جذب بیش از ۳۴ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در نهمین آزمون استخدامی اختصاصی آموزش و پرورش ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر جذب می‌شوند، گفت: استخدام معلمان متوازن نیست.

به گزارش مشرق، یوسف نوری در بازدید از حوزه امتحانی نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۴۰۱ ویژه رشته‌های شغلی آموزش و پرورش در مجتمع نابینایان شهید محبی ضمن ابراز رضایت از روند مطلوب برگزاری آزمون، گفت: در این آزمون بیشترین استخدام معلمان در مقطع ابتدایی است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در نهمین آزمون استخدامی اختصاصی آموزش و پرورش ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر جذب می‌شوند. بر اساس قوانین مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی جذب معلمان مطابق با بومی‌گزینی در جنس، رشته و منطقه جغرافیایی مورد نیاز صورت می‌گیرد.

وی افزود: استخدام معلمان با توجه به روند سیر جمعیت دانش آموزان و سیر بازنشستگی معلمان متوازن نیست؛ چرا که امسال ۷۱ هزار نفر از معلمان بازنشسته شدند که ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر از معلمان جدیدالاستخدام از طریق نهمین آزمون استخدامی که دیروز و امروز برگزار شد تأمین می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کافی نیست، ادامه داد: در سال‌های گذشته ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به ۵ هزار نفر کاهش یافته بود اما امسال ۲۵ هزار نفر دانشجو از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل شدند که ۲۵ هزار نفر معلم جذب شد اما طبق سند تحول بنیادین دانشگاه فرهنگیان که تأکید بر جذب معلم از طریق دانشگاه دارد نشست‌هایی با وزارت علوم و دانشگاه پیام نور برگزار شد که در سال جدید از ظرفیت خالی دانشگاه‌ها برای جذب معلمان مورد نیاز آموزش و پرورش بهره‌مند شویم.

نوری در مورد استخدام عزیزان معلول گفت: طبق قانون ۳ درصد سهمیه جذب معلولان است و ما علاوه بر آن مطابق نیاز آموزش و پرورش جذب عزیزان معلول را پیگیری خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان از رئیس و کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور برای همکاری مستمر و همچنین برگزاری آزمون در شرایط صحت و سلامت تشکر کرد

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس