حزب الله: استفاده از موشک و سلاح تا آزادسازی قدس ادامه دارد

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تأکید کرد که موضع این حزب، استفاده از موشک و سلاح تا آزادسازی قدس شریف است.

به گزارش مشرق، هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان بعد از ظهر امروز شنبه (یکم مرداد) تأکید کرد که این کشور هرگز تسلیم نخواهد شد.

شبکه خبری المنار به نقل از صفی الدین گزارش داد، جنبش حزب الله پس از گذشته چهل سال از شکل‌گیری، بسیار قدرتمندتر از گذشته شده و همچنان مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم موقت صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه عادی‌سازی یک خیانت است، تأکید کرد که حزب الله همچنان بر سر مواضع خود است و مقاومت و استفاده از سلاح و موشک را در دستور کار خود دارد تا قدس شریف آزاد شود.

این مسئول حزب الله با اشاره به اینکه لبنان در برابر تهدیدهای خارجی سقوط نخواهد کرد و همچنان وطنی برای مقاومت باقی خواهد ماند، تصریح کرد: لبنان چند پاره نخواهد شد. لبنان در زمره سازشکاران و کشورهای تسلیم شده نخواهد بود.».

در همین ارتباط، نعیم قاسم معاون سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله اواسط تیر ماه گذشته تأکید کرد که باید مطالبات این کشور در خصوص نفت و گاز مد نظر قرار گیرد.

وی گفت: «وعده‌هایی که برخی می‌دهند، در به تعویق انداختن راهکار، مفید نیست و نمی‌توان با نظاره‌گری، زمان را گذارند تا اسرائیلیها، استخراج [گاز] را به عنوان یک امر مسلم تحمیل کنند. معادله واضح است، ما نفت و حقوق خود را به صورت کامل می‌خواهیم، بدون کم و کاست».

قاسم با بیان اینکه وجود کابینه از عدم وجود آن بهتر است، خاطر نشان کرد: ما می‌دانیم که آمریکا و حامیانش، خواستار دولت نیستند و نمی‌خواهند لبنان به آسایش برسد. ولی ما باید در داخل، اقدامات جسوانه‌ای انجام دهیم تا دولت تشکیل شود.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه (۲ ژوئیه)، مدعی شد که سه پهپاد حزب‌الله را که به سوی سکوی گازی «کاریش» در شرق دریای مدیترانه در حرکت بوده‌اند را سرنگون کرده است. به گفته صهیونیستها، پهپادهایی که حزب‌الله به این منطقه گسیل داشته، غیرمسلح بوده‌اند.

جنبش حزب‌الله لبنان نیز در پی ادعاهای رژیم موقت صهیونیستی مبنی بر رهگیری پهپادهای این جنبش بیانیه صادر و اعلام کرد که مأموریت این پهپادها شناسایی بوده و مأموریت مورد نظر انجام شد. پیام نیز [به صهیونیستها] رسید.

میدان گازی کاریش مورد مناقشه لبنان و رژیم صهیونیستی است. دو روز پیش دو کشتی حفاری متعلق به رژیم صهیونیستی به سوی خط مرزی مورد منازعه تجاوز کرده و یکی از آن‌ها نیز از این خط به اندازه چند مایل عبور کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس