رئیس پلیس پایتخت: در اوج اقتدار هستیم

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: از روز شنبه اول محرم آغاز میشود چند هفته گذشته برنامه ریزی های لازم با هیات ها انجام شده که تا به این لحظه بالغ بر ١٢هزار تکیه و حسینیه شناسایی شده است.

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح رعد افزود: عوامل پلیس در نقاط مختلف تهران بر شهر تسلط کامل دارند و دیگر شهر محلی برای جولان سارقان، اراذل و اوباش نیست.

وی افزود: امروز (چهارشنبه) پنجاه و هشتمین طرح در محل پلیس پیشگیری تهران بزرگ حال اجرا است که در این طرح نیز مقدار قابل توجهی از لوازم سرقتی کشف شد و سارقان در نقاط مختلف تهران دستگیر شدند.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه هیچگاه تلاش پلیس برای استقرار نظم و امنیت کم نمی شود، گفت: در پنجاه و هشتمین طرح رعد، ۲۹۷ مورد حکم قضایی به اجرا گذاشته و ۸۵۷ سارق، زورگیر، مالخر و کیف قاپ دستگیر شدند. 

رییس پلیس تهران افزوذ: ۲۵ باند سرقت شناسایی و منهدم و همچنین هزار پرونده سرقت در این مرحله از طرح رعد تشکیل و ۱۸۴ خودرو و موتورسیکلت سرقتی کشف شد. 

وی ادامه داد: سه هزار قلم از اموال مسروقه مردم به ارزش ۶۲ و نیم میلیارد تومان کشف شد.

رحیمی با اشاره به اینکه ۱۹ مجرم فراری دستگیر شدند، گفت: هفت قبضه سلاح گرم، ۱۸۸ سلاح سرد کشف شد؛ همچنین ۵۲ مورد پاتوق سارق، ۹ مورد مراکز مالخری، ۴ مورد محل تردد اراذل و اوباش و ۵۲ محل فروش موادمخدر شناسایی و پلمب شد. 

سردار رحیمی ادامه داد:  ۳۰ درصد از متهمان سارقین وسایل نقلیه، ۲۱ سارق اماکن،  ۱۰ درصد موبایل قاپ، ۵ درصد سارق منزل، ۲۰ درصد سارق وسایل نقلیه بودند. 

وی با اشاره با اینکه چهار درصد از متهمان در حین سرقت دستگیر شدند، گفت:  ۶۱۵ انواع و اقسام کالای قاچاق کشف شده در قالب ۳۶ پرونده کشف شده است.

بالغ بر ٨٠ هیات بزرگ شناسایی شدند که به صورت میانگین ۵٠ نفر از نیروهای پلیس راهور، پلیس انتظامی و ... به صورت نامحسوس مسئولیت برقراری تدابیر امنیتی در این خصوص را دارند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: از روز شنبه اول محرم آغاز می شود چند هفته گذشته برنامه ریزی های لازم با هیات ها انجام شده است که تا به این لحظه بالغ بر ١٢ هزار تکیه، حسینیه و... شناسایی شده است. 

وی ادامه داد: با این عزیزان جلسه برگزار کردیم و پلیس یاران و محرم یاران در تمام این دسته جات پیش‌بینی شدند که ماموریت همیاران محرم را به آن ها داده‌ایم.

سردار رحیمی اظهار کرد: بالغ بر ٨٠ هیات بزرگ شناسایی شدند که به صورت میانگین ۵٠ نفر از نیروهای همکار من در پلیس راهور، پلیس انتظامی و .. به صورت نامحسوس مسئولیت برقراری تدابیر امنیتی در این خصوص را دارند. 

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که امنیت در این هایت ها برقرار باشد، اظهار داشت: انتظار پلیس این است که پیش از شروع مراسم هماهنگی های لازم با پلیس صورت گیرد. پلیس با تمام توان و نیرو آماده خدمت گذاری به عزاداران است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس