بایدن در سراشیبی سقوط؛ محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا به 36 درصد رسید

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد که تنها ۳۶ درصد از مردم آمریکا از عملکرد بایدن بعنوان رئیس‌جمهور رضایت دارند که این کمترین میزان محبوبیت از زمان آغاز ریاست‌جمهوری وی محسوب می‌شود.

به گزارش مشرق، نتایج جدیدترین نظرسنجی خبرگزاری «رویترز» نشان می دهد که میزان محبوبیت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در هفته جاری به ۳۶ درصد نزول پیدا کرد که کم‌ترین میزان محبوبیت از زمان شروع ریاست‌جمهوری وی تاکنون محسوب می‌شود.

شبکه روسی «راشاتودی» در این خصوص گزارش کرد، طبق نتایج نظرسنجی رویترز/ایپسوس که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شد، محبوبیت جو بایدن در میان رأی‌دهندگان آمریکایی همچنان در حال کاهش است و تنها ۳۶ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از عملکرد وی به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا رضایت دارند و این پایین‌ترین درصدی است که بایدن از زمان به دست گرفتن ریاست‌جمهوری آمریکا تاکنون به دست آورده است.

بر اساس این گزارش، این نظرسنجی که در مجموع یکهزار و پنج فرد بزرگسال آمریکایی بعنوان نمونه تصادفی برگزیده شده‌اند و شامل ۴۵۶ دموکرات و ۳۵۸ جمهوری‌خواه می‌شدند، نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مردم آمریکا یا همان ۵۹ درصد از آن‌ها از عملکرد بایدن بعنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده ناراضی هستند و میزان محبوبیت ۳۶ درصدی بایدن ظرف تنها یک هفته در مقایسه با هفته گذشته کاهش ۶ درصدی داشته و از ۴۲ درصد به این رقم نزول پیدا کرده است.

این بررسی‌ها همچنین نشان می‌هد که محبوبیت بایدن حتی در بین هم‌ حزبی‌های دموکرات وی نیز رو به کاهش است به طوریکه میزان محبوبیت وی در بین دموکرات‌ها از ۷۶ درصد در هفته گذشته به ۷۲ درصد در نظرسنجی جدید کاهش یافته است.

بعلاوه، یک نظرسنجی دیگر مؤسسه گالوپ که در بازه زمانی دوم تا ۲۲ می (۱۲ اردیبهشت ماه تا اول خرداد ماه) انجام گرفت و روز گذشته (سه‌شنبه سوم خرداد ماه) نتایج آن منتشر شد، نشان می دهد که ۸۳ درصد از آمریکایی‌ها بر این باورند که کشورشان کاملاً‌ در مسیر اشتباه گام برمی‌دارد و در این خصوص به تورم بالا، کمبود شیر خشک، افزایش بی‌سابقه قیمت بنزین و گسترش تیراندازی‌های کور در ایالات متحده آمریکا اشاره کردند.

طبق این گزارش، علاوه بر این، نظرسنجی گالوپ نشان داد که حتی دموکرات‌ها نیز به‌طور فزاینده‌ای از اوضاع ناامید شده‌اند زیرا میزان رضایتمندی از ۱۴ آوریل با کاهش ۱۴ درصدی به ۲۴ درصد رسیده است و به پایین‌ترین سطح خود در دوران ریاست جمهوری بایدن رسیده است.

طبق گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، چنین اعتماد پایینی به عملکرد بایدن و عدم محبوبیت فزاینده کنگره - ۷۷ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از عملکرد کنگره ناراضی هستند، می‌تواند منجر به مشکلات زیادی برای رئیس جمهور آمریکا و حزب دموکرات او در انتخابات میان دوره‌ای آتی کنگره در نوامبر شود.

طبق نظرسنی گالوپ، با توجه به اینکه کمتر از ۶ ماه تا انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره زمان باقی مانده است، روحیه مردم بسیار تیره است و تعداد اندکی از مردم آمریکا از مسیری که کشورشان در آن گام برداشته و عملکرد کنگره رضایت دارند و همین امر اکثریت دموکرات‌ها در انتخابات آتی کنگره را بسیار آسیب‌پذیر کرده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که میزان محبوبیت بایدن در بین احزاب مستقل نیز بسیار پایین است و در بین هیچ یک از اقشار جامع جایگاهی ندارد که بتواند حزب دموکرات را در انتخابات آتی نجات دهد.

طبق این گزارش، دموکرات‌ها در حال حاضر کنترل سنا و مجلس نمایندگان آمریکا را دارند. با این حال، اگر آن‌ها راهی برای افزایش اعتماد عمومی پیدا نکنند و راه‌حلی برای مشکلاتی که آمریکایی‌ها با آن‌ها روبه‌رو هستند ارائه کنند، اگر نظرسنجی‌ها نشان‌دهنده‌ای از نحوه رأی دادن مردم در این حزب باشد، ممکن است در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲، حداقل یک مجلس را به جمهوری‌خواهان واگذار کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
    2 0
    حالا به فكر ترور ترامپ ميفتن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس