آمریکا از مذاکرات عضویت فنلاند در ناتو حمایت می کند

کاخ سفید اعلام کرده که از مذاکرات با فنلاند و سوئد در مورد پیوستن این کشورها ناتو استقبال می‌کند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز؛ کاخ سفید روز جمعه از گفتگو و مذاکرات با فنلاند و سوئد در مورد پیوستن احتمالی به ائتلاف ناتو استقبال کرد.

بیشتر بخوانید:

انگلیس: از فنلاند و سوئد دربرابر تهدید روسیه حمایت می‌کنیم

در همین ارتباط نیز، «جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «ما آشکارا از سیاست درهای باز ناتو و حق هر کشور برای تصمیم گیری در مورد سیاست خارجی آینده و ترتیبات امنیتی خود حمایت می‌کنیم.»

سخنگوی کاخ سفید همچنین افزود: «ما مطمئن هستیم که می‌توانیم با فنلاند و سوئد کار کنیم تا نگرانی‌های این کشورها را برطرف کنیم، هرچند مذاکرات در این ارتباط ادامه خواهد داشت.»

پیش از این نیز، «آن لیند» وزیر خارجه سوئد اعلام کرده بود که استکهلم تضمین‌هایی را از آمریکا دریافت کرده است مبنی براینکه در طول دوره‌ای که درخواست این کشور برای پیوستن به ناتو توسط اعضای این ائتلاف نظامی بررسی می‌شود، از حمایت برخوردار خواهد شد.

وی در گفتگو با تلویزیون سوئد در واشنگتن پس از دیدار با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود در این باره گفت: طبیعتاً قصد ندارم که وارد جزئیات این مسئله شوم، اما کاملاً مطمئنم که اکنون حمایت آمریکا را در این زمینه داریم.

مسئله درخواست سوئد و فنلاند جهت عضویت در ناتو به تحریک دولت‌های غربی و در رأس آنها آمریکا به بهانه عملیات نظامی روسیه در اوکراین مطرح شد و اکنون نیز با حمایت‌های پنهان واشنگتن، صورتی جدی به خود گرفته است.

گسترش بیشتر ناتو به شرق اروپا از جمله مسائل اصلی اختلاف بین مسکو و واشنگتن بوده است و یکی از عوامل اصلی شروع درگیری‌ها در اوکراین. با این حال آمریکا نه تنها به دنبال خاموش کردن آتش درگیری‌ها نیست، بلکه با تشویق و حمایت کشورهای هم مرز با روسیه سعی در شعله ور نگاه داشتن این آتش دارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 1
  آمریکا با جنگ رسانه ای هر چه بیشتر بر تنورجنگ می دمد تا سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی بیشتری پیدا شود ـــــ آمریکا ؛ گاوهای بولوند چشم آبی شیرده پرورش می دهد ــــــ سرانجام با توطئه ودخالت های آشکار و نهان و کارگردانی آمریکا ؛ و بازی موفق مهره یهودی ــ رییس جمهور به ظاهر دلقک اوکراین ــ در یک جنگ زرگری تمام عیار(سیاست تحریک حداکثری)؛ پای روسیه در باتلاق جنگ اوکراین وارد شد. اکنون آمریکا به کمک رسانه هایش از روسیه غولی می سازد که هر لحظه تصمیم دارد کشورهای اروپایی را یک لقمه چپ کند. و بدین ترتیب ؛ آمریکای پس از ترامپ ؛ با انبوهی از مشکلات ؛ موفق گردید ، بحران های خود را صادر نماید. با افزایش سرسام آور نفت ؛ از یک سو ؛ اقتصاد چین را مهار می کند و از سوی دیگر؛ مهار دو جانبه ای در اروپا ایجاد نماید: 1ـــ روسیه را با تحریم اقتصادی و تهاجم رسانه ای و بحران های سیاسی مهار زده و به سقوط بکشاند . و 2ـــ نژاد جدید گاوهای شیرده؛ این بار؛ بولوند چشم آبی اروپایی (آلمان ، فرانسه ؛ فنلاند ؛ سوئد ، هلند؛ نروژ ؛ لهستان و .....) را ــ همانند گاوهای شیرده خلیج فارس ــ سر کیسه کند و کارخانه های اسلحه سازی خود را رونق بخشد و سلاح های بنجل خود را به اروپایی ها بیندازد. از نتایج بدیهی این آتش افروزی آمریکایی : 1- فرار سرمایه های اروپایی به آمریکا 2- فرار مغزهای اروپایی به آمریکا 3- فرار سایر نخبگان (هنری ؛ ورزشی و..... ) اروپایی به آمریکا می باشد. و برای قدردانی از بازی موفق دلقک اوکراینی ؛ در فریب روسیه ؛ به جای اسکار ؛ جایزه صلح نوبل به او داده می شود. زلنسکی: «من تبعه رژیم صهیونیستی هستم و شهروند اسرائیل! اما در اوکراین زندگی می‌کنم» به خاطر بیآوریم: آمریکایی ها ؛ به کابوی Cowboy معروفند. کابوی یعنی گاوچران یعنی: متخصص شناسایی ، به دام انداختن ؛ رام سازی و پرورش گاو وحشی .
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  روسها بخاطر نسل کشی روسها در اوکراین وارد جنگ شدند شانس اوکراینی ها نزدیک به صفر است
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  در ظاهر روسیه به این دلیل در موقعیت ضعف واقع شده است چون مانند امریکای تروریست عمل نکرده است . امریکا در حمله به عراق و افغانستان ابتدا با بمبهای نه تنی تمام کشور را شخم زد و دهها هزار نفر غیر نظامی را به شهادت رساند بعد با خیال آسوده نیروهای زمینی را وارد خاک این کشورها نمود . در زمان اشغال هم با طیب خاطر در مسیرهای داخل شهرها به هر جنبنده ای که دلشان میخواست شلیک می کردند ... روسیه اگر میخواست همانند گاوچران های تروریست امریکائی عمل کند ظرف یک هفته خاک اوکراین را اشغال و سران حکومتی را هم در بند و زنجیر می کرد .
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  در ظاهر روسیه به این دلیل در موقعیت ضعف واقع شده است چون مانند امریکای تروریست عمل نکرده است . امریکا در حمله به عراق و افغانستان ابتدا با بمبهای نه تنی تمام کشور را شخم زد و دهها هزار نفر غیر نظامی را به شهادت رساند بعد با خیال آسوده نیروهای زمینی را وارد خاک این کشورها نمود . در زمان اشغال هم با طیب خاطر در مسیرهای داخل شهرها به هر جنبنده ای که دلشان میخواست شلیک می کردند ... روسیه اگر میخواست همانند گاوچران های تروریست امریکائی عمل کند ظرف یک هفته خاک اوکراین را اشغال و سران حکومتی را هم در بند و زنجیر می کرد .
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  خبر اینکه انگلیس گفت کاماندوهای انگلیسی وارد اوکراین شدند نشان می دهدناتو بتدریج وارد جنگ با روسیه می شود جز این را شما می بینید و هنوز عمو پوتین اجازه شلیک گلوله های تانک و کاتیوشا را به سوی شهرها را نمی دهد
 • IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  فقط تروریست های بین المللی در خاک اوکراین با ارتش روسیه می جنگند از جبهه النصره تا بازنشسته های ارتش اسرائیل و 63 کشور دنیا روسیه برای تصرف باقیمانده اوکراین باید بمباران و موشک باران فرشی را جایگزین نماید با این کار مردم از شهرها خارج می شوند و تروریست ها و تانکهای روسی باقی می مانند اما چرا دستورات پوتین را ارتش روسیه اجرا نمی کند بنظر شکافی در تصمیم گیران هرم قدرت روسیه افتاده باشد
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  خوب امریکا به بهانه بمب شیمیایی به عراق حمله کرد هیچ چی هم پپدا نکرد فقط یک میلیون نفر مردم عراق را کشت روسیه هم باید یک میلیون نفر از اوکراینی ها را باید بکشد تا خودش را به امریکا برساند و اینطوری ضایع نشود
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  عمو بایدن چه خبر از قتل عام مردم عراق و افغانستان ایا به دو میلیون نفر رساندید یا نه این روسهای احمق که هر قدر تلاش می کنند یک صدم شما هم نمی توانند بکشند یادشون بدید چطور بمباران فرشی می کردید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس