کد خبر 1376564
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

به گزارش مشرق، محمد ایمانی فعال رسانه‌ای در صفحه توییتری خود نوشت:

۱) مقارن با تحریک چند راننده اتوبوس برای عدم جابه‌جایی مسافران در مسیرهای طولانی غرب-شرق و جنوب-شمال تهران که می‌توانست موجب نارضایتی مردم شود، دو تبعه فرانسه هنگام خروج از کشور در فرودگاه امام خمینی بازداشت شدند.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۲) آنها در پوشش گردشگر به مدت ده روز در ایران حضور یافته بودند. اما سسیل کولر، عضو فدراسیون آموزش و فرهنگ سندیکای نیروی کار فرانسه بود که به همراه همسرش به تهران آمده و با برخی عناصر فعال در حوزه‌ براندازی و نافرمانی مدنی ارتباط گرفته بود.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۳) همزمان، رضا شهابی که به همراه برخی دیگر و با هدایت برخی سرویس‌های بیگانه، در حوزه کارگران شرکت واحد فعالیت می‌کند، بازداشت شد. او قبلا در پوشش شرکت در کنگره س‌ژت در شهر دیژون، به فرانسه رفته و برخی آموزش‌ها و ارتباطات را دریافت کرده بود. شهابی سفری هم به ‌ترکیه و آلمان داشت.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۴) در کنار شهابی، زنی به نام مریم اسدالهی معروف به انیشا هم به اتهام ارتباط و همکاری با تیم برانداز خارجی بازداشت شده است. فرد دیگری که به اتهام ارتباط مشکوک خارجی و اقدامات ضدامنیتی توسط مراجع ذی‌صلاح بازداشت شده، سعید مدنی، از عناصر مرکزیت گروهک موسوم به ملی مذهبی است.

۵) برخی اعضای مرکزیت این گروهک (تقی رحمانی،رضا علیجانی و...)، به همراه برخی مشاوران موسوی در فتنه سبز، پس از فرار از ایران در پاریس مستقر شده و در کنار سازمان ‌تروریستی منافقین، زیر چتر سرویس جاسوسی فرانسه که هماهنگ با سرویس‌های آمریکا، اسرائیل، انگلیس عمل می‌کند، قرار گرفتند.

۶) پاریس از سال 88 تبدیل به ترمینال فعالیت دو طیف فراری «اصلاح‌طلبان افراطی» و «گروهک ملی-مذهبی» شد که با عنوان شورای هماهنگی سبز دور هم جمع شدند؛ اردشیر امیرارجمند، رحمانی، علیجانی، کاظمیان، روستایی (عضو شورای سردبیری شرق،برخی اعضای باند مهدی هاشمی معدوم و  روزنامه‌نگاران فراری.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۷) موضوع دیگر، کانال آمدنیوز (‌ترمینال ارتباطی داخل و خارج) است. پیش از بازداشت وانتقال به ایران، تحت حفاظت شدید نیروهای امنیتی فرانسه قرار داشت. آمدنیوز در فتنه دی 96 و آبان 98 فعال بود. زم سال97 در گفت‌وگو با یک شبکه ضدانقلاب، پروژه کارفرمایان امنیتی خود را اینگونه بازگو کرد:

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۸) زم: در انتخابات96 این‌جور نبود که بگوییم اصلاح‌طلبیم یا عاشق روحانی. مجموعه ما تحلیل امنیتی داشت. می‌خواهم بازش نکنم تا قضایای دیگر اتفاق بیفتد. آیا اگر رئیسی یا قالیباف سر کار بود، این مشکلاتی که در کشور وجود دارد، الان بود؟ این تظاهراتی که ایجاد شد، آیا بود؟

۹) زم: ما براساس تحلیل امنیتی به این نتیجه رسیدیم که باید برویم پشت‌سر فردی مثل روحانی. کشور باید به نقطه جوش می‌رسید و اگر آدمی مثل رئیسی یا قالیباف سر کار می‌آمد، کار به نقطه جوش نمی‌رسید.

۱۰) طیف مدعی اعتدال و اصلاحات که پس از شکست در فتنه سیاسی در سال 88، آدرس تحریم‌های فلج‌کننده را به مقامات آمریکایی داده بود، با موج‌سواری و ادعای لغو تحریم‌ها، در سال 92 توانست به دولت و سپس مجلس برگردد و به مدت 8 سال، موجب عقبگرد بی‌سابقه اقتصاد کشور شود.

۱۱) آنها با معطل‌کردن کشور در برجام و تعطیلی تولید داخلی و صادرات، موجب تشدید تورم و رکود شدید و انباشت کسری بودجه و بدهی‌های دولت شدند و سرانجام دولت را با خزانه خالی و دارای کسری‌های شدید تحویل دادند، در حالی که تورم را هم به 60 درصد رسانده بودند.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۱۲) پس از اخراج از دولت و مجلس، خط دیگری در دستور کار  منافقین قرار گرفت: موج سواری روی نارضایتی‌ ناشی از سوءمدیریت خود، تحریک به تجمع و مطالبه افزایش حقوق‌، با اینکه در دولت می‌گفتند خزانه خالی است و تزریق نقدینگی، به‌ جای تامین معیشت، موجب تشدید تورم و فشار بیشتر بر مردم می‌شود.۱۳) سخنان تیر۹۶ وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه «همزمان با ناتوی فرهنگی ونظامی، با ناتوی اطلاعاتی مواجهیم»، به اتاق  مشترک سیا،MI6، موساد و سرویس فرانسه (DGSE) اشاره دارد. اخیرا همزمان با تجمع فسیل های منافقین مقابل کاخ سفید، شاهد سفر دزدانه پمپئو به کمپ ‌تروریستها در آلبانی بودیم.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۱۴) چند سال قبل «سباستین سورن» دبیر دوم سفارت انگلیس  و «شارلوت لوپز» رایزن سیاسی سفارت فرانسه در تهران، هنگام فیلمبرداری از مراکز حساس نظامی و امنیتی در منطقه مرزی کردستان بازداشت شدند. آن زمان، فرانسوا- سنمو (مدیر بخش اطلاعات سازمان جاسوسی فرانسه) سفیر فرانسه در تهران شده بود.

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

۱۵) بازداشت سفیر انگلیس به هنگام تحریک به اغتشاش در سال 98 و اعترافات حسین رسام(رابط سفارت انگلیس) از جمله شواهدی است که از نقش‌آفرینی برخی دیپلمات‌های بیگانه در فتنه‌انگیزی‌ها حکایت می‌کند. رسام در دادگاه: «در طول 5 سال اخیر، 130 نفر و طی یک سال اخیر 50 نفر را جذب سفارت کردم ».

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

رد پای سرویس‌های بیگانه در فتنه ‌انگیزی اخیر +تصاویر

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  12 46
  مردم همه راضی گل وبلبل
  • FR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   25 6
   چیزی گیرت میاد تو آلبانی گدا گشنه؟؟؟
  • علی IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   24 2
   مردم ناراضی هستن ولی خارجی ها و وابستگان داخلی حق ندارن از وضعیت موجود سواستفاده سیاسی بکنن
  • IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   19 2
   اون فردی که توی خیابون اغتشاش میکنه، اینجا هم میاد پیام اغتشاش میده! هم مردم ناراضی هستن هم مشکلات زیاده، اما فقط یک ... ممکنه ادعا کنه آشوب و ناامنی، مشکلات رو حل میکنه. وقتی امنیت نداشته باشی، هیچی نداری
  • IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   19 3
   مردمی که به روحانی رای دادند اشتباه کردند
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   20 1
   فسیل تیرانازوروس هنوز سرپایی؟
  • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   14 2
   در مقابل انگلیسی ها و فرانسویان و جاسوسان و مزدوران شان علی الخصوص بهائیان نجس و منحوس باید چون سدّ محکم بود که اگر شل بزنیم، سفت خواهیم خورد!
  • سید IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   15 2
   حکومتی که همه از آن راضی باشند حتا بی دینان و هم جنس بازان و بهائیان، به کار ایران و ایرانی که خواهان عزّت و شرافت و استقلال برای امروز و آینده کشور است نمی خورد! در طول تاریخ ایران آن گاه عزتمند و بزرگ شده است که حکومتش در برابر زیاده خواهی های اجانب محکم ایستاده و مردمش رنج مقاومت را بر راحتی تسلیم و ذلت ترجیح داده اند!
  • SE ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   15 3
   مردم از نابسامانیهای ناشی از سیاتهای اجرایی و اقتصادی اصلاح طلبان خائن و نادان و نالایق ناراضی هستند ولی خائن و آلت دست و پادوی دشمنان مانند این جماعت نیستند
  • IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
   4 0
   ساکت، مزدور تو دلت برای مردم میسوزه؟؟
  • IR ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
   7 0
   همینکه شما ناراضی هستید ما خوشحالیم. به جاسوس جماعت نباید ذره ای رحم کرد، مشکلات اقتصادی جای خودش، وطنفروشی هم ، تاوان خودش را دارد.
 • ش. AE ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  16 3
  سریال گاندو از ۲۰ هم گذشته
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   0 2
   تقصیر نداری در خد فهم تو نیست .
 • FR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  8 11
  اگه وحشتناک گران نمی کردین مردم چه کار داشتن که اعتراض کنن .
  • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   5 1
   دقیقا مردم را تعریف کن. این مردمی که می گویی چرا فقط در فضای مجازی هستند؟
  • IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   4 0
   شوما از اون شاسی بلندسوارایی نیستی که بابات با غارت ارز 4200 یه شبه از گدایی به گنج قارون رسیده؟
 • پادشاه IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  10 2
  این هارو اعدام کنید.فقط اعدام
  • IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
   1 3
   به نظرم تو اعدام شی بهتره. کمتر اکسیژن کره زمین به هدر میره
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
   1 0
   بله کسانی که جاده صاف کن تحریم ها بودند و بعد دولتی را به اسم گشایش اقتصادی و ارتباط با آمریکا بر سر کار آورند و دوباره جیب ملت را یک دهم کردند و حالا از همان دست پخت گذشته خود به دنبال ایجاد نارضایتی و آشوب هستند قطعا بایستی اعدام شوند
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  5 3
  درود بر مشرق و بصیرتش
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  7 0
  چرا نوشتن سفیر علیا حضرت ملکه بریتانیا؟؟؟ بایو بنویسن سفیر استعمارگر پیر
  • IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   2 0
   سفیر الیزابت قوزمیت
  • محمد IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
   0 0
   نوشته بازداشت سفیرملکه....مجیدجان دلبندم
 • علی IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  0 3
  یعنی گرونی ها هم تقصیر ایناست؟
  • حاجی IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
   2 2
   همش تقصیر روحانیه از بمباران اتمی ژاپن تا جنگ ایران عراق بوجود اومدن داعش زلزله گیلان و زلزله بم وسقط جنین همسایه ما وجنگ اکراین همش تقصیر روحانیه
  • CA ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
   2 0
   گرونی رو نمیگه. میگه این دو تا فرانسوی، در مدت حضورشون در ایران و حتی قبل از اون رانندگان اتوبوسرانی رو (با حقوق 15-25 میلیون در ماه) تحریک کرده بود ترافیک رو مختل کنن و با فشار به مردم حقوقشون رو افزایش بدن
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
  0 0
  لامصبا
 • DE ۰۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
  0 0
  بازهم
 • IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
  0 1
  ننگ بر اصلاح طلب وطن فروش....همین وتمام
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
  1 0
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هم هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟! مذاکره‌ی فرسایشی برای کشور مضر است؛ آمریکا نمی‌خواهد مذاکره کند تا حرف حقی را قبول کند؛ بلکه می‌خواهد مذاکره کند تا حرف باطلی را تحمیل کند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. مطمئناً عدم توافق با شیطان بزرگ قلدر و سه نوچه‌ی اروپائیش از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، شرف دارد. مطمئناً برجام چکی نیست که قابلیت نقد شدن داشته باشد، بلکه تجربه‌ی تلخی است که از اعتماد به غرب با صرف هزینه‌ی زیاد به‌دست آمده و تاکنون هم اشتباهات زیادی در مواجهه با آن در پیش گرفته شده است؛ اکنون تنها نفعی که می‌توان از این تجربه به‌دست آورد، برداشتن این یوغ از گردن صنعت هسته‌ای و اقتصاد کشور، با عدم بازگشت به مذاکرات، و کوبیدن شجره‌ی خبیثه‌ی برجام بر سر آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، و خروج قاطعانه و مقتدرانه از برجام با توکل بر خدا، و خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق ایجاد حرکت تولیدی و تحرک اقتصادی داخلی، و توسعه‌ی صنعت هسته‌ای با حداکثر سرعت و به هر میزان لازم با اخراج کامل جاسوسان آژانس و جمع‌آوری تمام دوربین‌ها است؛ و این، خواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی است که ان‌شاءالله منتظر تحقق آن هستیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس