کد خبر 1374584
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
قتل

مرد بی‌گناه فقط به دلیل اینکه همسرش عاشق مرد دیگری بود جان خود را از دست داد.

به گزارش مشرق، مدت ها بود که به اختلافات خانوادگی دامن می زد تا از شوهرش طلاق بگیرد. او قبل از آن که با پسرعمه اش ازدواج کند با یکی از جوانان هم روستایی اش ارتباط داشت ولی زمانی که مرتضی به خواستگاری آمد پای سفره عقد نشست و زندگی مشترک خود را با پسرعمه اش آغاز کرد.

این درحالی بود که مصطفی دست بردار نبود و همچنان سعی داشت به ارتباط شیطانی خود با او ادامه دهد تا این که سکینه و شوهرش برای ادامه زندگی مشترک به مشهد مهاجرت کردند اما ارتباط مصطفی با او به فضای مجازی تلگرام کشید در حالی که سکینه صاحب فرزند پسری نیز شده بود به بهانه های مختلف با مصطفی قرار می گذاشت و در مشهد یا روستای محل اقامت پدر و مادرش به دیدار او می رفت تا این که مرتضی متوجه ماجرا شد.

او برای آن که از آبروریزی خانوادگی جلوگیری کند تلاش کرد تا بدون درگیری و رسوایی همسر ۲۰ ساله اش را طلاق بدهد اما شرط کرد که به هیچ وجه حضانت پسر کوچک را به همسرش نخواهد داد. همین موضوع به اختلافات خانوادگی شدت بخشید چرا که سکینه هم ادعا می کرد فرزندش را دوست دارد و باید سرپرستی او را به عهده بگیرد! سکینه برای آن که به خواسته شوم خود برسد به هر حیله و ترفندی متوسل می شد تا این که ماجرای قتل همسرش را با «مصطفی – خ» درمیان گذاشت. افکار پلیدی ذهن او را  درگیر کرده بود. چندین نقشه شیطانی را برای قتل بی سروصدای شوهرش به همراه مصطفی (جوان ۲۳ ساله) طرح کرد اما موفق به اجرای آن نشدند تا این که روزی «قتل مسلحانه» در ذهن او نقش بست!

سکینه با ترغیب های شیطانی جوان ۲۳ ساله وارد ماجرای خطرناکی شده بود که قصد داشتند با شیوه ای بی رحمانه  جان مرد بی گناهی را بگیرند و کودکی را از داشتن پدر محروم کنند. بالاخره طراحی این نقشه هولناک به پایان رسید و مصطفی برای خرید سلاح به گالیکش رفت چرا که از طریق تلگرام با فروشنده سلاح در شهرهای شمالی کشور قرار گذاشته بود. طولی نکشید که مقدمات این جنایت وحشتناک تگزاسی فراهم شد.

دوازدهم آذر سال ۹۸ بود که مصطفی به بهانه شرکت در مجلس عروسی یکی از دوستانش به سراغ برادرش در یکی از روستاهای خراسان شمالی رفت و خودرو پژو پارس او را به امانت گرفت تا به سبزوار برود اما او طبق نقشه سلاح وینچستر را برداشت و به طرف مشهد حرکت کرد. مستقیم به بولوار شهید فکوری (محل اقامت زوج جوان) رفت تا یک بار مسیر شلیک و فرار را طبق نقشه بررسی کند. وقتی همه چیز را آماده دید، اجرای جنایت تگزاسی را آغاز کرد. حدود ساعت ۱۹:۳۰ بود که دوباره به خیابان شقایق در بولوار شهید فکوری رسید. پلاک پژو پارس را مخدوش کرده بود و نقاب به چهره داشت تا شناسایی نشود.

از سوی دیگر طبق نقشه شیطانی، سکینه برخی از اطرافیانش را که آن شب مهمان او بودند به بهانه دیدار از مراکز تفریحی و زیارتی به بیرون از خانه کشاند تا زمانی که همسر ۲۵ ساله اش به منزل باز می گردد، کسی در آن جا نباشد.

دقایق به کندی سپری می شد و مهاجم نقابدار در افکار خود فرورفته بود که  ناگهان مرتضی را در حالی دید که با کلید در خانه را گشود و قبل از آن که او بتواند از خودرو پیاده شود به داخل منزل رفت و در حیاط را بست. «مرتضی – ش» هراسان با سکینه تماس گرفت و باز هم از عقیم ماندن نقشه قتل مسلحانه خبر داد. با وجود این از سکینه خواست هر طور شده دوباره شوهرش را به بیرون از منزل  بکشاند. در این هنگام فکر پلید دیگری به ذهن زن ۲۰ ساله رسید. او بلافاصله گوشی تلفن را برداشت و با شوهرش تماس گرفت. او مدعی شد برای تهیه شام مهمانان و صبحانه آنان نیاز به خرید شیر و سیب زمینی و پیاز دارد و از همسرش درخواست کرد هرچه سریع تر به خرید برود تا قبل از آن که با مهمانان به خانه برسد!

مرتضی هم بی خبر از حادثه تلخی که انتظارش را می کشد، بی درنگ از خانه بیرون زد و به آن سوی خیابان رفت و از خواربارفروشی محله خرید کرد. در این لحظه مهاجم مسلح که او را زیر نظر داشت از خودرو پیاده شد و در حالی که اسلحه وینچستر را در دست می فشرد به سمت مرتضی رفت که به چند قدمی خانه اش رسیده بود. او فریاد زد «وایستا، وایستا!» و به محض این که مرتضی به عقب بازگشت ناگهان صدای شلیک های هولناک در فضا پیچید و جوان ۲۵ ساله نقش بر زمین شد. دقایقی بعد در حالی نیروهای امدادی و پلیسی با تماس اهالی به محل حادثه رسیدند که حوضچه ای از خون تشکیل شد و جوان ۲۵ ساله دیگر نفس نمی کشید.

با گزارش این جنایت وحشتناک به مقام قضایی، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) عازم محل شد و به تحقیق در این باره پرداخت. قاضی وقت شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد براساس تجربیات قضایی، دستورات ویژه ای را برای شناسایی مهاجم نقابدار صادر کرد و بدین ترتیب گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با هدایت سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) ماموریت یافتند تا بررسی های گسترده ای را در این باره آغاز کنند.

آنان پس از حدود یک ماه فعالیت های اطلاعاتی و تحقیقات محرمانه به سرنخ هایی از یک ارتباط شیطانی رسیدند و بررسی های خود را در این خصوص متمرکز کردند. از سوی دیگر نیز بازبینی دوربین های ترافیکی ردی از یک خودرو پژو پارس سفید رنگ را نمایان ساخت که روز وقوع جنایت با پلاک دستکاری شده در محل حادثه پارک بود.

با این بررسی های پنهانی، همسر ۲۰ ساله  متهم نیز به طور غیرمحسوس تحت نظر پلیس قرار گرفت و مشخص شد که بعد از جنایت، به منزل پدری خود در یکی از روستاهای خراسان شمالی رفته است. از طرف دیگر با لو رفتن پلاک اصلی پژو پارس هم مشخص شد که مالک آن در همان روستا حضور دارد.

بنابراین کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با انجام یکسری تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی متوجه شدند که برادر مالک خودرو همان فردی است که در فضای مجازی با سکینه ارتباط دارد به همین دلیل و با  دستور قاضی میرزایی، کارآگاهان به خراسان شمالی رفتند و «مصطفی – خ» را در یک کارگاه بلوکه سازی دستگیر کردند. آنان دقایقی بعد هم حلقه های قانون را بر دستان سکینه گره زدند که در منزل پدرش به سر می برد.

با انتقال متهمان به مشهد، مصطفی به قتل مسلحانه «مرتضی – ش» با انگیزه ارتباط شیطانی با همسر وی اعتراف کرد و بدین ترتیب این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست، به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد. قضات دادگاه پس از چندین جلسه محاکمه که به ریاست یکی از قضات با تجربه دادگستری خراسان رضوی برگزار شد. با استناد به دلایل محکمه پسند و انکار ناپذیر رای به قصاص نفس «مصطفی – خ» دادند و او را به جرم ارتباط نامشروع نیز به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

همچنین براساس رای دادگاه، سکینه متهم ردیف دوم نیز به تحمل ۱۵ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد که این رای به تایید دیوان عالی کشور هم رسید.

با ارسال پرونده  به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم قصاص نفس، متهم ردیف اول این پرونده سپیده دم روز چهارشنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت و در حضور قاضی  اجرای احکام، به  مجازات رسید تا فرجام شلیک شیطانی او بار دیگر درس عبرتی برای افرادی باشد که نقشه های شومی را در سر می پرورانند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  46 0
  بدبخت فقط اون بچه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا لعنتشان کند
  • US ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   22 5
   باید سنگسار شود. وقتی به جای سنگسار طوری رفتار می کنید که گویی زن مجرد بوده است و فقط 99 تازیانه می زنید، باید منتظر افزایش این وقایع باشیذ.
  • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   6 6
   سنگسار زمانی هست که رابطه زنای محصنه محرز باشه قانونا
  • به ۱۷:۴۴ - IR ۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   4 3
   ببین دیگر باید چه کار کند برای تو زنای محصنه ثابت شود؟ زن شوهر دار بوده. و آن مرد مجرد به خاطر زنا محکوم به 99 ضربه شلاق شده. آیا زنا دو طرف ندارد؟ آیا آن مرد با هوا زنا کرده؟ قطعا با همین زن بوده است. که اتفاقا او هم 99 ضربه شلاق گرفته! انگار مجرد بوده باشد! اگر زنا نبوده پس حکم 99 ضربه مرد برای چه بوده؟
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  16 3
  این هم احتمالا فقط نصف مدت زمان حکم رو میکشه و بعد مشمول عفو اسلامی میشه و باز نقشه قتل کسی دیگه رو میکشه
  • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   9 8
   واقعا اینطور حرف زدن از روی نفهمیتونه یا خودتونو میزنید به نفهمی
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   8 4
   شما از اقوام زن هستید بهتون برخورده؟
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  15 0
  خدا لعنتش کنه
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  20 2
  امان از سن کم ، قحطی دختر پسرِ ، نادان/ خب با این نتونستی ازدواج کنی، اگه مردِ زندگی هستی با یکی دیگه ازدواج کن/ چه خبر بود مگه
  • محمدایوب IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   38 4
   11/47 پروفسور چه ربطی به سن کم داره عدم تربیت صحیح وهوس رانی وبی ایمانی واعتقاد نداشتن به روز جزا وقیامت واسیر شهوت شدن چشم آنها را کور کرده بود اگر آن پسر بی شرف فکر میکرد امکان دارد سر خواهر خودش هم بیاید این غلط را نمی‌کرد
  • IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   5 2
   آیا هر کس که کم سن باشد میتواند آدم بکشد و بعدش بگوید ببخشید سنم کم بود! این جوری باشه همه پول میدن به یه آدم کم سن قتل انجام بده دیگه
 • بنده خدا IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  18 0
  زن احمق فکر نکرده که با تقاضای طلاق و اختلاف بر سر حضانت فرزند که همه خبر داشتن، اگه هر اتفاقی واسه شوهرش بیوفته اولین مظنون خودشه؟؟؟؟؟؟ اصلا تو پرونده هایی که زن و مرد با هم قبلا اختلاف داشتن و یکیشون به قتل میرسه، بالای ۹۰ درصد همسرش دست داشته. خیلی واضحه
  • IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   7 6
   کلا زن جماعت همینه، خطبه نهج‌البلاغه در مورد زنان رو بخون، مولا علی حق مطلب رو تمام کرد
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  33 0
  باعث مرگ ۲ مرد و یتیم شدن کودک
 • تومخی IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  21 0
  بنده خدا جوون مردم رو به چه راحتی میکشن.خدا بیامورزه فقط به خاطر یه هوس زود گذر
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   1 6
   عزیزم زودگذر نبوده چندین سال ادامه داشته .....کلا در میان شما میمون ها داشتن چندین شریک جنسی چیز طبیعی است ....تا کی میخواهی به خودت دروغ بگی ....نزدیک ترین خانواده به شما شامپانزها هستن ...رفتار جنسیشون را یه مطالعه کن ......بدنسازی خانم ها را آزاد کنید(ایندفعه تجاوز زن ها به مردها ).....
 • لیلا RO ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  11 7
  مشهد هست ؟
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  1 14
  داستان قشنگی بود.
 • نیما IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  14 0
  حکمش اعدام فی نفسه است
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  18 0
  و آخر پسرشان به یتیم خانه های بهزیستی رسید و اگر کسی از اقوام سرپرستی اش را قبول کند بعد از مدتی آخر به کانون اصلاح و تربیت بهزیستی می رسد
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  34 0
  باید اعدامش کرد
 • نادر IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  41 0
  به ۱۵ سال زندان محکوم شد ؟ کسی که عامل اصلی قتل دو نفر است و موجب یتیم شدن کودکی بی گناه شده ! ۱۵ سال دیگه از زندان بیرون میاد و روز از نو روزی از نو !!
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  29 3
  فضای مجازی بسیاری از زن های شوهردار را فاسد و آلوده به روابط نامشروع کرده.چشم طمع به ناموس مردم دارن بی ناموس ها.
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  8 0
  واقعاً وحشتناک بود، یعنی آدم دیگه به کی اعتماد کنه. همسر آدم میشه قاتل آدم. برای همین آمارهای ازدواج کم شده.
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  9 1
  شعور که نباشه همینه زن احمق خب طلاق میگرفتی بچه هم با پدرش بود تو هم میرفتی دنبال زندگی که میخواستی
  • IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
   0 0
   آفرین ،این بهترین کار بود ،به عذاب دنیا و آخرت هم گرفتار نمیشد خبر مرگش.
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  20 1
  زن نیز به جرم زنا با داشتن شوهر باید به رجم محکوم می شد آقایان قضات دادگستری
  • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   7 9
   هر رابطه نامشروعی الزاما زنا نیست از کجا اینقدر مطمئنی؟
  • US ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   5 2
   اگر زنا نیست پس چرا برای مرد مجرد زناکار اتل 99 ضربه شلاق نوشته؟ البته به اضافه اعدام برای قتل نفس.
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  5 0
  بیچاره بچه آبروی هرچه مادر برد
 • هموطن IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  14 1
  اون زن هم باید اعدام میشد
 • ناشناس IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  8 2
  زن اصل کاری بوده، این باید اعدام میشد، چرا حکمشو کم دادن. واقعا سنگسار حکم خوبی بود نباید بر می داشتن.
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  8 0
  زن اصل کاری بوده،این باید اعدام میشد، چرا حکمشو کم دادن. واقعا سنگسار حکم خوبی بود نباید بر می داشتن.
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  11 2
  یک پیامی دارن به زنان همسر کش یا زنانیکه نقشه کشتن همسرشان را دارند و ان اینست ای نادانها اولین مضنون قتل شوهر زن اونه و بدونید هر قدر ماهرانه نقشه بکشید کاراگاهان باهوشی هستند که سریعا راز جنایت را فاش میکنند تازه ازون بالاتر خدا همیشه موجب به دام افتادن ظالم میشه پس بشینید سر جاتون
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  19 0
  مجازات زنای زن شوهردار سنگسار است و نه 99 ضربه شلاق !!!!
 • میم IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  3 1
  ای علمای اسلام ای روحانیون ای روشن فکران اسلام در خطر است
 • مهم نیست IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  0 3
  کارآگاه ها چطور تونستن تلگرام طرف رو هک کنن؟؟
 • احمد IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  4 0
  اینها همش از خودخواهی افراد است،که به آینده عزیزان خود فکر نمیکنند.
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  3 0
  خیلی خوشحال شدم که آخر خبر،خبر قصاص را شنیدم چون معمولا آخر چنین خبری به رضایت ختم میشود که کاملا اشتباه بزرگ می باشد ، در ضمن خبر قصاص چنین فاجعه ایی را باید در اخبار سراسری اطلاع رسانی کنند تا درس عبرتی برای مردان عیاش و زنان شیطان صفت بشود چون معمولا چنین افرادی یاسواد و یا حوصله خواندن حوادث و اخبار ندارند
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  2 0
  خدایا به کجا داریم میریم خودت عاقبت همه رو ختم به خیر کن
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  1 0
  بسمه تعالی ای کاش آن زنک فساد را نیز به اعدام محکوم می کردند. بهتر بود برای سایر زنان خلافکار فساد کوش و چشم می شد .
 • مادربچه هاومعلم مدرسه IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  2 0
  قصاص بهترین کار است دراین شرایط
 • DE ۰۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  تكليف بچه چي ميشه؟ اي لعنت به زني كه نتونه گذشته خودش را فراموش كنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس