رفع تصرف ۲۹ هزار هکتار از اراضی ملی به ارزش ۵۱ هزار میلیارد تومان

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور از رفع تصرف نزدیک به ۲۹ هزار هکتار اراضی ملی به ارزش بیش از ۵۱۱ هزار میلیارد ریال در سال گذشته خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار مهدی معصوم‌بیگی با بیان اینکه جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و حراست از مراتع، منابع طبیعی و اراضی متعلق به عموم مردم از اهمیت بسیار بالایی در مقابله با سودجویان و حفظ سرمایه‌های ملی برخوردار است، اظهار کرد: این سرمایه‌ها حق نسل آینده برای ادامه حیات و زندگی است و تخریب و تصرف آن برای منافع شخصی می‌تواند منجر به بروز شرایط دشوار زیست‌محیطی برای تمام شهروندان شود.

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور در تشریح عملکرد موفق یگان‌های حفاظت از سازمان‌های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری انتظامی کشور در سال ۱۴۰۰، افزود: با تلاش و مجاهدت همکارانم در سال گذشته از ۴۳ هزار و ۶۰۱ فقره تعرض و تصرف غیر قانونی به اراضی ملی خلع ید شده که این دستاورد ارزشمند قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه مساحت اراضی رفع تصرف شده نزدیک به ۲۹ هزار هکتار است، گفت: کارشناسان ارزش زمین‌های آزاد شده را بیش از ۵۱۱ هزار میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه جلوگیری از تصرف اراضی متعلق به مردم خط قرمز و قطعی مجموعه انتظامی کشور و پلیس پیشگیری است، ادامه داد: در این بازه زمانی یک ساله ۳۰۱ نفر از افراد سودجو و متعرض به سرمایه‌های ملی و مردمی دستگیر شدند و در این رابطه بیش از ۱۹ هزار فقره پرونده تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

معصوم‌بیگی با قدردانی از همکاری مردم با پلیس در صیانت و حفاظت از مواهب طبیعی و اراضی متعلق به آحاد جامعه خاطرنشان کرد: ابلاغ بیش از هزاران فقره اوراق قضائی و اجرای بیش از ۹ هزار احکام قطعی قضائی در این رابطه از دیگر اقدامات ارزشمند یگان‌های حفاظت از سازمان‌های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری انتظامی کشور در سال ۱۴۰۰ است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس