمین و ... بدست آوردن روزیه مومنین خواهد شد که تحملش برای دشمنان مومنین و دین خدا خیلی سخت خواهد بود ولی وعده خدا تخلف ناپذیر است، در مواجه با دشمنان بایستی این اصل تخلف ناپذیر گوشزد بشه که تا هم فیهاخالدونشون آتش بگیرن، حالا هی با حجاب و مظاهر دین خدا مخالفت هم کنن در نهایت هر آنچه که بدست آوردن قسمت مومنین خواهد شد
 • داریوش IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 2
  مگه ننوشتی وزارت اطلاعات کل شبکه شون رو گرفت پس چطور موفق شدند کارشون رو انجام بدن؟.یه سوال دیگه کانون صنفی معلمان گروهکه؟
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 6
  مردم واقعا دیگه از اغتشاش خسته اند
 • IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 4
  زن زندگی آزادی ، مرد میهن آبادی .این شعار هم بخوره تو سرشون
 • ایرانی IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 5
  اطلاعات مستند و تحلیلی عالی برای شناخت دوست و دشمن و مزدوران شیاطین کوچک و بزرگ! مشرق سپاسگزارم! کاش این متن در فضای مجازی و روزنامه ها به حد کافی باز پخش شود.
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 1
  والله خیرالماکرین. آخر سر شرشون به خودشون بازخواهد گشت
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  اگه تاجزاده آزاد بود.............جنگ داخلی راه مینداخت . هرچند زهرش رو ریخته
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  8 2
  تا وقتی به بچه مردم میگید اشوبگر همینه.باید حرف این بچه ها رو شنید.گفتگو کنید باهاشون
 • علی IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 2
  عوامل نا امنی و ریشه های اون باید شناسایی بشند و با اغتشاش گران هم قانونی برخورد بشه.
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  عالی بود مشرق
 • BE ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  چقدر فتنه
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 3
  تمام این فشارها از داخل و خارج برای اینه که ایران برجام آبدوغ و خیاری رو با شرایط اون بیشرفها امضا کنه.
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  5 5
  واقعا این شر و ورهایی که گفتی رو خودت هم باور می کنی؟
  • IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   5 2
   چون جواب مستدلی و منطقی نداری به چرت و پرت گفتن روی آوردی . اولا شر و ور رو امثال تو میگن پس حرف مفت نزن دوما تحلیل های مسخره اینترنشنال بیشتر به چرت و پرت شبیه هست تا این سوما تو منافق مزدور بهتره بری پیش خواهر مریم تو آلبانی و اینجا زوزه نکشی .
  • IR ۰۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   1 1
   .مریم رجوی کر کیه ؟
  • IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
   2 2
   زوزه کشیدن که کار امثال توئه
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 2
  اصلاح طلبان را محاکمه کنید
 • mojtaba SE ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  بهر صورت نظام (رهبر.رئیس ستاد نیروهای مسلح که نماد فرماندگان سپاه و ارتش است.و سازمان امنیت کشور و سپاه ایران) و دولت(که بزرگترین بنکاه اقتصادی کشور است).بدانند که اخلاق مهم است و مردم نیاز به دین دارن ,اما اقتصاد مهمتر است که جامعه تولید(بچه ) داشته باشه..وظیفه دولت ریختن تولیدات داخلی زیر پای مردم و رفاه است..اگر تا 3 سال آینده 60 درصد مشکلاتی رو حداقل حل کردید ,مردم رای میدن که 40 درصد بقیه رو حل کنید..کشور ما آزاد است و مردم رای میدن که سرنوشت ایران و آیندگان آن دست خودشان باشه ,احترام بگذاریم به اعتماد مردم نجیب و شریف و بزرگ ابر قدرت ایران..پاینده رهبر عزیزم
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  چرا با وجود داشتن این اطلاعات و تجربه از اعتراض ها و اغتشاشات قبلی تقریبا آمادگی برای مقابله با این افراد کم بود.یعنی امکان نداشت در همون فضا ی مجازی و رسانه های داخلی یا هر طور دیگه ای که میشد عموم مردم از این شرایط آگاه میشدن
 • یوسف از همدان IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 1
  فرافکنی کردن و عیب خود ندیدن
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 1
  چه ربطی به گیمر بودن داره چون فلان شخص مسئول گفته شماهم به اون اقتدا میکنین
 • ali IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 0
  عزیز دلم اگه این همه اشراف بود پس چرا اغتشاش به این وسعت قبول کنید مسئولین امنیتی و قوه قضائیه گند زدند تمام
 • US ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  من نمی دونم شما چرا روزنامه کاغذی رو که دیگه خواننده نداره می بینید و تذکر می دید ولی سایتهای اصلاحطلب و زرد رو رها کردید .کجا برم بگم سایتهایی مثل برترینها دارند از محاربها دفاع می کنند و پاتوق آشوبگرها شدند
 • US ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  چرا فوتبال باشگاهی که از پول حکومت برقراره رسما شده اپوزیسیون و برانداز؟ بازیکنان پرسپولیس به چه حقی بازوبند سیاه می بندند؟ چرا این فوتبال و سینمای کثیف رو جمع نمی کنید؟ تا کی به اینها باج می دید؟
 • US ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  با توجه به تحرکات فوتبالیستها و سینماچیها و بازگشت پیروزمندانه مدیری با لباس سیاه و بازوبند سیاه بستن بازیکنان پرسپولیس و جفتک پرانی مداومشون به نظر می رسه نقشه ششون ادامه داره
 • عبد IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 2
  خداییش خودت فهمیدی چی نوشتی؟!
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  2 2
  خداییش عالی نوشتی
 • عبد IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  4 2
  خداییش چی نوشتی؟!
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 2
  تحلیل عالی
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 2
  خدا شرشون رو بخخودشون بر گردونه
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 2
  دشمن را دست کم نگیریددر دشمنی اش شوخی ندارد
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  نظری ندارم فعلا
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  " این فرضیه روی شبکه‌های اجتماعی؛ اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و حتی شبکه‌های مبتذلی چون گیمرها یا تیک‌تاکرها نیز حساب ویژه بازشده و از آن‌ها به‌عنوان شتاب‌دهنده عملیات سایبری اغتشاش حساب‌شده بود" طبیعتا باید ابزارهای دشمن را از او گرفت اینستاگرام عامل ارتباطی بین سلبریتی های دوزاری و بی وطن های خائن آنور آبی (تجزیه طلبان ، عوامل فارسی زبان سرویس های بی گانه ، بهایی ها ، سلطنت طلب ها ، منافقین و ...) با یکسری نوجوان و جوان های جوی ، احساسی ، زودباور ، ساده دل و دور از مطالعس که اکثرا از سر نادانی تو خیابان ها می ریزن و دست به رفتارهای آنارشیستی می زنن شما از این دسته نمی توانید انتظار رفتار عقلانی و فکرشده داشته باشید باید این پل ارتباطی این وسط را بکوبید یعنی خود اینستاگرام که در پایین کشیدن سطح فکری و سبک زندگی بخشی از جامعه هم موثر عمل کرده اینستاگرام نه تنها باید فیلتر شود که به جوری کوبیده بشه که هیچ رقمه باز نشه درواقع عالم سلبریتی ها خلاصه شود به یکسری سایت زرد اینترنتی و روزنامه و مجله یعنی تریبون پخش سم را از این ها باید بگیرید هر پلتفرمی آمد هم هست یا آمد که که تریبونی برای سلبریتی های دوزاری و خائنین به کشور و ملت شد آن ها هم باید کوبیده بشن اگر باز مدتی دیگر اینستا باز شد قطعا منتظر بحران بعدی با ابعاد وسیع تر باشید بحران از سر صبر و حوصله خود شما ایجاد شد هیچ کشوری به شبکه های اجتماعی ارتباطی که امنیت ملی شان را تهدید می کند اجازه فعالیت آزاد نمی دهد .
 • حمیدرضا IR ۲۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  نویسنده این متن کیه؟؟
  • IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   1 2
   نبین که میگوید ببین چه میگوید
 • ناشناس م IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 6
  من خودم از زمانی که کال اف دیوتی یک یعنی فکر کنم سال 81 بود تا الان و علاوه بر اون بازگشت به قلعه ، مدال اف هانر، آی جی آی، تایتان فال، هالو، بتفیلد، مافیا، هیدن اند دنجریوس، پرینس اف پرشیا، رزیدنت اویل ،دارک سایدر، دویل می کرای، فار کرای، دوتا، اواتار، نید فور اسپید، کانتر استرایک و اینقدر که یادم نمیاد حقیقتا . چرا می نمی ریزم تو خیابون ؟! ریشه اصلا تو این بازی ها نیست . ریشه در اینجا خلا هویت و حس غرور و کمرنگ بودن آموزه های دینی است .
  • ناشناس م IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   0 0
   مشرق نیوز نیستی
 • لاله IR ۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 0
  خدا رو شکر بالاخره خودشون فهمیدن که ایران رو نمی تونن از داخل اداره کنن. خدا لعنتشون کنه.
 • ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  1 2
  دشمن به هر روشی چنگ میزنه. باید بیدار باشیم
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  0 0
  خدایا خودت این کشور از بلایا دور کن، الهی امین
 • DE ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
  0 1
  گشا ارشاد باید بر چیده بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس