1

انریکه مورا معاون سیاست خارجه اتحادیه اروپا و متخصص جنگ شبکه‌ای ناتو پس از بازگشت از ایران و در فرودگاه فرانکفورت بازداشت‌شده است.

سرویس سیاست مشرق- انریکه مورا معاون سیاست خارجه اتحادیه اروپا و متخصص جنگ شبکه‌ای ناتو پس از بازگشت از ایران و در فرودگاه فرانکفورت بازداشت‌شده است. این خبر عجیب اولین بار توسط این دیپلمات اروپایی دریکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. مورا نوشته بود که برای ساعاتی توسط پلیس آلمان دستگیر و مدارک او ازجمله لپ‌تاپ و تلفن همراهش توقیف‌شده است!  پس‌ازاین ماجرا یک مقام امنیتی آلمان اعلام کرد که سوءتفاهم پیش‌آمده و دیپلمات اروپایی به دلیل تأخیر در پرواز و اشکالات سیستمی در فرودگاه به‌اشتباه بازداشت‌شده است.

 نشریه آمریکایی پولیتیکو نیز در تکمیل این سناریو نوشت که مورا به دلیل تغییر برنامه‌هایش در تهران مجبور شد چندین بار بلیت سفرش را عوض کند؛ همین موضوع احتمالاً باعث ارسال اتوماتیک هشدار برای پلیس مرزی شده است. ماجرای دستگیری مقام سیاسی اروپایی در آلمان وقتی جالب می‌شود که ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام می‌کند که منتظر است اطلاعات جدیدی از انریکه مورا پیرامون پرونده هسته‌ای و مذاکراتش با ایران بگیرد. مورا پیش از سفر به تهران اعلام کرده بود برای باز کردن قفل مذاکرات عازم ایران است.

پشت پرده بازجویی پیام‌رسان اروپایی در فرانکفورت/ چه کسی مزاحم توافق است؟

به نظر می‌رسد توقیف یکی از عالی‌ترین مقامات سیاسی اتحادیه اروپا فراتر از یک خطای سیستمی در گیت کنترل پرواز باشد. مورا پس از بازداشت نزدیک به ۴۰ دقیقه در اتاق پلیس مورد پرسش و پاسخ قرارگرفته و تلفن همراه و لپ‌تاپ او ضبط‌شده است. این اقدام با توجه به مصونیت دیپلماتیک و قوانین ترانزیتی در اروپا و نیز ارائه اوراق هویتی ازجمله پاسپورت و  برگ مأموریت در گیت ورودی ماجرا را عجیب و فراتر از یک اشتباه ساده می‌کند.

بازداشت مأمور سابق ناتو در جنگ بالکان اقدامی از پیش برنامه‌ریزی‌شده در جهت دسترسی به یادداشت‌ها و نیز تخلیه اطلاعاتی او در هنگام بازگشت به اروپا بوده است. در داستان بازداشت انریکه مورا در اروپا رد پای دو سازمان بدنام موساد و سیا به‌وضوح به دیده می‌شود. کشور آلمان از سال‌ها قبل به گذرگاه اطلاعاتی و امنیتی سازمان‌های جاسوسی معروف بوده است.

میزان نفوذ مأموران موساد و سیا در این کشور اروپایی به حدی است که پلیس فدرال آلمان و نیز سرویس امنیت آن کشور هیچ اشرافی بر عملکرد عناصر خارجی نداشته و تنها در سطح چک و کنترل عمل می‌کنند. این مسئله باعث شده است که اغلب کشورهای اروپایی به جزیره‌ای مطمئن برای تردد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بدل شوند. به‌عنوان نمونه کشور دانمارک پایگاه چند گروه تروریست مسلح علیه جمهوری اسلامی ایران است؛ باوجود تذکرهای متعدد دیپلماتیک به کپنهاگ، دانمارکی‌ها هیچ اختیار عملی در برخورد با این باندهای جنایتکار نداشته زیرا آن‌ها در زیر چتر امنیتی موساد و سیا قرار دارند.

پشت پرده بازجویی پیام‌رسان اروپایی در فرانکفورت/ چه کسی مزاحم توافق است؟

بازداشت انریکه مورا و نیز تخلیه اطلاعاتی او در فرودگاه آلمان چند نکته قابل‌تأمل و مهم دارد:

۱- انریکه مورا پیش از سفر به تهران اعلام کرده بود  به دنبال «بن‌بست شکنی» در مذاکرات وین و امیدوار به حصول توافق میان غرب و ایران است. بازداشت پیام‌رسان اروپایی در فرانکفورت نشان داد که تفاوت دیدگاه اساسی میان اروپا و آمریکا در ماجرای برجام وجود دارد. درحالی‌که جوزف بورل رئیس مورا در بروکسل اعلام کرده بود که به چشم‌انداز مذاکرات امیدوار است؛ جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید در اظهارنظری با ۱۸۰ درجه اختلاف با همتای اروپایی خود اعلام کرد که برداشتن همه تحریم‌ها شامل شروط غیرهسته‌ای بوده و آمریکا زیر بار آن نخواهد رفت. در شرایطی آمریکایی‌ها برداشتن همه تحریم‌ها و انتفاع ایران از برجام را غیرهسته‌ای خوانده‌اند که تهران چیزی فراتر از بازگشت همه طرف‌ها به توافق سال ۲۰۱۵ را از غرب طلب نکرده است!

۲- انریکه مورا متخصص جنگ شبکه‌ای ناتو در تجاوز آمریکایی‌ها در بالکان است، یکی از مهم‌ترین رساله‌های امنیتی مربوط به جنگ در یوگسلاوی توسط این دیپلمات اروپایی به نگارش درآمده و تدریس می‌شود. برخورد عجیب واشنگتن با مورا نشانه‌ای از چهره واقعی آن کشور در خود دارد. وقتی آمریکایی‌ها در برابر مأمور سابق خودشان حسن نیت نداشته و او را چون دستمال یک‌بارمصرف پیش چشم همه بی‌اعتبار می‌کنند؛ چگونه در برابر یک توافق بدون اتکا به تضمین از خود پایداری به خرج خواهند داد؟

۳- بازداشت دیپلمات کهنه‌کار اسپانیایی توسط آمریکایی‌ها در آلمان بیانگر آن بود که اروپا در اجرای تعهدات از خود هیچ اختیار عملی ندارد، تمدید بند ۱۲۴۵ قانون دفاع ملی سال مالی ۲۰۱۲ باهدف تحریم نفتی جمهوری اسلامی ایران از سوی بایدن شاهدی بر این ماجراست. رئیس‌جمهور آمریکا پس از تمدید تحریم نفتی ایران اعلام کرد که خروج ایران از بازار انرژی اثری بر قیمت‌های جهانی نخواهد گذاشت، این اقدام واشنگتن بیانگر ادامه سیاست‌های ترامپی از سوی طرف آمریکایی است.   دور جدید از تحریم‌های نمایشی بیش از آنکه برطرف ایرانی اثرگذار باشد؛ برای طرف اروپایی گران تمام‌شده است، واشنگتن در نمایش بازداشت مورا نقش مزاحم دررسیدن به توافق را عیان کرد.

۴- اروپا تمایل داشت با ابتکار عمل فردی و یک‌جانبه خروجی مذاکرات وین را به نفع خود جهت دهد، عملیات مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی در بازداشت دیپلمات کارکشته اروپایی مأموریت او در تهران را ناکام کرد. تمدید تحریم نفتی و فهرست جدیدی از لیست تحریم شهروندان ایرانی بیش از آنکه برای تهران دارای اهمیت باشد؛ پیغامی برای اروپایی‌ها دارد که هر توافقی بدون اجازه آمریکا بی‌اعتبار است! به اعتقاد برخی مفسران سیاسی شکاف اروپا و آمریکا به‌سرعت سرباز خواهد کرد.

۵- بازداشت انریکه مورا در آلمان، نشانه‌های مهمی از شکست طرف غربی و موفقیتِ تیم ایرانی درروند مذاکرات وین است. طرف ایرانی حاضر نیست به آمریکایی‌ها ارزش‌افزوده داده و تفاهم بدون لغو تحریم‌ها و انتفاع از آن بی‌معناست؛ روایت‌شده است که اروپا خواسته‌های تهران را منطقی دانسته و آن را بخشی از اجرای برجام می‌داند، بازداشت مقام اروپایی و اجرا و تمدید بخش دیگری از تحریم‌ها تبلور «منطق آمریکایی» در مذاکرات و زورگویی به همه طرف‌هاست. جمهوری اسلامی ایران پاسخ به این زیاده‌خواهی را در منطقه و پشت میز مذاکره به‌خوبی به حریف داده است.

پشت پرده بازجویی پیام‌رسان اروپایی در فرانکفورت/ چه کسی مزاحم توافق است؟

سفر بدون دستاورد انریکه مورا به تهران علاوه بر نمایش چهره واقعی از منطق دیپلماسی آمریکا در خود تجربه‌ای مهم برای وزارت امور خارجه دارد، «مشرق» پیش‌ازاین در گزارشی سفر مورا به ایران را بدون دستاورد خوانده و آن را نه هوای تازه برای احیای برجام که تنها ابزاری برای اجرای سیاست فشار حداکثری خوانده بود.  

مأموران گسیل‌شده از جانب کشورهای غربی یا مانند مورا توسط آمریکایی‌ها تخلیه اطلاعاتی می‌شوند و یا چون مأموران آژانس جاسوسی کرده و اطلاعات سایت‌های کشور را روی میز موساد و سیا می‌گذارند.  انداختن فرش قرمز زیر پای اروپایی‌ها در این مرحله حساس از مذاکرات تنها بهانه‌جویی طرف غربی را افزایش می‌دهد.

برخورد جمهوری اسلامی ایران با دولت‌های غربی تابعی ازنظر امام (ره) در ماجرای مک فارلین است؛ تهران نه پیشنهادهای رنگین دشمن را باور دارد و نه زیر بار تفاهمی می‌رود که منافع آن را تأمین نکند. فرجام پرونده برجام وابسته به تصمیم طرف آمریکایی است؛ بازگشت به سال ۲۰۱۵ بدون بهانه و تعارف دیپلماتیک! تهران برای رسیدن به اهداف خود عجله‌ای ندارد؛ این واشنگتن است که برای خروج آخرین سربازش هر ثانیه ارزش هزار ساعت را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • DE ۰۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  27 8
  به این میگن عملیات ویژه اطلاعاتی نه بازداشت
  • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   33 5
   اقتدار ایران موجب وحشت غربی ها و امریکا شده است و نوکران غربگدای داخلی هم میدانند.
  • IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   19 3
   کلمات همیشه مشابه هستند، اما نیت‌ها و عملکردها است که مشخص می‌کند یک گروه بر حق است یا خیر. در طول تاریخ، همه مشرکان به پیامبران الهی می‌گفتند شما گمراه هستید و می‌خواهید ما را هم گمراه کنید! پیامبران الهی هم به آنها می‌فرمودند شما گمراه هستید. حق با کدام‌یک بود؟ بلند بگو مرگ بر آمریکا
  • کواکب IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   2 0
   چی بگم
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   5 0
   آمریکا وقتی از سران اروپا جاسوسی برملا شده انجام میدهد این مورا که جای خود دارد. سیستم آمریکا بر مبنای تفکر آقایی بر دنیا بنا شده است (استکبار یعنی همین) . اینه که کسی از سیستم و سیاسیون آمریکا انتظار احترام نداشته باشد مگر مجبور شوند احترام بگذارند. آمریکا همه را زیر دست مداند حتی اروپا
  • سارا IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   1 1
   کاربر 8:20 خدا به داد خونوادت و اطرافیانت برسه .
  • حاجی IR ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
   0 0
   نوکران داخلی چرا از توافق برجام وعادی شدن روابط ایران وآمریکا هراس دارن
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
   0 0
   آمریکا وقتی از سران اروپا جاسوسی برملا شده انجام میدهد این مورا که جای خود دارد. سیستم آمریکا بر مبنای تفکر آقایی بر دنیا بنا شده است (استکبار یعنی همین) . اینکه که کسی از سیستم و سیاسیون آمریکا انتظار احترام نداشته باشد مگر مجبور شوند احترام بگذارند(یعنی قوی باشی تا از تو حساب ببرند). آمریکا همه را زیر دست میداند حتی اروپا ولی ما درسی به او خواهیم داد که تا ابد فراموش نکند به اذن خدا.
 • IR ۰۶:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  9 26
  لپ تاپ و موبایلش رو چک کردن که ببینند ایران توش کاری نکرده باشه
  • . IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   7 0
   نهههههههههه راست میگی
  • هادی IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   3 1
   اونوقت چرا دستگیرش کردند؟ دانشمند!!
 • مورخ ایرانی IR ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  16 11
  بازی رسانه ایست از طرف اروپا تا ایران تصور کند اروپا مخالف ماندن سپاه ذیل سازمانهای تروریستی است و خود تحت فشار از طرف امریکاست؛ مضاف بر این ایران درصدی از نیازشان به نفت و گاز را تامین کند؛ باز همان سیاست پلیس خوب و بد.
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  6 0
  مشرق چه خبر؟؟
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  8 32
  هیچکس تمایلی به توافق نداره
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   36 0
   ۰۷:۴۲ منظور از هیچکس خودته دیگه؟؟!
  • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   1 1
   منظورش تو نبود راحت باش
 • DE ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  24 70
  دقیقا اروپا اختیار خودش را هم ندارد چه برسد به برجام
 • US ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  9 2
  با آن قسمت ازنوشته "سرویس سیاست مشرق " که این بازداشت با نقشه موساد و آمریکا بوده است موافقم. ولی با نتیجه گیری مبنی بر عدم مذاکره که در آخر نوشته آمده است مخالفم.
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  36 8
  جنتلمن های پشت میز مذاکره ، همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند.
 • حاصلی IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  23 9
  از برجام خارج شید و سایه نحسش را از سر کشور بردارید.
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   0 2
   از برجام خارج شن ؟!
  • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   0 0
   اولا آمریکا منتظر خروج ایران از برجام است تا کلک دیکری سوار کند. در ثانی اگر خارج شویم. خسارت تخریب نیروگاه آب سنگین اراک و از کارانداختن سانتریفیوژ ها و انهدام چندین تن اورانیوم غنی شده و دیگر خسارات ناشی از برجام را از چه کسی بگیریم.
  • حاجی IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
   0 0
   همه خسارتهای برجام رو بیا از من بگیر
 • پیروز IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  5 8
  درسوره انفال ایه ۵۶ خداوند می فرماید الذین عهدت.....همان ها که هر بار با سرانشان عهد می بندی عهدشان را می شکنند واز عهد شکنی هم باکی ندارند .پس لعنت خدا بر این قوم .
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  6 10
  همش فیلم خود غربی هاست. انریکه مورا در فرانکفورت بازداشت شد! زکککی! طرف پاسپورت اتحادیه اروپا داره و توی 30 ثانیه درست و غلط حرف رو در میارن! همش سیاه بازیه تا دفعه بعد که میفرستنش ایران یا با تیم ایران مذاکره میکنه، با جلب اعتماد، حرف خودش رو به ایران تحمیل کنه!
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  12 7
  حالا اگر این فضاحت و آبرو ریزی در یکی از کشورهای مستقل و دشمن غرب اتفاق افتاده بود ببینید رسانه های غربی و عمال وابسته هاشون در رسانه های کشورهای مستقل چه غوغا و فلسفه بافی هایی میکردند ، در ایران متاسفانه حتی صدا و سیما هم جز یک خبر خیلی کوتاه اشاره ای به این اتفاق بسیار مهم و فضاحت غرب نکرد ، حتمالا تمام مقامات اروپایی بعد از سفر به کشورهای دیگه توسط آمریکایی ها بازجویی و بازپرسی میشن ولی این مسئول شاید کمی استقلال و شان برا خودش قائل بوده که موضوع رو رسانه ای کرده
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  11 5
  من موندم اگر به گفته مشرق و خیلی دیگر از همفکرانشان برجام اینقدر کثیف و پلید است، خوب چرا اینقدر مذاکره میکنید. یکبار ایران اعلام کند بدلیل عدم تحقق اهداف برجام، از آن خارج شدیم، تکلیف مردم ایران را هم روشن کنید.
  • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   6 6
   برجام یک مصیبت عظمی بود. نه میشد آن را ادامه داد و نه می شود از آن بیرون آمد چون در هر دو صورت متضرر می شویم.
 • حسین IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  8 3
  تصمیم گیرنده واختیاردارآمریکا صهیونیستهای یهودی هستند وروسای جمهور آمریکا هیچ کاره اند وهردفعه یک سیاستی راهشون القامیکنند وقتی اختیار اروپاهم دست آمریکا باشه نتیجه معلومه دیگه حقوق بشر وآزادی بیان ومصونیت دیپلماتیک ودمکراسی و.... همه بازی‌های صهیونیست‌ها ست هرجاکه منافعشان باشد
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  7 3
  تضمین دادن امریکا!!؟؟ اگر امریکا هزاران تضمین هم بدهد به اندازه.... هم ارزش ندارد . کشوری که به راحتی حتی قطعنامه های سازمان ملل را هم زیر پا می گذارد و کسی نمی گوید بالای چشمش ابرو است اصلا تضمین دادنش بی معنی و خنده دار است. بر همین مبنا برجام سرابی بیش نیست چون تضمین های امریکا تضمین نیستند و اعتباری ندارند .
 • FR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  11 10
  یک بار دیگر همه با هم : مرگ بر امریکا
 • DE ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  10 4
  بابا ۱۰۰ تا کلاهک بسازید و خلاص. این همه چَک و چونه نداره که. یه وقتی به حرف من میرسید که دیر شده.
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  7 0
  موساد و سیا مخالف برجام هستند ؟
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  8 10
  اینارو که میبینیم بعد میفهمیم استقلال ینی چی و اینکه ایران مستقل ترین کشور دنیاست ینی چه
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 3
  برجام یک مصیبت عظمی بود. نه میشد آن را ادامه داد و نه می شود از آن بیرون آمد چون در هر دو صورت متضرر می شویم. اگر ترامپ یک کار خوب کرده باشد آن هم همین خروج از برجام بوده است . هر چند رو ح ا نی بموقع عکس العمل نشان نداد و به ضرر روی ضرر ادامه داد. ولی الآن بهترین کار برای خلاصی از برجام ادامه مذاکره با رعایت شدید خطوط قرمز ایران حتی سرسختانه تر از آن برای جلوگیری ازسواستفاده غربیها است در عین حال کار اصلی عبارت است است از خنثی سازی تحریمها که سلاح تحریم را اولا بی خاصیت ثانیا یخ جلوی آفتاب خواهد کرد.و مهمتر اینکه ما هم از برجام بیرون نیامده ایم و هم عملا برجام دیگر نمی تواند دست برنامه هسته ای را بسته نگه دارد و ضمنا ما در منظر افکار عمومی مقصر نخواهیم بود. دولت باید سرسختانه در مذاکره حاضر باشد ولی کار اصلی همان خنثی سازی تحریمهاست که باید با جدیت دنبال شود همینطور رسیدگی به کسانی که شرایط معیشتی مناسبی ندارند این شرایط با جدیت دنبال شود بعد از مدتی نه طولانی شرایط خوب خواهد شد الحمد لله شرایط هم بگونه شده است که با بالا رفتن قیمت نفت شرایط هم از لحاظ فروش هم از نظر قیمت به نفع ما در جریان است.خدا رو شکر
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   1 0
   از برجام خارج بشید
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  2 3
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هم هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟!
 • FR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  1 7
  عالی بود عین واقعیت آفرین به مشرق
 • mojtaba SE ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  چه اهمیتی داره
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  ما که چیزی نفهمیدیم
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  حالا معلوم میشه اروپا جا زده و دیگر در مسیر مذاکرات ابتکاری بعمل خواهد آورد یا خیر . یعنی اتحادیه اروپا توانائی مستقل از دستورات آمریکا و صهیونیست ها خواهند داشت . چون آمریکا در قبال سیاست جمهوری اسلامی احساس خطر نموده و نگران تاثیر گذاری ایران بر تصمیمات از جمله اروپا است .
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  مشرق تو هم مثل اینکه حالت خوب نیت ها؟! بازگشت به برجام ۲۰۱۵ بدون بهانه و تعارف ديپلماتيک؟ واقعا که، یعنی هیچ اهمیتی نداره که اون شیاد ها یک بار ازش خارج شدن؟ بازگشت به برجام ۲۰۱۵ به همین راحتی؟ پس این همه ضرر که ایران کرد چی؟ ایران باید غرامت بگیره
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  اهتمال صحنه سازی در مورد مورا وجود دارد ولی ب نظر من خیلی کم است. بازداشت و بازبینی لپ تاپ مورا یک بی احترامی ب یک مقام بالای اروپایی است، نشانه عدم اعتماد و بحساب نیاوردن ‌شخصیت و ماموریت او. می‌تواند بخاطر جسارت مورا ب عمومیت دادن نظر شخصی او ب آمریکا باشد. موساد نیروی محرک سیا است و هر دو بشدت پارانویا دارند. بدست آوردن اطلاعات دست نخورده و اثبات قدرت ایندو در ملا عام برای هردو ایجاد نیرو می‌کند. اینکه تو مهم نیستی و من اهمیت دارم بارها در رفتار هردو مشاهده شده است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس