کد خبر 1381489
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
کشف ۱۶ میلیارد تومانی ظروف قاچاق/ بسته بندی کالای فرانسوی در کارتن ایرانی!

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف ۱۶ میلیارد تومانی انواع ظروف قاچاق خبر داد.

به گزارش مشرق، سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۲۱۳ هزار عدد انواع ظروف آرکوپال خارجی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال برآورد نموده اند.

سرهنگ علی اصغر محمودیان در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: در ادامه مبارزه با قاچاق کالا همه روزه تیم‌های گشتی و عملیاتی این پلیس به موقعیت های مختلف اعزام شده که در همین راستا مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال در محدوده خیابان رجایی جنوب شدند.

وی گفت: طی بازرسی های اولیه مشاهده شد کالا ها دارای جعبه و برچسب تولید فرانسه هستند اما به صورت دو کارتنه و با بسته بندی پوششی کارتن ایرانی نگهداری می شوند که با بررسی های بیشتر مشخص شد کالاها در سامانه جامع تجارت و انبار ها ثبت نشده و فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی هستند.

این مقام انتظامی افزود: کالاهای کشف شده شامل ۲۱۳ هزار عدد (۸۸۵۰ کارتن) بوده که در این راستا یک متهم دستگیر و یک انبار پلمب شد و پرونده در خصوص قاچاق کالا تشکیل و به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۶۰ میلیارد اعلام کرده اند، اضافه کرد: قاچاق کالا باعث فلج شدن تولید کشور و در ادامه افزایش بیکاری و پیامدهای ناگوار آن می شود ، لذا مبارزه با آن از اهم وظایف این پلیس است که با تمام توان در راستای رسیدن به این مهم تلاش می شود.

وی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس