امير عبداللهيان

امیر عبداللهیان رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تصریح کرد: خلاف دوران دفاع مقدس که حتی یک موشک برای پاسخ به صدام نداشتیم اکنون جمهوری اسلامی ایران؛ موشک نقطه زن در اختیار دارد.

به گزارش مشرق، رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: خلاف دوران دفاع مقدس که حتی یک موشک برای پاسخ به صدام نداشتیم اکنون جمهوری اسلامی ایران؛ موشک نقطه زن در اختیار دارد.

امیر عبداللهیان در جمع ایرانیان مقیم حیدر آباد گفت: امیدوارم با گذشت چهاردهه از پیروزی انقلاب، قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور را با همکاری مجلس شورای اسلامی درماه‌های آینده تصویب کنیم.

وی افزود:مصمم هستیم تصویب این قانون به سال ۱۴۰۲ کشیده نشود. آقای قالیباف و مسئولان ذیربط در مجلس قول دادند تا برای تصویب این قانون همکاری لازم را داشته باشند.

آقای امیرعبداللهیان با اشاره به جزئیات این قانون گفت: این قانون تسهیلات فراوانی را برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در نظر خواهد گرفت. با این قانون رفت و امد ایرانیان به سرزمین مادری راحت‌تر می‌شود. هدف اصلی این است که پیوند ایرانیان عزیز با سرزمین مادری روز به روز تقویت شود.

وزیر خارجه تاکید کرد: قطعا یکی از مشکلاتی که در این مسیر برای شما وجود دارد، مسئله ایرانیان دارای تابعیت مضاعف است.

وی گفت: مصمم هستیم یکبار برای همیشه در قانون جامع حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور موضوع ایرانیان دو تابعیت را به نحوی حل و فصل کنیم که تبدیل به قانون شود و ایرانیانی که به هر علت در خارج حضور دارند، دو تابعیت بودن آنان، برای تردد هایشان مشکل ساز نشود.

وزیر خارجه افزود: این فرصتی است که هر ایده‌ای که قابل اجرا باشد مطرح کنید تا بتوانیم این کار را انجام دهیم. در تدوین این قانون وزارت دادگستری، مسئولیت مستقیم کار را برعهده گرفته است و معاون بین الملل وزیر دادگستری در این سفر همراه من است.

وی با اشاره به امضای سند همکاری‌های قضایی بین ایران و هند اظهار داشت: در این سفر، سند همکاری‌های قضایی را با همتای خود در وزارت خارجه هند امضا شد سندی که از تجارت خارجی و تجار هندی و ایرانی پشتیبانی می‌کند.

آقای امیرعبداللهیان افزود: دغدغه ایرانیان در داخل و خارج این است که در اعمال فشارها و تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه امریکا جمهوری اسلامی چه برنامه‌ای دارد؟

وی گفت: راهبرد دولت مبتنی برتوسعه پایدار اقتصاد ایران است. در بسیاری از حوزه‌ها پیشرفت‌های بزرگی را در چهار دهه گذشته داشتیم و در حوزه‌هایی که بیشترین فشار بر ما بود بیشترین پیشرفت را داشتیم.

وزیرخارجه با تاکید بر این که ما درپی بمب هسته‌ای نیستیم افزود: می‌خواستند ایران را از توسعه دانش و فناوری محروم کنند، اما ایران در حوزه‌های مختلف علم و فناوری جزو ۵ کشور نخست جهان است.

وی اضافه کرد:ما در پی بمب هسته‌ای نیستیم، اما دانش هسته‌ای، دانش پیچیده‌ای است که تا کشوری مجهز به دانش فیزیک، ریاضی، شیمی و ابعاد مختلف علم و فناوری نشود، نمی‌تواند به دانش هسته‌ای دست پیدا کند و امروز کسی که دانش هسته‌ای دارد در اوج جایگاه علمی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: کشوری که از دانش هسته‌ای برخودار است از همه دانش‌های فنی مهندسی و علم و فناوری برخودار خواهد بود.

آقای امیرعبداللهیان با تاکید بر این که دانش هسته‌ای را برای رفاه کشور می‌خواهیم گفت: از حفظ دانش و فناوری‌های هسته‌ای تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهیم آمد. در موضوع توسعه کشور در همه ابعاد اقتصادی اجتماعی، سیاسی، علم و فناوری پیشرفت‌های بزرگی حاصل شده است.

وی با اشاره به فشارها در صنعت دفاعی کشور افزود: در حوزه دفاعی بیشترین فشارها را شاهد بودیم و می‌گفتند چرا جمهوری اسلامی ایران موشک‌های نقطه زن در اختیار دارد.

وزیر خارجه تصریح کرد: یکی از مسئولین عالی رتبه جنگ بیان می‌کرد زمانی که صدام دستور شلیک موشک به شهرهای ما را داد و در شهری مثل دزفول ۹۰۰ موشک اصابت کرد ما حتی یک موشک برای مقابله به مثل نداشتیم، اما امروز برای دفاع از کشور، موشک نقطه زن در اختیار دارد.

آقای امیرعبداللهیان همچنین گفت: در عرصه اقتصاد باید به سرعت پیشرفت کنیم، اقتصاد ما نیازمند پیشرفت جدی و سریع است.

وی افزود: برنامه دولت آقای رئیسی اقدامات موثر برای توسعه پایدار اقتصاد در ایران است. در دستگاه دیپلماسی وظیفه داریم برای رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا از مسیر دیپلماسی اقدام کنیم و این را وظیفه خود می‌دانیم.

آقای امیرعبداللهیان گفت: برغم کارشکنی‌های طرف‌های مقابل و مشخصا کاخ سفید ما از مسیر دیپلماسی و سیاست گذاری‌های درست از تحریم‌ها عبور خواهیم کرد و آمریکا قادر نخواهد بود تحریم‌ها را روی ایران حفط کند.

وی خروج از تحریم‌ها را از دیگر هدفگذاری‌هایی دانست که با جدیت پیگیری می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • امیرخان IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  19 18
  شما سنت به زمان جنگ قد میده اصلا؟؟ کجا بودی اون موقع
  • IR ۲۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
   25 3
   خودت اون موقع کجا بودی؟
  • IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   3 21
   خودت چند سالته سایبری فارسی نویس ؟ سن پدربزرگ من از سن کشور جعلی اسرائیل بیشتره ! حالا نظرت چیه ؟
  • محمد IR ۰۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   0 0
   به تو نمونده
  • IR ۰۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   15 2
   اسراییل بدون شعار نقطه زنی میکند.
  • محمدایوب IR ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   0 0
   23/30 پروفسور بی سواد برای درک یک مفهوم یا یک واقعه حتما نباید در آن حضور داشت مگر یک استاد دانشگاه از واقعه تاریخی برای شاگردانش صحبت میکند در آن حضور داشته قطعا خود تو بیشعور هم حضور نداشتی. ایشان وزیر خارجه یک کشور مقتدر مثل ایران است وهمنشین فرمانده هان عالیرتبه سپاه وارتش ویادگاران دوران دفاع مقدس بوده ودرک کرده اگر نبوده ضمنا سن ایشان اگر بالای چهل سال هم باشد که هست پس چیزی از جنگ میداند مانند ژنرال زبان دان ودیپلمات دکمه سردست طلایی نیست که در آمریکا بزرگ شده وبه لطف مغروق استخرفرح سربازی خود را در هنگام جنگ درامریکا بوده که متعقد است ودر هنگامه مذاکره گفت آمریکا می تواند با یک بمب تاسیسات نظامی مارا نابود کند میدانی یعنی چه یعنی یک سرباز ویا یک فرمانده در هنگام جنگ با دشمن دستهایش را بالا برده ولباس زیرش راهم درآورد ودر خدمت دشمن حال فرق این وان را بفهم حرف مفت نزن
  • امیرخان IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   1 0
   همتون یه مشت ساندیس خورید
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   0 0
   امیر جان ساندیس خور وطن هستیم ، ستارخان سردار ملی ایران فرمود : مزدور هم باشیم مزدور وطنمون ایران هستیم ، حالا شما اسمش رو بگذار ساندیس یا شربت آلبالو .. ما جان فدای این خاک مقدس میکنیم
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  2 15
  موشکه اراده استفاده ازش نیست بدرد چی میخوره
  • IR ۲۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
   15 1
   اینهمه استفاده شد ندیدی؟
  • IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   1 9
   بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه رو با چی زدیم ؟ حافظه ات رو تقویت کن ! پایگاه تروریست های موساد اسرائیل در اقلیم کردی عراق رو چی بیاد داری انشاالله ؟ خیلی از این موارد هست میتونم در چند صفحه برات شرح بدهم .....
  • IR ۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   9 0
   منظور همان پادگان خالی بود که زدن
  • IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   1 0
   مغز فنذوقی جان اگر خالی بود پس چطور تعداد زیادی از سربازان آمریکایی مجروح و زخمی شدن ؟ بقول خود آمریکایی ها. ضربه مغزی ملایم شدن خخخخخ
 • IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  12 2
  به امید آزادیِ باکو
  • IR ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   2 0
   به امید خدا .. انشاالله ،. باکو و همه سرزمین های ایرانی رو دوباره به زیر پرچم ایران عزیز خواهیم دید مام میهن ایران زمین انتظار فرزندانش رو می‌کشد ..
 • کارشناس IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  1 1
  بهتره به فکر دفاع از خودتون باشید ایران شیرمرد زیاد دارد
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  1 0
  ماشاالله اقدامات رئیس دستگاه دیپلماسی دراین مدت کوتاه چنان درخشان بود که پرونده اتمی ایران روتادرب های شورای امنیت سازمان ملل رسوند کاری که ترامپ وبی بی ونتیانهو و....درمدت ۴ سال نتوانستند انجام بدهند
 • IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  چرا باید برویم درلاک دفاعی!؟پس حفظ مرزها درفرامرزها چی شد!؟حالا که دوران حکومت اوباما وبایدن هست که باید بجنگیم ،منتظر دفاع باید بشویم!؟(انتظار برای حمله دشمن ودفاع)بدترین حربه دشمن وحتی ازجنگ هم بدترهست
 • سید فروزان CH ۰۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  جناب عبدالهیان قانون رفت و آمد دو تابیعتها نباید عوض شود ،هر کس وارد خاک ایران میشود باید با تابعیت ایرانی وارد شود و اقامت کند مانند دیکر کشورها که این اصل رعایت میشود
 • IR ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  2 0
  آمیتا باچان واکبر عبدی برای گسترش روابط فیلم هندی_آذری _فارسی بسازند!
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  3 0
  اگه داری چرا سدهایی که همسایگان بر روی روخانه های مرزی بستن رو نمیزنی
 • IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  بیمار دلان نمی توانند قدرت کشورمان را ببیند بیگانه پرستی بد دردی هست در وجود بعضی آدما
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  3 0
  شما لطفا از یکی از این موشک های نقطه زن برای پاسخ به جنایت ها و خباثت های صهیونیست ها در ترور نخبگانمان استفاده بفرمایید بقیه پیشکش
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  شما میخواید از ایران دفاع کنید؟
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  ۲۰میلیون مهاحر ثابت ورهگذر
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  یک روزی میرسه که مردم بخوبی(استکبار،انکلیس وهابیها وصهیونیسم وخاینین،جنایتکاران ومفسدان خودی وداخلی راخواهندشناخت)

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس