نیروی دریایی «حزب‌الله» کابوسی برای صهیونیست‌ها 

بسیاری از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی در جبهه شمالی معتقدند که در هرگونه درگیری فراگیر میان صهیونیست ها و حزب الله ارتش لبنان دست بسته نخواهند ماند.

به گزارش مشرق، پایگاه «العهد» لبنان به نقل از تارنمای والای رژیم صهیونیستی به این وحشت این رژیم از قدرت حزب الله لبنان پرداخت. مشروح این گزارش به شرح ذیل است‌؛

وحشت از حزب الله و قدرت نظامی رو به رشد آن همواره با دقت از سوی دشمن رصد و پیگیری می شود. دامنه ترس و وحشت از حزب الله به ویژه در حوزه های امنیتی، نظامی و جغرافیایی در میان صهیونیست ها گسترده تر می شود. یگان های دریایی وابسته به حزب الله عملیات نظامی ویژه ای را با هدف نظارت و رصد پدافند رژیم صهیونیستی در مرزها انجام دادند.

چند سال پیش، اطلاعاتی در مورد احتمال اینکه «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه تصمیم گرفته است موشک «یاخونت» را به حزب الله لبنان تحویل دهد، به دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی رسید. این موشک، تهدیدی برای نیروهای دریایی غربی ها قلمداد می شود. مقامات نیروی دریایی رژیم صهیونیستی اعتراف می کنند که در دو دهه گذشته پس از آنکه سید «حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله تشکیل نیروی دریایی را سرعت بخشیده است و در جریان جنگ دوم لبنان ناوشکن «حانیت» رژیم صهیونیستی از سوی حزب الله هدف قرار گرفت و منهدم شد و چهار نظامی صهیونیست کشته شدند، دو نقطه عطف به سود حزب الله رخ داده است.

از سوی دیگر «تال باری» رئیس مرکز تحقیقات «آلما» در رژیم صهیونیستی درباره چالش های امنیتی در جبهه شمالی سرزمین های اشغال شده گفت: حزب الله سه قابلیت در عرصه دریایی ایجاد کرده که عبارتند از حمله به سکوی پرتاپ موشک که به عنوان یک هدف ثابت بسیار بزرگ شناخته می شود و مقابله با کشتی ها و حمله به سواحل رژیم صهیونیستی.

شمار نیروهای یگان دریایی وابسته به حزب الله به صدها سرباز می رسد و در داخل یگان نیروی دریایی نیروهای نخبه و بسیار ماهری وجود دارند. این نیروی «رضوان» است که به رزمندگان تکاور دریایی معروف است و دارای ده ها رزمنده است. هدف یگان نیروی دریایی حزب الله این است که حزب‌الله را قادر سازد با کمک نیروهای ویژه و سلاح‌های تعیین‌شده عمل کند.

جنبه نگران کننده دیگری که در دهه گذشته به وجود آمده آن است که حدود ۴۵ درصد نیروی کارآمد در ارتش لبنان از یک طایفه ویژه هستند و آنها پایه همکاری حزب الله و ارتش لبنان را تشکیل می دهند. از این رو، بسیاری از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی در جبهه شمالی معتقدند که در هرگونه درگیری فراگیر میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان، ارتش لبنان دست بسته نخواهند ماند.

مسوولان نیروهای دریایی صهیونیسم گفته اند حزب الله همواره برای گردآوردی اطلاعات از مرزهای دریایی و نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از جمله میدان گازی در دریای مدیترانه تلاش می کند.

در سال ۲۰۱۶، یک حادثه غیرعادی در پرونده عملیات دریایی ثبت شد. پس از بررسی رژف اطلاعات، مشخص شد که غواصان نیروی نخبه حزب‌الله حداقل یکبار برای بررسی و رصد زیر دریایی صهیونیسم به منطقه مرزی دریایی و به سمت رژیم صهیونیستی وارد شده‌اند و از سوی دیگر در آن سال شناوری که نیروی دریایی صهیونیسم در مرز مستقر کرده بود به دست آنها افتاد و آنها آن را به سمت لبنان منتقل کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس