بازدید رییس قوه قضاییه از دادسرای جرائم امنیتی تهران/ اژه ای وضعیت بازداشت‌شدگان ناآرامی های اخیر را بررسی کرد

رئیس عدلیه به صورت ویژه وضعیت بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد و توصیه‌هایی را درخصوص تسریع در تکمیل و رسیدگی به پرونده‌های قضایی آنها خطاب به مسئولان ذیربط مطرح کرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای امروز شنبه (دوم مهر) به صورت سرزده از دادسرای شهید مقدس – جرائم امنیتی تهران بازدید به عمل آورد.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید به صورت ویژه وضعیت بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد و توصیه‌هایی را درخصوص تسریع در تکمیل و رسیدگی به پرونده‌های قضایی آنها خطاب به مسئولان ذیربط مطرح کرد.

در جریان این بازدید رئیس عدلیه همچنین به دادستان‌ها و مقامات قضایی سراسر کشور دستور داد به صورت مستمر از بازداشتگاه‌هایی که عناصر اغتشاشات اخیر در آنها نگهداری می‌شوند، بازدید به عمل آورند و به صورت کامل در جریان کم و کیف روند رسیدگی به پرونده این افراد قرار گیرند.

قاضی‌القضات دستورات و توصیه‌هایی را نیز درخصوص تسریع در روند رسیدگی به پرونده عناصر اصلی و حرفه‌ای اغتشاشات اخیر و افرادی که به نحوی از انحاء با جریانات تابلودار ضدانقلاب و وابستگان گروهک‌ها و سرویس‌های بیگانه مرتبط هستند، صادر کرد.

در جریان این بازدید سرزده، رئیس عدلیه به صورت موردی به مطالعه چند پرونده مرتبط با عناصر اغتشاشات اخیر پرداخت و دستورات مقتضی را درخصوص نحوه رسیدگی به آنها صادر کرد.

رئیس قوه قضاییه همچنین از همکاران قضایی و نیروهای امنیتی و انتظامی بویژه نیروهای فراجا و بسیج که طی روزهای اخیر امنیت شهروندان را در سراسر ایران اسلامی تأمین کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرد.

«بررسی وضعیت سوابق کیفری عناصر اغتشاشگر بازداشت‌شده که احیانا دارای سوء‌سابقه هستند»، «چگونگی رصد اطلاعاتی و پیگیری‌های فنی درخصوص نحوه‌عمل عناصر حرفه‌ای اغتشاشات که وابسته به گروهک‌ها و سرویس‌های بیگانه می‌باشند» و «واکاوی دلایل و علل گرفتار شدن عناصر تهییج‌شده این اغتشاشات در دام شگردهای جنگ روانی و تبلیغاتی دشمنان» از جمله محورهای گفت‌وگوی رئیس قوه قضاییه با مسئولان ذیربط دادسرای امنیت و برخی بازداشت‌شدگان بود. 

رئیس عدلیه در جریان این بازدید بار دیگر بر حفظ امنیت و آرامش شهروندان و صیانت از زندگی عادی و روزمره آن‌ها تاکید کرد و بیان داشت: قوه قضاییه با همراهی و همکاری بخش‌های ذیربط انتظامی و امنیتی به هیچ‌وجه اجازه نخواهد داد عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب‌طلب حرفه‌ای در سطح شهرها و مناطق مختلف کشور جولان دهند و امنیت و آرامش شهروندان را سلب کنند.

قاضی‌القضات بر این نکته نیز تصریح کرد که در قبال تخریب‌کنندگان اموال عمومی، مرتبطین با سرویس‌های جاسوسی بیگانه و گروهک‌های ضدانقلاب و عناصری که تحت القائات دروغین و جنگ روانی دشمنان در خیابان‌ها و معابر امنیت مردم را سلب می کنند، مطابق موازین قانونی برخورد بازدارنده صورت خواهد گرفت.

رئیس قوه قضاییه همچنین در مورد تهدیدکنندگان امنیت روانی تاکید کرد که همان برخورد بازدارنده در قبال عناصر میدانی اغتشاشات، وفق موازین قانونی با ترویج‌کنندگان اکاذیب و شایعه‌سازان که درصدد التهاب‌آفرینی ، ارعاب و فریب شهروندان هستند، انجام خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  2 0
  فقط مجازات وپرداخت خسارت توسطمجرمین ودستگیرشده ها ودرصورت فراری بودن خانواده بایدخسارت رابدهد
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 6
  شما فعلا اینترنت رو وصل کن
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  1 1
  چند کلمه ایی هم در تقبیح حرکتهای فریبکارانه و خائنانه و ضد ملی سلبریتی ها می فرمودید بد نبود بزرگوار
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  2 1
  هر وقت این ارازل رو تو همون خیابونی که آشوب کردن اعدام کردین، حرفت رو باور میکنیم
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  1 1
  ببینیم و تعریف کنیم، وایستادین تماشا میکنین؟؟ چهارتا‌شونو آویزون کنین قائله ختم بشه، فقط زودتر!!!!
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  خدا به دادمون برسه ایشون امتحانشو تو فتنه ۸۸ پس داده!!
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  جریمه نقدی وحبس بااعمال شاقه بایدبازدارندگی ایجادبشه تادیگه شاهدفحاشی وشکستن وتخریب وکتک وقتل نباشیم بفهم
 • IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  یک سال گذشته رو کوتاهی کردید در جلوگیری از جولان خناسان و شایعه پراکنان و تهمت زنندگان به نظام و ارکان نظام و همه مؤلفه های برتری نظام در منطقه و جهان .
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  یکم دیر امدی چند ده نفر کشته شدند!؟کمی اقتدار برای حکومت بد نیست.
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  سخنان این چنین تکرار تاریخ
 • احمد IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  2 0
  مگر اغتشاش گران از شما اجازه می گیرند که اجازه نمی دهید؟ پدر جان اگر دستگاه تحت امر شما قاطع و سریع رسیدگی کند و آنها را به مجازات برساند اوضاع به اینجا نمی رسید.
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
  1 0
  نگاهی به تالارهای گفتگوی سایت های بورسی هم بندازید بد نیست هاا.....از ما گفتن
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
  0 0
  بیخیال بابا، نمیدونم چتون شده ولی ول کردید کاملا مشخصه.
 • IR ۰۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
  3 0
  حضرت آیت اله اژه ای شما راس قوه قضائیه و اندک قضات شجاع مستثنی هستند اما با قضات نا کار آمد و ..و ترسو کار شما سخت می گردد.
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
  1 0
  چرا فائزه رفسنجانی از سرکردگان اغتشاش را دستگیر نمی کنی ؟ چرا از خاندان رفسنجانی می ترسید ؟
 • مسعود دیپلمات IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۴
  0 0
  بر کسی پوشیده نیست که اعمالی از قبیل : قتل و غارت و تخریب و ارعاب و آتش زدن کاری وحشیانه است. لذا با عوامل آنها باید مانند وحوش رفتار کرد. مَلْعُونِينَ أَيْنَمَا ثُقِفُوا أُخِذُوا وَقُتِّلُوا تَقْتِيلًا . در مواجهه با عوامل مزدور و اغتشاش گر حرفه ای حتی می توان به این روایت اقتدا کرد که می فرماید:: اقتل الموذی قبل ان یوذی::
 • IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
  0 0
  این شورش احتمال 98 درصد ساختگی عوامل سیاستگذار داخلی بود چون اصلا مسائل اصلی شامل گرانی و تورم و ده سال مذاکره بی حاصل و پیر کردن جوانان و اینده تاریک و افزایش معتاد و سارق کابل و افزایش طلاق و قیمت مسکن و زباله گرد مطرح نشد و اگر میشد خطرناک میشد که به حمد اله نشد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس