با هرکسی که تمرکز تیم‌ را به هم بزند، برخورد می‌شود

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: در جلسه امروز بحث‌های مفصلی را انجام دادیم که برآیند آن ماندن اسکوچیچ بود.

به گزارش مشرق، احسان اصولی پس از جلسه مسئولان فدراسیون فوتبال برای تعیین تکلیف سرمربیگری تیم ملی اظهار داشت: در جلسه ای که امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت مشترک در بخش اول با اعضای کمیته فنی داشت، بحث های مفصلی انجام شد.

وی افزود: روی نقطه نظرات عزیزان در کمیته فنی گفت و گو و بحث شد. بعد از آن هیات رئیسه بر اساس مولفه‌های مختلف و مدنظر، گفت‌وگو کرد. در مجموعه برآیند این جلسه همانطور که بارها گفتیم سرمربی تیم ملی دراگان اسکوچیچ است و همچنان خواهد بود. با توجه به قراردادی که با اسکوچیچ داریم و با توجه به جمیع جهات و ملاحظاتی که در این حوزه هستند بحث سرمربیگری او را همچنان خواهیم داشت.

اصولی در مورد ناراحتی پرویز مظلومی گفت: چون جلسه طولانی شده بود دوستان برای رفع خستگی احتمالا بیرون آمدند والا بحثی در این خصوص نبود. دوستان نقطه نظراتی داشتند. از جهات مختلف موضوع مورد گفت و گو قرار گرفت. قطعا در حسن نیست، حسن نظر و حسن سابقه اعضای کمیته فنی هیچ تردیدی نداریم. بسیار متشکریم و از اینکه در این خصوص زحمت کشیدند و نکاتی را گفتند. این موضوع زوایای مختلفی داشت. یک بعد نبود. در ابعاد مختلف حتی فنی بحث شد و در نتیجه این خروجی جلسه است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا فکر می کند اسکوچیچ می‌تواند این تیم را مدیریت کند، اظهار داشت: تصمیم گرفته شده و قرار نیست من تحلیل کنم. تصمیم قاطع را گفتیم. اسکوچیچ تا پایان رقابت‌های ۲۰۲۳ جام ملت‌ها قرارداد دارند.

اصولی در مورد اینکه آیا این موضوع فارغ از هر نتیجه‌ای در جام جهانی است، گفت: این بحث جدا است. مهمترین مولفه الان ایجاد وفاق، همدلی، اتحاد و پرهیز از انشقاق و جوسازی و فضا سازی، در هر سطحی از فوتبال و تیم ملی است. هیات رئیسه بیانیه‌ای هم در این مورد منتشر می‌کند. با هر کسی در هر سطحی که بخواهد اخلال ایجاد کند و نظم و تمرکز تیم ملی را به فضای ملتهبی برساند که در این یک دو هفته مشاهده کردید، قطعا بر اساس قوانین و مقررات و آیین نامه‌ها برخورد خواهد شد.

وی افزود: از همه عزیزان، کادرفنی، بازیکنان، دوستان در بخش‌های مختلف، اصحاب رسانه، پیشکسوتان و همه افرادی که دلسوز هستند تقاضا داریم همراهی، همکاری و همدلی کنند. برای هدف مشترک همه ما که اعتلای نام ایران و اهتزاز پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی است، همراهی و همکاری کنیم.  این چند ماه همه با هم پشت تیم ملی قرار بگیریم و با قدرت حمایت کنیم.

اصولی در خصوص اینکه با توجه به روند فعلی اگر تیم ملی با اسکوچیچ در جام جهانی نتیجه نگیرد، مسئولیتش را هیات رئیسه قبول می کند، گفت: اگر به غیر از او کسی دیگر هم باشد بازهم باید هیات رئیسه باشد. مسئولیت این با هیات رئیسه است. متغیرهای مختلفی در این حوزه است. تردید نکنید انتخاب‌مان را گفتیم. نتیجه بررسی‌های مختلف همین است. این انتخاب نیست. تداوم انتخابی است که قبلا شده، بارها ماجدی هم گفته بود که سرمربی اسکوچیچ است. بازیکن سرباز تیم ملی و سرزمین ما است. هرکسی وظیفه‌ای دارد. باید در همان چارچوب تعیین شده عمل کنیم. هر کس از این چارچوب خارج شود و اخلالی بخواهد ایجاد کند طبیعتا راه‌های قانونی برخورد با این موضوع وجود دارد.

وی در مورد اینکه آیا این صحبت‌ها در واقع تهدید است، عنوان کرد: نه، به هیچ عنوان، بحث تهدید نیست. من تذکر می‌دهم و به نمایندگی از اعضای هیات رئیسه یادآوری می‌کنم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه مدیران فدراسیون اسکوچیچ را به لبه پرتگاه بردند و حالا حمایت می کنند، گفت: همه جا گفتیم و بیان کردیم. فضایی در رسانه‌ها و فضای مجازی شکل گرفت. هیات رئیسه فدراسیون با تامل و دقت همه جوانب را بررسی کرد. آن تامل و دقت هم به شکل وسواس گونه با هدف بهترین تصمیم و کشف نکته و اتفاقی، صورت گرفت.

اصولی در مورد اینکه آیا اختلاف و مسائل مالی و رقم قرارداد اسکوچیچ در این تصمیم دخیل بوده، عنوان کرد:‌ خیر، به هیچ وجه، بحث اختلاف نیست. هیچ اختلافی نداریم.

وی در مورد اینکه بهرام رضاییان با ناراحتی از جلسه خارج شد، گفت: او همیشه جزو مدافعین بوده و بارها هم این را بیان کرده است.

اصولی در مورد اینکه رضاییان در تماس تلفنی اعلام کرده در اتاق بغلی است و اصلا با اسکوچیچ نیستم، اظهار داشت: من اینها را نمی‌دانم اما آنچه که من دیدم، این حرف‌ها نیست.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه این تصمیم مصلحت اندیشی بوده، گفت: به هیچ عنوان، نخیر. برای رسیدن به این تصمیم متغییرهای مختلفی در نظر گرفته شد.

وی در خصوص اینکه مبلغ قرارداد چقدر تاثیرگذار بوده، عنوان کرد: بالاخره بحث‌های مالی قرارداد هم یکی از آن متغیرهاست.

اصولی در مورد اینکه آیا می تواند این متغیرها را نام ببرد، گفت: این ها خیلی مفصل است.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گفته می شود گزینه‌های مدنظر حاضر به همکاری نشدندو اسکوچیچ به ناچار انتخاب شده، اظهار داشت: نه، از اول هم تمام صحبت ما بر همین بود. این تامل و بررسی مجدد ازباب اینکه از تمام ظرفیت‌های فکری و مشورتی استفاده شود، یکی دو هفته بود. این تامل ما را به این نتیجه رساند.

اصولی در مورد اینکه گفته بود استارت اینکار از یکی دو توئیت و مطالبه گری رسانه‌ها آغاز شد، گفت: نه، مطالبه نبود. اخلال ایجاد شد.

وی در خصوص اینکه آیا مساول فنی فدراسیون فوتبال تا این حد ساده لوحانه شده که با یک توئیت دچار چالش می شود و الان اسکوچیچ در گوشه رینگ قرار گرفته و بازیکنان برایش احترام قائل نیستند، عنوان کرد: این استنباط شماست. چنین چیزی نیست. برای بازیکن فرقی نمی‌کند سرمربی چه کسی باشد. جایگاه سرمربی در تیم ملی بسیار روشن است. در تمام دنیا سرمربی بازیکن را انتخاب می‌کند نه بازیکن سرمربی را.

عضو هیات رئیسه در مورد اینکه با گفتن مولفه ها خیال همه راحت می‌شود، گفت: ان شاالله بعدا به صورت مفصل صحبت می کنیم. اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ما در جام جهانی هست. تا پایان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ هم قرارداد دارد و ان شاالله تدوام خواهد داشت.

اصولی در مورد اینکه آیا ممکن است کادرفنی تقویت شود، عنوان کرد:‌ انضباط دادن به تیم برایمان خیلی مهم است. در این فضا این اتفاق خواهد افتاد و ظرف چند روز آینده اعلام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  4 0
  خوب شد
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  4 1
  اسکوچیچ اگه مربی باشه باید اول از همه طارمی و جهانبخش و انصاری‌فرد و حاج صفی رو از تیم خط بزنه + عابدزاده که همینطوری هم وجودش تو تیم ملی اضافه هست با اون قد و هیکلش که اصلاً به درد دروازه‌بانی نمی‌خوره و گل‌های بسیار بدی هم می‌خوره
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  4 0
  در صورت امکان این حمید خان استیلی را با کریم باقری تعویض کنید . با تشکر!
 • علی IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  4 1
  همینکه نذارید بازیکنا با عادل فردوسی‌پور مراوده داشته باشند مشکلی پیش نمیاد!
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  1 0
  رمز پیروزی در وحله اول یکدلی است و بعدش غیرتی بودن. ضمن اینکه بازیکن بایستی مطیع باشه و از دل و جون بازی کنه. برای خاطر شادی دل چندین میلیون ایرانی. غیر از این باشه ده تا گواردیولا هم نمیتونه موفق بشه. والسلام . شما رو به خدا هرکدوم کوچکترین حاشیه ای درست کردند بدون ملاحظه بذارید کنار هرکی میخـواد باشـه.
  • IR ۰۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
   0 0
   رمز پیروزی عقلانیت و پشتکار است. نه این چرت و پرتها که شما فرمودید
 • سیف IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  1 0
  اگر تاریخ جام جهانی رو مرور کنید خواهید دید که بسیاری از باریکنانی که ذخیره بودن و به هر دلیلی مثل مصدومیت و ... جایگزین بازیکن اصلی شدن خیلی عالیتر جواب دادن لذا نباید به اسم و رسم بازیکنان یا حتی سرمربی زیادی توجه کرد. شرکت در جام جهانی یک انگیزه مضاعفی به همه بازیکنان میده بایستی بدون ملاحظه کوچکترین موش دوانی رو در نطفه خفه کرد و یک تیم یکدست و غیرتی رو روانه جام جهانی کرد عین بازیکنان بازی با استرالیا که در خود استرالیا اون بازی جانانه و تاریخی‌ رو با یک مربی نه چندان مطرح مثل ویرا انجام دادند
 • علی IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  2 0
  این تصمیم درسته ،هیچ آدم با وجدانی به این صورت در حق سرمربی نامردی نمیکنه شما کردید حالا هم نه بخاطر مسائل فنی که بخاطر فشاری که بر روی شما بود رای بر ماندن اسکوچیچ دادید ضمنا همه بازیکنان باید اینقدر با شعور باشند در جام جهانی و کلا در هر مسابقه ای بازیکن باید گوش بفرمان مربی باشد نه اینکه مربی تحت تاثیر بازیکن باشد همه بازیکنان تیم ملی عزیزند ولی اگر بخواهند باعث بی نظمی سرافکندگی تیم ملی باشند باید از تیم کنار گذاشته شوند چه طارمی باشد چه حاج صفی یا هرکس دیگر اصلا از ادب وشعور و قانون بدور است که بازیکن برای مربی تعیین تکلیف کند.با این برنامه هایی که فدراسیون قوی فوتبال برای تیم ملی گذاشته هیچ مربی با سوادی قول موفقیت رو نمی دهدپس بگذارید تیم ملی در آرامش باشدو در حد توان خود بازی کند ان شاالله که موفق باشند و باعث شادی مردم بشوند.
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  0 1
  وقتی مربی کوچکتر از بازیکن باشه همین وضیعتی میشه که الانه. دمش گرم کیروش کی را از تیم حذف کرد. عمرا مربی ایرانی نمیکرد. رحتمی سید جلال پوریا غفوری خلعت بری و عقیلی ... مربی یعنی این پولش حلالش قوی منظم. ارژانتین اسپانیا پرتقال ما ابکش میکردن اگر تیم الان میرفت جلشون
 • Fara hare IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۷
  0 0
  فضای مجازی فارسی که از پایگاه های افغانستان کردستان عراق تلاویو اعتدال ریاض وتیرانا کنترل بشه باید اصلاحش کرد.البت خدارو شکر دو تای اولیش متلاشی شدن و از اون فضای ضد ایرانی پارسال سی درصد کاسته شده
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
  0 0
  شما باید اول تمرکز داشته باشید که یکی بهمش بزنه؟ تمرکز کجا بود مرد حسابی؟
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۰
  0 0
  بودن این بازیکنا تو تیم ملی از سم بدتره...با اسکوچیچ یا بدون اسکوچیچ...اینا همون بازیکنای دوزاری هستن که زمان کیروش اون افتضاح رو جلوی ژاپن بوجود آوردن و پشت سر هم به عراق و سوریه و لبنان میباختن و تو مقدماتی جام جهانی هم با دو باخت پشت سر هم به بحرین و عراق تا مرز حذف شدن رفتن و بعد از اینکه اسکوچیچ از تو آشغال و لجن بیرونشون کشید،بیظرفیتا از خودبیخود شدن و شروع به لگدپرونی کردن...البته از فوتبالیست جماعت بیشتر از این هم نباید انتظار داشت...مگه قبلیای گنده تر از اینا،ایویچ و بلاژویچ رو ضایع نکرده بودن؟...هموناشون حالا که به عقل رسیده اند از کارهای اونوقتاشون پشیمون شده اند و تو مصاحبه های فعلیشون جوری وانمود میکنن که جزء باند نبوده اند و بقیه اعضای تیم سرمربی رو ضایع کرده اند...چقدر این تیپ دهداریه،مایلی کهن ها،ایویچها،استانکوها و بلاژویچها رو ضایع کردند با همین چند دستگیها و باندبازیها تو تیم ملی...چوبشو کی خورد جز تیم ملی و خودشون و سرمربیهایی که ضایعشون کردن و خیلی از اون سرمربیها که اتفاقا آدمای بزرگ و باارزشی هم بودند از خجالت و افسردگی دقمرگ شدند...شاید اون فوتبالیستا پیش خودشون فکر کنن که پول به جیب زده اند و بقیه رو ضایع کرده اند ولی اینهم از نفهمیشونه...اگر اون مسخره بازیها رو نکرده بودن،الان سرپیری که عاقلتر شده اند،احساس عذاب وجدان نداشتن و حتی زمان خودشون هم ممکن بود زندگی حرفه ای بهتری پیدا میکردند...همین بیظرفیتی فوتبالیستای ماست که باعث شده تیم ملی ایران هیچوقت نتونه ت دنیا حرفی برای گفتن داشته باشه برخلاف کشتی یا وزنه برداری یا رشته های دیگه که ورزشکاراشون باظرفیت تر بوده و مرام بیشتری داشته اند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس